Mobil Hatlar

Pttcell Fatura Sorgulama ve Ödeme Yöntemleri

Pttcell Fatura Sorgulama ve Ödeme Yöntemleri, mobil hatlar bölümümüzde Pttcell Fatura Sorgulama ve Ödeme Yöntemleri ile alakalı kampanyaları paylaştık. Pttcell Fatura Sorgulama ve Ödeme Yöntemlerinin detayları yazımızda..

Pttcell Fatura Sorgulama ve Ödeme Yöntemleri

PTT yani Posta ve Telgraf Genel Müdürlüğü yurdumuzda bulunan en eski devlet kurumlarından biridir. Birçok hizmet veren PTT kurumun operatör hattı olan Pttcell faturalı hat kullanıcılar için online ve kredi kartı ile Pttcell fatura ödeme olanağı da sizlere sağlamaktadır. Yurdumuzda PTT her yerde bulunmaktadır. Bu noktaların her birinden fatura ödeme olanağınız bulunmaktadır.

İnternet, doğalgaz, su, elektrik ve benzeri bir çok ödemeyi hatta kurum ödemelerini dahi PTT ile ödeyebilirsiniz. Bir noktadan bir çok ödeme yapabildiğiniz için, yalnızca PTT şubesine giderek bütün ödemelerinizi bir defada basit bir şekilde uygulayın. 

Pttcell Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır? 

PTTCELL GSM operatörünün fatura sorgulamasının yapılması için ilk ilk olarak PTTCELL şirketine ait olan http://www.pttcell.com.tr adresi üzerinden giriş yapılarak “ONLİNE İŞLEMLER” kategorisine girilerek ekrana gelen alana telefon numarası ve online şifre bilgileri girilerek ana ekrana giriş sağlanır. 

NOT: PTTCELL şifresine sahip olunması için *952# tuşlarının tuşlanması gerekmektedir.

PTTCELL web sitesi aracılığıyla istediğimiz tüm bilgiler girildikten sonra açılmış olan pencereden PTTCELL faturalı hata ait fatura sorgulamaları rahatlıkla yapılır.

PTTCELL SMS Kanalı ile Fatura Sorgulama

PTTCELL Fatura sorgulama işleminin diğer bir alternatif yolu ise PTTCELL servisinin SMS kanalıdır. Faturalı yahut faturasız PTTCELL hatlarının bulunmuş olduğu mobil cihazın sms bölümünden “GUNCEL yaz 2089’a gönder” işleminin yapılmasıyla döneme ait güncel fatura borç bilgisine ulaşılabilmektedir.

Pttcell Müşteri Hizmetleri Hattı ile Fatura Öğrenme

PTTCELL Müşteri Hizmetleri hattı olan 445 67 88 numarası üzerinden çağrı merkezi ile irtibat kurularak güncel fatura borç bilgisinide öğrenebilirsiniz. Ayrıca Pttcell müşteri hizmetleri ile yapılan işlemler içinde faturalı yahut faturasız hat kullanıcıları için çeşitli avantajları bulunan bir çok paket ve tarife PTTCELL bünyesinde mevcut bulunmaktadır. PTTCELL operatör şirketine abone olmak isteyen kullanıcıların, PTT Kurumlarına giderek hat alım talebinde bulunmaları yeterli olacaktır.

PTTCELL Fatura Ödeme Noktaları ve Bankaları

PTTCELL Fatura tutarlarının ödenebileceği bir çok yetkili ödeme noktası bulunmaktadır. PTTCELL GSM şirketinin faturalarının ödeme işlemlerinin yapılabileceği ödeme noktaları ise şu biçimdedir:

 • Tüm banka ve PTT kurum şubelerinden PTTCELL operatör kanalına ait faturaların ödeme işlemleri yapılabilmektedir.
 • PTTCELL operatör şirketine ait olan http://www.pttcell.com.tr adresi üzerinden bulunan “ONLNE İŞLEMLER” bölümünden de ödeme işlemleri yapılabiliyor.
 • Online kanallar üzerinden yapılmak istenmeyen fatura ödeme işlemleri 444 67 88 numaralı PTTCELL çağrı merkezi aracılığıyla da ödeme işlemleri yapılmaktadır.

PTTCELL fatura kesim tarihleri her ayın 26’sında gerçekleşmektedir. PTTCELL faturalı hatların borç ödeme son tarihleri ise fatura kesim tarihini takip eden ayın 17’si ila 20’si içinde bulunmaktadır. Fatura güncel borç ödeme son gün tarihleri iş günlerine göre değişiklikte gösterebilmektedir.

Ayrıca PTTCELL faturasız hat kullanıcıları içinse yüklemeler yurdumuzda bulunan bütün PTT kurum şubelerinde, PTT matikler üzerinden ve de 444 67 88 çağrı merkezi kanalı aracılığıyla da yapılabilmektedir. 

Online Kart ile Pttcell Fatura Ödeme

Pttcell Fatura ödeme işlemleri bir çok biçimde bireylerin yapabilmesi için imkan vermektedir. PTT işyerlerinde yapılması durumunda veznede çalışan görevliler sizlere yardımcı olmaktadır. Pttcell.com.tr adresinden yapılacak olan online fatura ödeme işlemleri için ise şu adımların sırasıyla yapılması gerekmektedir;

 • pttcell.com.tr adresine girilerek fatura ödeme ekranına geçiş yapılması gerekmektedir.
 • Ekranda bulunan fatura borcu tutarda ödeme miktarı seçilmelidir.
 • Seçilen ödeme için banka yahut kredi kartı bilgileri eksiksiz bir biçimde girilmesi gerekmektedir.
 • Bilgiler girildikten sonra 3D Secure şifresi ile ödeme seçeneğine tıklanmalıdır.
 • İşlem güvenli bir biçimde yapılması için ekranda çıkan kodu SMS yolu ile gelen kod ile eşleştirilmelidir.
 • Onay ekranı tamamlandıktan sonra ise Pttcell fatura ödeme işlemi tamamlanmış olmaktadır. 

Pttcell Müşteri Hizmetleri ile Fatura Ödeme

PTT ile alakalı Pttcell fatura ödeme ve her türlü işinizi müşteri hizmetlerinden 7 gün 24 saat uygulayın. PTT Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ise 444 1 788 şeklindedir. IVR adı verilen sesli yanıt sistemi bu müşteri hizmetlerinde kullanılmaktadır. Buradan her türlü talebinizi yetkililere iletebilir ve bir çok sorununuza çözüm bulacaksınızdır.

PTTCELL Fatura İtirazı ve İptali Nasıl Yapılır?

Çeşitli nedenlerden ötürü müşteriler, farklı zamanlarda Pttcell mobil hat fatura itirazı veya fatura iptali isteklerinde bulanabilmektedir. Buna benzer durumlarda müşteriler ilk önce detaylı fatura bilgisi istemelidirler. Detaylı bilgilendirme için 444 67 88 PTTCELL Çağrı Merkezi kanalına ulaşılarak görüşme sağlanabilir. PTTCELL genel müdürlüğü adresi “Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No:2 Ulus Altındağ/Ankara” olan dilekçe yazılabilir, hatta tüketici hakem heyetine başvuruda bulunulabilir.

SMS ile PTTCELL Kalan Kullanım Sorgulama

PTTCELL faturalı veya faturasız hat sahiplerine TL yükleme, Fatura Sorgulama, Tarife geçişleri gibi bir çok hizmeti vermektedir.Kullanılan Pttcell tarife paketlerinde kalan kullanım yani bakiye sorgulama sms ve tuşlama metotları şunlardan oluşmaktadır;

 • *123# simgesi tuşlanarak ekrana gelen bakiye bildirimi sayfası ile PTTCELL güncel kalan miktarını sorgularsınız.
 • Ayrıca 9333 numarası aranarak da sesli yanıt sistemi üzerinden yapılan telesekreter anons bilgisiyle de güncel bakiye tutarı bilgisi verilmektedir.

Pttcell Faturalı ve Faturasız Tarife Paketleri

PTTcell faturalı ve faturasız bir çok avantajlı tarife paket ile kullanım uygulayın. Faturalı tarifeler Pttcell başta hayat, ailem tarifeleri ve Pttcell uygun tarifeleri olmak üzere çok sayıda tarifeler mevcuttur. Tüm paketlerde 750 DK, 750 Sms, Grup içinde sınırsız konuşma mevcuttur. ÖİV dahil Pttcell hayat tarife paket fiyat aralıkları şunlardan oluşmaktadır;

Paket/Tarife İnternet Yeni Gelene Fiyat Numara Taşıyanlara
Hayat Bronz 4 GB 28 ₺ 63 ₺
Hayat Gümüş 8 GB 35 ₺ 70 ₺
Hayat Altın 12 GB 42 ₺ 77 ₺
Hayat Platin 18 GB 50 ₺ 85 ₺
Hayat Elmas 25 GB 55 ₺ 90 ₺

PTTCELL Ailem Tarifeleri

PTTCELL Midi Tarifesi: Pttcell içinde sınırsız konuşma, yurtiçi kullanım hakkı bulunan 1000 Dakika, 1000 Sms, 5 GB mobil cihazdan internet kullanım hakkı hatlara tanımlanacaktır. Tarife kapsamı yeni hat alanlar için 29 TL iken hat taşıma yoluyla geçişlerde ÖİV dahil olmak üzere 54 TL’dir.

PTTCELL Maksi Tarifesi: Grup içinde sınırsız konuşma, yurtiçi kullanımlarda 1500 Dakika, 1500 Sms, 10 GB internet kullanım hakkı mevcut. Yeni hat abonelere 45 TL, numara taşıma yapanlara vergiler dahil 69 TL’dir.

Pttcell Mini tarifesi: Bu tarife ile her yöne 500 dakika ve 500 sms bulunmaktadır. İnternet ise 1 GB ile sınırlıdır. Pttcell içi konuşmalar sınırsızdır. Ücreti ise 24 TL’Dir.

Faturasız Tarifeler: Faturasız tarifede her yöne ilk 10 dakika 10 kuruştur ardından 5 dakikada bir 30 kuruş yazmaktadır. Pttcell içinde ise 3000 dakika bedavadır. Bu tarife 25 TL değerindedir.

PTTCell Bedava İnternet Kampanyası

Pttcell’li olanlar eğer 4.5G sim kart kullanmaya başlarlar ise 30 GB cepten internet armağan edilmektedir. Bu kampanya hem faturalı hatlar için hem de faturasız hatlar için geçerli olmaktadır. Sim kart değiştikten sonra 7 gün içinde bu kampanyadan faydalanabilir. Sms göndererek veya müşteri temsilcileri ile görüşerek kampanyadan yararlanmak olabilecekdür.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu