İnternet

Ram Markası Öğrenme

Ram Markası Öğrenme, faydalı bilgiler bölümümüzde Ram Markası Öğrenme ile alakalı detayları verelim istedik.. Ram Markası Öğrenme arayışınızın yanıtları makalemizde.. 

Ram Markası Öğrenme

  • 1 RAM Bellek Markası Öğrenme
  • 2 Ram Bellek Modeli Öğrenme
  • 3 Ram Kaç GB Öğrenme

Bilgisayarlarda bulunan bir donanım değiştirirken uygun marka ve modeli bulmanız gerekir. Ram değiştirmeden önce dikkat etmeniz gerekmektedir. Yeni bir RAM ile eskisini değiştirmeden önce, bilgisayarınıza ait RAM bellekte bulunan marka ve model detaylarını bilmeniz gerekir. Bilgisayar donanımını değiştirmeden önce ram öğrenme ve ram markası öğrenme gibi detaylara ulaşılmalıdır. Bilgisayarımdaki ram Ddr2, ddr3, ddr4 veya ddr5’mi marka ve model bilgilerine nasıl ulaşırım sorularınızın yanıtına buradan varabilirsiniz.

RAM belleği özetle, bilgisayarınızın geçici hafızası olarak tanımlayabiliriz. Açık durumdaki bir bilgisayarda kapanana kadar yaptığınız tüm işlemler ve arka plan işlemleri, RAM bellek üzerine kaydedilmektedir. Güç düğmesine bastığınız anda ise o an çalışan oyun, program ve sekmeler bellekten silinmiş olur.

Ram markası öğrenme işleminden önce, RAM bellek kullandığınız bilgisayarın performansını tespit eden en önemli parçalardan biridir. RAM bellek, bilgisayarın anakartında bulunan slotlara takılarak kullanılır. Belleğiniz ne kadar yüksek olursa kullanırken alacağınız performans da buna dayalı olarak yükselir. En kaliteli ve doğru RAM bellek modeli için ilk kez doğru marka ve modeli bulmalısınız.

RAM bellek marka ve modelini öğrenmek istiyorsanız uygulanacak adımlar;

RAM Bellek Markası Öğrenme

blank
Bilgisayar RAM Bellek Markası Öğrenme

Bilgisayarımın ram markasını nasıl öğrenebilirim? Bilgisayarınızda bulunan RAM belleğin markasını öğrenmek istiyorsanız ilk kez bilgisayarınızı başlatmalısınız. Bilgisayar açıldıktan sonra aramam kısmına gelip CMD yazın ve aratın. Ardından komut istemini “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğiyle çalıştırın. Açılan ekranda RAM markasını sorgulama için “wmic memorychip get devicelocator, manufacturer” komutunu yazın ve enter tuşuna basın. Bu işlemleri yaptıktan sonra karşınıza çıkacak ekranda ram markasını öğrenebilirsiniz.

Ram Bellek Modeli Öğrenme

Bilgisayarınızda bir parça veya donanım değiştirmeden önce bir çok detaya dikkat etmeniz gerekir. Genelde bilgisayarlarda değiştirilen parça Ram oluyor. Sahip olduğunuz RAM bellek modelini doğru biçimde kontrol edip öğrenmeniz gerekir. RAM bellek uyum sorunu yaşamamak için bunu yapmanız gerekir. Çünkü uyum sorunu olması halinde bilgisayar performansını olumsuz etkileyecektir. RAM bellek modeli öğrenme için aşağıdaki adımları uygulayın.

RAM bellek modelini öğrenmek istiyorsanız ilk kez bilgisayarınızın açık olması gerekmektedir. Ardından görev yöneticisini açıp performans menüsüne giriş yapmanız gerekir. Sol bölümde bulunan sütundan belleği seçin ve sağ üstteki bilgiye bakın. Burada size belleğinizin türü ve kaç GB olduğuna dair bilgiler bulunmaktadır. Bu sayfada Ram belleğinizin kaç GB olduğu, ardından ise hangi model olduğu bilgisi bulunmaktadır.

*Görev yöneticisini açmak için CTR+ALT+DEL tuşlarına aynı anda basmanız gerekir.

Ram Kaç GB Öğrenme

blank
Ram Kaç GB Öğrenme

Bilgisayarınızda veya Laptop’ta bulunan Ram’in kaç GB olduğunu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları sırası ile uygulamanız gerekir.

Görev yöneticisine giriş yapın,
Üst bölümdeki menüden Performans,
Açılan yeni sayfadan sol bölümde kırmızı kutu içinde gösterilen performans kısmına bakarak kaç GB ram’inizin olduğunu ve o an ne kadarının kullanıldığını gözlemleyebilirsiniz.

Bilgisayarın ne kadar ram kullandığına bakma işlemini yukarıdaki adımları uygulayarak bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu