Başvurular

Rekabet Kurumu 30 Personel Alımı Başvurusu 9 Nisan’da bitiyor 2022

Rekabet Kurumu 30 Personel Alımı Başvurusu 9 Nisan’da bitiyor 2022, iş başvuruları bölümünde Rekabet Kurumu 30 Personel Alımı Başvurusu 9 Nisan’da bitiyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Rekabet Kurumu 30 Personel Alımı Başvurusu 9 Nisan’da bitiyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Rekabet Kurumu 30 Personel Alımı Başvurusu 9 Nisan’da bitiyor

Rekabet Kurumu Başkanlığı 30 işçi alımı başvuruları 30 Nisan tarihinde sona erecek.

Rekabet Kurumu nezdinde rekabet uzman yardımcılığı alım ilanında 15 kadroluk genel, 10 kadroluk hukuk ve 5 kadroluk bilişim dallarında alım yapılacaktır. İlan 09 Nisan 2021 tarihine kadar sürdürmekte.  Peki bu kadrolar için adaylarda aranan şartlar nelerdir? Başvuru tarihi ve süreç nasıl işleyecek? Yazılı sınav ve sözlü sınav olacak mı?

rekabet-kurumu-baskanligi.jpg

Adaylardan aranan şartlar:

15 kadroluk genel rekabet uzman yardımcılığı alımı için adayların ilk kez Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden yahut Endüstri Mühendisliği veya İşletme Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması ve KPSS puanının minimum 85 olması ve ilk 300 kişi içinde bulunması,

10 kadroluk hukuk rekabet uzman yardımcılığı alımı için adayların ilk kez Hukuk fakültesinden mezun olması ve KPSS puanının minimum 80 olması ve ilk 200 kişi içinde bulunması,

5 kadroluk bilişim rekabet uzman yardımcılığı alımı için adayların ilk kez İstatistik ve Bilgisayar, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması ve KPSS puanının minimum 80 olması ve ilk 100 kişi içinde bulunması gerekmektedir.

Adayların DMK 48 maddede bulunan genel şartları taşıması gereklidir. Bunun bunun yanında ise yine adaylardan sınav tarihinde 35 yaşını doldurmamış olması, görevi için bir engelinin bulunmaması şartları aranmaktadır.

Adayların bu şartları sağlaması durumunda Rekabet Kurumunun resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu eksiksiz bir biçimde doldurmaları gerekmektedir. Yine kurum aracılığıyla istenen belgelerin aslı ve fotokopisi de adayın yanında bulundurması gerekmektedir. İnternet üzerinden başvurusunu tamamlayan adaylardan sınava girmeye hak kazananlar kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.

Sınava girmeye hak kazanan adaylar 24 Nisan 2021 tarihinde yazılı sınava tabi tutulacaklardır. Yazılı sınavda başarılı olanlara e-mail ve telefonla kurum aracılığıyla ulaşılarak sözlü sınav tarihi ve yeri ile ilgili bilgi verilecektir.

Ayrıca adayların bu konuları kurumun resmi sitesinden anbean takip etmeleri de gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu