Başvurular

Polis Akademisi Başvurusu Ne Zaman?

Polis Akademisi Başvurusu Ne Zaman?, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Polis Akademisi Başvurusu Ne Zaman? nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Polis Akademisi Başvurusu Ne Zaman? ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Polis Akademisi Başvurusu Ne Zaman?

Polis Akademisi 2500 öğrenci alacak! PMYO Sınav başvurusu ne zaman? şartlar neler 2021? Polis Akademisi başvuru 2021 ne zaman?

PMYO 2500 öğrenci alacak! PMYO giriş sınavı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru tarihleri ve sınav kılavuzu, Polis Akademisi 2500 öğrenci alımı ne zaman? Resmi Gazete’den tarih açıklamaldu Polis Akademisi 2500 öğrenci alacak! 2021 yılı PMYO giriş sınavı ilanı paylaşımı yaptı! Polis Akademisi Başkanlığı resmi web sayfasından açıklanan habere göre, paylaşımı yaptığı ilanla Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2021-2022 eğitim-öğretim senesinde 2.500 öğrenci alacağını açıkladı. Bu alımlar için gerekli PMYO giriş sınavı başvuru şartları ve detaylarıda bilgisi verildi. PMYO giriş sınavı başvuruları ne zaman? Lise mezunu polis alımı, Pmyo başvuru nasıl yapılır 2021? Polis Akademisi Başvurusu Ne Zaman? Kariyer fikirleri içinde polis olmayı amacında olanlerin en merak ettiği konuyu ayrıntı kısmıyla ele aldık.

PMYO giriş sınavı kılavuzu ve başvuru tarihleri

2021-2022 eğitim-öğretim yılı için 2.000 erkek, 500 kadın olmak üzere toplamda  2.500 öğrenci alacağını paylaşımı yaptı. Sınava girmek isteyen kişilerin başvurmak için 13-27 Ağustos 2021 tarihlerinde http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile başvuruda bulunabilecekler. Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim alan ve eğitimlerinde başarılı kişilerin polis memuru atamaları yapılacağıda bildirildi. Başvuru şartları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Pmyo kaç puan? Polislik için TYT kaç puan?

PMYO  alımları, YKS birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) puanı sonuşlarına göre belirlenmektedir. Buna göre PMYO taban puanları 2021 senesinde 250 olarak belirlendi.

PMYOdan mezun olunca ne olur?

(PMYO), iki yıllık eğitim-öğretim sonunda öğrencilerini polis memuru yetiştiren Polis Akademisidir. PMYO okullarından mezun olanlar önlisans mezunu sayılırlar. Eğitime hak kazananlar, yatılı olarak eğitim alacaklardır. PMYO Yatılı zorunlu mu? Eğitime hak kazananlar, yatılı olarak eğitim alacaklardır. PMYO 2 Yıl yatılı eğitim vermektedir.

PMYO BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

-TC vatandaşı olmak.
-Lise ve dengi mezunu olmak,
-ÖSYM aracılığıyla yapılan 2021 YKS – TYT puan türünden en düşük (250.000) ham taban puan ve üzeri puan alanlar,
şehit ve vazife malulü olanların eş ve çocuklarından ise 2021 yılı YKS – TYT puan türünden en düşük (200.000) ham taban puan ve üzeri puan almak
-18 yaşını tamamlamış olmak
-Bayanlar 162 cm. erkekler 167 cm. kısa olmamak,
-Beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) içinde olmak,
-Sağlık durumu olarak, Sağlık Şartları Yönetmeliğindeki kriterlere sahip olmak
-Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış yahut aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kayıt edildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan yahut kumar, uyuşturucu yahut ikazcı madde sebebiyle, ile ilgili herhangi bir adlî yahut idarî soruşturma yahut kovuşturma sürdürmekte olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak yahut bu işler sebebiyle hüküm giymemiş olmak.
-26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde gösterilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;
-Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl yahut daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,
-Affa uğramış yahut hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık yahut cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak yahut bu suçlardan dolayı sürdürmekte olan bir soruşturma yahut kovuşturma bulunmamak yahut kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak.
-Geçici kayıt tarihi saygınlığıyla herhangi bir siyasî partiye yahut siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak.h) Alkol, uyuşturucu yahut ikazcı madde kullanımı sebebiyle tedavi görmüş yahut görüyor olmamak,
-Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
-Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.
-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.
-Silah taşımaya yahut silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

PMYO GİRİŞ SINAVI BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

İnternetten başvuru yapacakların Sınav başvuru ücreti olan 150.00 TL, 13 Ağustos 2021 günü saat 09:00’dan 27 Ağustos 2021 günü saat 17:00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2021 Yılı PMYO Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır. Başvuru ödeme işlemleri yanlız Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığından yapılacaktır.

UYARI: ŞEHİT, VAZİFE MALULÜ OLAN KİŞİLERİN EŞ VE ÇOCUKLARI SINAV ÜCRETİ ÖDEMEYECKLERDİR.

UYARI: KENDİ ADLARINA T.C. KİMLİK NUMARASI İLE BİRLİKTE, 2021 YILI POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI (PMYO) GİRİŞ SINAVI İÇİN ÖDEME YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI ADAY BAŞVURU, SEÇME ve DEĞERLENDİRME SINAVI KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

En İyi Dershane Fiyatları Tüm İller 2021-2022

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu