Sağlık

Primolut N Ne İçin Kullanılır – Yan Etkileri Nelerdir?

Primolut N Ne İçin Kullanılır – Yan Etkileri Nelerdir?, sağlık bölümümüzde Primolut N Ne İçin Kullanılır – Yan Etkileri Nelerdir? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Primolut N Ne İçin Kullanılır – Yan Etkileri Nelerdir? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Primolut N Ne İçin Kullanılır – Yan Etkileri Nelerdir?

Primolut ne için kullanılır sualinin yanıtını vermeden önce siz değerli okurlarımıza bu ilacın ciddi yan etkilerinin olabileceğini ve doktor kontrolü dışında kullanılamayacağını söylemekte yarar var. Adet düzeleme ilaçları içinde olan ve kadınlar için bi hayli mühimdir.  

Önemli bir toplantıya katılmanız gerekiyor yahut sizin için önemli bir insanın düğününe gitmeniz gerekiyor ve adetinizi engellemek istiyorsunuz. İşte tamda bu etapta bu ilaç siz değerli okurlarımız için tavsiye edilebileceğimiz bir ilaçtır. Primolut kullanımı bununla sınırlı değildir ve adet olma tarihlerinizin ileriki bir zamana atar. Regl zamanında hayat kurtarıcı olabilen bu ilacın, adet zamanında şiddetli ağrılara neden olabileceğini de söylemekte yarar var. Adet geciktirici bir ilaç arıyorsanız bu ilacı kullanabilirsiniz ve kullanım öncesinde prospektüs incelenmeli, özellikle yan etkileri okunmalıdır.

Primolut yan etkileri görülmesi halinde bir uzman ile görüşmenizi öneririz. Görülen bu yan etkiler madde halinde aşağıdaki gibidir;

Primolut N kullanımı kişiden insana göre dozu ayarlanarak doktor aracılığıyla reçete edilir. Primolut-n 5 mg 30 tabletine adetinizin başlama süresinden 3 gün önce başlamanız gereklidir. Regl dönemine girmeniz halinde bu ilacı kullanmanız tam etki etmeyebilir. Tableti mutlaka su ile almalısınız ve tabletin parçalanmaması; bunun yanı sıra çiğnenmemesi gerekir.

Primolut kullanırken adet olabilirsiniz ve bu durumda ilacı bırakmamalısınız yada ara vermemelisiniz. Önerilen biçimde bu ilacı kullanmadıysanız, tesirinin azabileceğini de bilmelisiniz. Bunun bunun yanında, kanama kesildi ise doktorunuzla görüşmeli ve duruma göre başlangıç dozuna dönülebilir. Tedavinin bitmesi ile birlikte çekilme kanaması söz konusu olacaktır.

Eee primolut n bittikten kaç gün sonra adet olunur? 

Bu ilacın kullanımında çok fazla sorulan bir sorudur ve ilacı kullanmanız halinde 2 yahut 3 gün içinde regl olmanız olabilecekdir.  Bu sürenin kadının bünyesine göre değişiklik gösterebileceği de unutulmamalıdır.

Primolut ne için kullanılır sualinin yanıtını alan kadınların ufak bir bölümü, genelde istediklerini veren bu ilacı hemen almaktadır. Bu yanlıştır ve aşağıdaki durumları yaşıyorsanız, ilacı hemen bırakmalısınız.

Aynı zamanda kalp hastalıkları, damar hastalıkları ve diyabet hastalarının bu ilacı kullanması önerilmemektedir. Lakin doktorun önerisi ile kullanılır.  Primolut n alkol ile de kullanılmamalıdır.

Aynı zamanda gebelik ve ciddi tansiyon yükselmelerinde, ameliyatlardan 6 hafta öncesinde, göğüste görülen ağrı yahut baskı – sıkışma, migren yahut şiddetli baş ağrıları ile  duyu bozukluklarında ilacı derhal bırakmalısınız.

Primolut-n hamile kalmayı kolay bir hale getirir mı?

Primolut-n kullanımı hamile olmayı düşünen kadınlar için tavsiye edilmemektedir.

Primolut-n hamilelikte kullanılır mı?

 Bu ilacın hamilelik zamanında kullanılmaması gerekir.

Primolut-n art arda kullanılır mı?

Primolut-n art arda kullanılmamalıdır. Unutulmamalıdır ki adet geciktiren ilaçlar, rahim iç duvarındaki döngü ile, yumurtalıklardaki döngünün dengesini bozmaktadır.

Primolut-n nasıl bir ilaç?

Adet geciktirici olarak kullanılan ve kadınlık hormonu ilaçlarından biri olma özelliğini taşır. Ovulasyonu durduran bu ilaç, kendi kategorisinde ki ilaçlar içinde en bilindiklerindendir.

Primolut-n fiyatı 2021

19.33 TL ile eczanelerden bu ilacı alabilirsiniz.

Bu ilacı meme kanseri olan yahut önceden bu tanı konulan bireylerin kullanmaması gerekir. Nitekim bu tür ilaçlar meme kanseri riskini az düzeyde olsa da arttırması ile bilinir ve bu ilacı buna karşın kulanmak hayati derecede yaşamınızı etkileyebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu