Bilgi Arşivi

Roketsan İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022

Roketsan İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel, iş başvuruları kategorimizde Roketsan İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. Roketsan İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

Roketsan İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel

Roketsan’da çalışmak isteyen adaylara müjde. Roketsan bünyesine dahil olup şirkete iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Roketsan işçi alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda şirketin açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Roketsan, Savunma Sanayii İcra Komitesi kararınca1988’de kurulmuştur. Genel merkezi Ankara’dır. 1900 insana istihdam oluşturmaktadır.  3 Şubat 2012 ile CEO’su Selçuk Yaşar olmaktadır.

Roketsan İş İlanları, Personel Alımı ve İş BaşvurusuRoketsan İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Roketsan Güncel İş İlanları

Roketsan, kendi sitesi üzerinde insan kaynakları sekmesi bulundurur. Buraya tıkladıktan sonra personel seçme yerleştirme sistemi seçilmelidir. Burada süreç ile ilgili detaylı bilgiler verilir.  Ayrıca açık pozisyonlar ile alakalı kariyer.net ve linkedIn üzerinde Roketsan sayfaları görülür.

Roketsan, çalışanların sosyal haklarına saygı gösteren bir firmadır. Yemek ve yol gibi sosyal hizmetler, tüm personele tatmin edici sağlanır. Her pozisyon farklı koşullara sahip olmakla birlikte, genel şartları, saatleri ve koşulları yönünden uygundur.

Roketsan güncel iş ilanları ve iş başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

Roketsan İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Roketsan iş başvurusu yapmak için yukarıda sözü edilen personel seçme yerleştirme sistemine tıklandığında, başvuruların tek kaynaklı olarak ik.roketsan.com.tr adresinden yapılacağı, dışındaki başvuruların dikkate alınmayacağı bahsedilmiştir. 

Bu nedenle başvuru yapmak isteyen adaylar, bu adreste bulunan ik.roketsan.com.tr adresine tıklamalıdır. Burada kayıt olup, özgeçmiş doldurulması durumunda meydana gelebilecek pozisyonlarda iletişime geçileceği okunur. Ekranın sağ köşesinde ise üye girişi kısmı mevcuttur. Burada giriş butonunun yanında, kayıt ol butonu görülür. 

Hesabınız yoksa önce buradan üyelik açılır. Staj başvurusu yapmak isteyenler, ana ekranda sol bölümde bulunan insan kaynaklarına tıkladıktan sonra, staj başvuruları bölümünü seçmelidir. Burada başvuru için gerekli tüm bilgiler mevcuttur. Staj tarihleri ise 15 Haziran – 10 Temmuz (Dönem 1) ve 17 Ağustos – 11 Eylül (Dönem 2) şeklinde açıklanmıştır. 

Roketsen İş Başvurusu Yapılabilecek Pozisyonlar

Roketsan’ın gelecek başvurularını kaçırmamak için adayların düzenli kontroller yapması gerekir. Kendi sitesinde Roketsan, seçme ve yerleştirme sürecini 4 madde halinde belirtmiştir;

  1. Bütçe Planı
  2. Aday Havuzu Oluşturma
  3. Seçme ve Onay Süreci
  4. Oryantasyon

Resmi sitenin personel seçme yerleştirme sistemi bu dâhil merak edilen bir çok konu bulunur. Bunlardan birine göre her sene sonraki yılın personel ihtiyacı tespit edilir. Böylelikle yıllık iş gücü planı hazırlanır. Yönetim kurulu aracılığıyla da onaylanır. 

Bu nedenle başvurmak isteyen adaylar, ilanları kaçırmamak için düzenli takip etmelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu