Başvurular

PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri, kamu ve özel başvuru bölümümüzde PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri nasıl yapılır bilgi verelim istedik. PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

PTT Kargo Şubeleri Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

PTT Kargo, 2008 senesinde PTT aracılığıyla hizmete açılmış olan bir kargo taşımacılığı şifrketidır. Tüm Türkiye’de hizmet vermekte olan PTT Kargo, ücretlendirme yaparken uzaklığa göre ücret sunmadıkları için, alanında en ucuza gönderim yapan kargo şifrketi olarak öne çıkmaktadır. Firmanın bunun dışında PTT Kargo VIP, Ödeme şartlı gibi hizmetleri de mevcuttur. Gönderiler ise SMS, E-Mail ve İnternet gibi çeşitli yollardan on-line takip edilebilir. 2010 senesinde personelsiz posta teslim gerçekleştirilmesine imkan veren Kargomatik servisini de başlatmışlardır. Peki PTT Kargo saat kaça kadar teslimat yapıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar çalışıyor? Yazımız devamında PTT Kargo çalışma saatleri, çalışma günleri ve mesai saatleri ile ilgili geniş bir şekilde bilgiler mevcuttur.

PTT Kargo Şubeleri Çalışma ve Açılış Kapanış Saatleri 2021

PTT Kargo şubeleri sabah saat 08:30’da açılmakta ve 17:00’de kapanmaktadır. Şubeler genel itibariyle 12:30 ile 13:30 içinde öğle tatiline girerler. Bazı merkez şubelerde ise öğle tatili bulunmamaktadır.

PTT Kargo Saat Kaçta Açılıyor : PTT Kargo her sabah 08:30’da hizmet vermeye başlamaktadır.

PTT Kargo Öğle Tatili Arası Ne Zaman : PTT Kargo saat 12:30 ile 13:30 içinde öğle tatili arası vermektedir. Lakin merkez şubelerinde mesai saatleri içinde tatil bulunmaz.

PTT Kargo Akşam Kaçta Kapanıyor : PTT Kargo akşam saat 17:00’e kadar hizmet vermektedir.

PTT Kargo Dağıtım Saatleri : PTT Kargo ürünleri sabah 08:30 ile akşam 17:00 içinde dağıtmaktadır. Ayrıca hafta sonu kargo teslimi yapılmaz. Belirtmiş olduğumuz PTT Kargo sevkiyat saatleri yalnızca hafta içi geçerlidir.

PTT Kargo Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : PTT Kargo genel müdürlükleri hafta sonu yalnızca Cumartesi günü de hizmet vermektedir. Genel itibariyle bu müdürlüklerin çalışma saati 09:00 ile 19:30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz. Lakin kargolarınız sevkiyata çıkmamakla birlikte, şayet şubeye teslimatı yapılmış ise bizzat gidip kendiniz teslim alabilirsiniz. Harici olarak diğer PTT kargo şubeleri hafta sonu hizmet vermezler.

PTT Kargo Resmi Tatil Günlerinde Açık Mı : PTT kargo şubeleri Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini tatil günleri ile 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi diğer resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedirler.

PTT Kargo Dağıtım Süresi : PTT kargonuzun evinize ne zaman ulaşacağını öğrenmek istiyorsanız PTT kargo bir servisini hizmete aldı. BURAYA girdikten sonra hangi ilden, hangi ile kargonun iletildiğini girerseniz tahmini teslimat zamanını de hesaplamış olursunuz.

Yukarıda vermiş olduğumuz PTT kargo çalışma saatleri şubelerin genel itibariyle çalışma saatleridir. Lakin bazı şubelerinde bu çalışma saatleri değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı en net bilgiye ulaşmak adına BURADAN en yakın PTT uygulamasına girdikten sonra il ve ilçe seçimi yapıyoruz ve işlemlerimizi gerçekleştirmek istediğimiz şubeyi seçiyoruz. Akabinde alakalı şubenin hafta içi ve hafta sonu ( CumartesiPazar ) kaçta açıldığını, kaçta kapandığını ve saat kaça kadar sevkiyat yaptığını öğreniyoruz. PTT kargo mesai saatleri ve çalışma saatleri ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu