Müşteri Hizmetleri

RTÜK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

RTÜK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası, müşteri hizmetleri bölümümüzde RTÜK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası ile alakalı bilgiler paylaştık. RTÜK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası yazımızın detayları..

RTÜK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

RTÜK yani Radyo ve Televizyon Üst Kurulu 1994 senesinde kurulmuştur. Üyeleri TBMM’de tespit edilen partilerin adayları içinden seçilmektedir. Yurdumuzda faaliyet gösteren televizyon ve radyo gibi yayın organlarının denetimini sağlar.

RTÜK, belirlediği kurallar çerçevesinde yayınlarını sürdürmeyen, izin kaidelerinı ihlal eden, yayın ilkelerine ve kanun maddelerine aykırı biçimde yayın yapan yayın organlarını ikazr ve yayın esnasında açık bir biçimde özür dilemesini ister. Bu ihlalleri tekrardan yapan ve yine aynı kurallara aykırı biçimde davranan yayın organları 1 ile 12 gün içinde cezalandırılır.

RTÜK’ün 444’lü bir çağrı merkezi iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezi aracılığıyla kanunlar karşısında ihlal yapan yayıncıları, toplumun ahlakını bozacak türde yayın yapan yayıncıları, Türk milleti ile alakalı kötüleyici tarzda yayın yapan yayıncıları şikayet edebilir; istek, soru, öneri ve görüşlerinizi basit bir şekilde bildirebilirsiniz.

RTÜK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
444 1 178

Arama Kelimeleri: rtük iletişim bilgileri, rtük telefon no, rtük irtibat tel, rtük canlı destek, rtük müşteri temsilcisi, rtük şikayet hattı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu