İnternet

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır, mobil hatlar bölümünde Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır ile alakalı bilgi vermek istedik.. Yazımızın detayında Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır başlığımızın ayrıntıları bulunmaktadır..

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır Pinterest ülkemizde her geçen gün adından söz ettirmeye devam etmek de ve üst  sıralarda yerini almaya sürdürmektedir.Bu platformun diğer sosyal platform platformlarından ayıran bazı özellikleri mevcut ve bu özellikler bizleri uygulamayı kullanmaya teşvik ediyor. Boş zamanlarınizi geçirmek için kullanacağınız bir uygulama değil yalnızca. Aynı zamanda ticaretiniz için siteniz için işe yarar olması ve kazanç elde edebilmeniz için bir alt yapı ve kolaylık siz değerli okurlarımıza sağlamaktadır.

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır – Blog Açmasanız Da Olur

Tabi Pinterest’in sunduğu bu avantajları değerlendiren bireyler bu uygulama sayesin de gerçekten yüzlerce hatta binlerce dolar kazanabiliyorlar. Şimdi siz değerli okurlarımıza Pinterest Nedir? Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır ? Pinterest Para Kazanma Yolları Nelerdir ? ve Pinterest ile Para Kazanmak Kolay Mı? sorunarını yanıtlamaya çalışacağız.Çok vakit kaybetmeden yazımıza geçelim

Pinterest Nedir? Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır 

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır Pinterest sosyal platform platformu yanı kısa adı ile pin yapmak pinlemek yani sabitlemek ve tutuşturmak mevcut görsellerin,sözcüklerin yan yana gelerek birleşimi aracılığıyla oluşturulmuş bir isimdir. Aslını söylemek gerekirse uygulamaya verilen isim de kullanım amacını belirtmektedir.

Pinterest bireylerin ilgi duydukları tanıtımını yapmak istedikleri marka bilinirliğini arttırmak istedikleri görselleri Pinterest sanal duvarları ile yararlanmak amacı ile tutuşturdukları asıl adıyla pinledikleri bir algoritmadır.

Mesela bir ressamsınız yapmanız gereken şey Pinterest hesabı açmak , Pinterest’e üye olmanızın ardından ressamlıkla yada fotoğrafçılık ile alakalı bir pano oluşturuyorsunuz.İsterseniz internet sitenizde bulunan görselleri,isteğe göre kendi fotoğraflarınizi yada uygulama üzerinden ilgi alanınız ile alakalı ve başkasının paylaşmış olduğu görselleri kendi panonuza tutuşturuyorsunuz yani pinliyorsunuz. Bu işlemlerde en can alıcı nokta ise paylaşmış olduğunuz pinlere bağlantı verebiliyorsunuz,

Yapmış olduğunuz iş ve ilgi alanınız ne olursa olsun hem ilham alabileceğiniz hem tanıtımlarınızı yapabileceğiniz hem de bu işlemleri yaparken para kazanabileceğiniz bir uygulamadır.

Pinterest tamamen görsellik üzerine kurulmuş her alanda değerlendirebilirsiniz. Misal verilecek olursa, yiyecekler, diyetler, kilo verme, moda, ev bina tasarımları, iç tasarım, fotoğrafçılık…

Pinterest Sistemden Nasıl Para Kazanırız?

Pinterest uygulaması aracılığıyla kazanç elde edebilmemiz için iki yönergemiz mevcuttur.

İlk olarak direk uygulama üzerinden yani Pinterest paylaşımlarınız ile satış ortaklığı aracılığı ile kazanç elde etmek

Diğer kazanç sistemi ise Bir Blok yada ilgi alanınız olan bir site açarak bu sayfalarınız aracılığı ile Pinler oluşturup ve paylaşmak bu işlemi gerçekleştirdiğimiz zaman sitemize kullanıcı çekerek bu gelen trafik sebebiyle reklamlardan para kazanmak

Hadi Bilgi Yarışması İnternetten Para Kazanma

#1 Satış Ortaklığı İle

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır Satış ortaklığı hususunda önümüzdeki günlerde de sizleri bilgi sahibi olmanızı için yazılarımızı sunacağız. Bu kazanç sisteminin ana teması başkasının ürününü satarak ve satılan her üründen kazanç elde etmeye satış ortaklığı diyoruz.

Herkesin bildiği gibi dünya piyasasının en büyük satış ortaklığı kazanç sistemi amazona aittir.Ülkemizde de aktif olarak hizmet veren amazon dünveya çok popüler olarak kullanılmaktadır. Aynı sistem ile çalışan başka firma ve uygulamalar da mevcut, Anlatmak istediğimiz bu  platform yani sistemleri Pinterest ile birleştirmek ve bu sayede kazanç elde etmeye başlamak. Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır  Şimdi sıra sıra siz değerli okurlarımıza bu ticareti nasıl başlatacağımıza gelelim.

  • Öncelikle Pinterest ile ne satacağımıza karar vermemiz gerekiyor.Görsel olarak ağırlı bir alan seçmek satış hususunda çok yarar sağlayacağını öğrendik Mesela Moda ya giyim üzerine bir ilgi alanı seçtik yapmamız gereken bu hususta resimler pinlemek ve paylaşımlar yapmak için görseller hazırlamak
  • İkinci adım pintereste üye işlemlerimizi başlatmak üye işlemlerimizi yapıp gerekli doğrulamaları gerçekleştirdikten sonra Moda Giyim üzerine bir Pinterest hesabımızda pano oluşturacağız. Tabi Yapacağınız Hesap Başlıklar ,Paylaşımları ingilizce olarak yapmanız gerekiyor.Aksi taktirde yani Türkçe pir profil ve sayfa ile para kazanmanız bi hayli zor olabilir.
  • Üçüncü adım ise yukarıda söz ettiğimiz gibi amazon yahut buna benzer bir sisteme üye olmaz gerekmektedir.Bu üyelik için tabi birden fazla olasılık yani seçenek var ama en tercih edilen Amazon Satış Ortaklığı Sistemidir. Tercih ettiğiniz sisteme dahil olup, yani üye olduktan sonra satışına karar verdiğimiz ürünleri şeçiyoruz ve bu ürünlere ait linkleri alıyoruz.
  • Dördüncü adım ise bu satış ortaklığı bağlantılarını güzel görseller eşliğinden pinterestte paylaşmak. Görsellerinizi tasarlamak için Canva aracını kullanabilirsiniz. Ücretsiz ve kullanımı kolay bir şekilde bir araçtır.

#2 Pinterest Blog Açarak Para Kazanma

Bir Site yada Blok yazılarınızı Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır  uygulaması üzerinden paylaşarak da oluşacak trafik aracılığıyla kazanç elde edebilirsiniz. Yine burada öncelik vermeniz gereken gereken yine görselliği olan bir alan seçmeniz.

Ayrıca bu yöntemin avantajı yalnızca satış ortaklığı sistemine bağımlı olmamanız. Bu yöntemle Adsense gibi tıklama başına para veren reklam ağlarını da kullanabilirsiniz.

Ülkemizde ne yazık ki bu yöntem kötüye kullanılmaktadır.Nasıl yapıldığını soracak olursanız ,kopya içeriklerin olduğu bir web sitesi açılıyor ardından bu görseller Pinterest üzerinden paylaşılıyor. Oldukça başarılı bir işlem

  1. Otomatik içeriklerin olduğu kopya bir site oluştur.
  2. Bu içeriklerin olduğu sitede ki görseller yine otomatik olarak pinterestte paylaş.
  3. Sitenize Gelen ziyaretçilerden kaynaklı olarak  adsense aracılığıyla para kazan.

Lakin bu işlem hem doğru biri kazanç değil hem de çok uzun vadeli bir kazan sistemi değil Pinterest er yada geç bu siteleri tespit etmek suretiyle banlıyor, tabi ardından adsense hesabınızın da banlanarak kapatılması sizi sıkıntıya sokabilir.

Açacağınız blog siteniz ile alakalı özgün içerikler özgün resimler yazarak ve yazdığınız bu makalelerinizi pinterest aracılığı ile yayınlamanız gerekmektedir. Pinterest uygulaması aracılığı ile takipçi kazanmak etkileşiminizi arttırmanız tabi ki kazanç oranınızı da o biçimde arttıracaktır.

Siz yinede orjinal işinizi ilgilendiren içerikleri görselleri hazırlayarak manuel olarak paylaşınız. Bu işlem biraz uzun ve zor olsada başarı ve kazanç kaçınılmaz.

İnternetten Para Kazanma Canlı Bilgi Yarışmaları

Pinterest İçin Görsel Tasarlamak

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır Pinterest tamamen görsel içeriklerin olduğu bir sosyal platform ağı olması sebebiyle pinlediğiniz görsel yani fotoğrafların kaliteli olmasına özen gösteriniz.

Pintereste Görsel Ekleme bu işlemi gerçekleştirirken resim boyutunun önemi düşüncenizde bulunsun yatay resimlere nazaran dikey görsellerin tıklama oranları düşük olmaktadır.Siz tamamen formata uygun olarak hareket ediniz.

Görsel hazırlama işlemi bi hayli basit ve basittir. İnternet üzerinden bu işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz yardımcı uygulama araçlar mevcut aşağıda bu uygulamalardan bazıları mevcut.

Canva: Canva ile blog görseli, logo, facebook ve birden çok format için görsel tasarlayabilirsiniz. İçeriğinde binlerce şablon var, yapmanız gereken şablonu seçmek ve gerekli yerleri düzenlemek. İsterseniz kendi içeriğinizi de yükleyebiliyorsunuz.

Snappa: Canva ile aynı mantıkla çalışıyor. Sadece şablon olarak daha farklı. Kullanım kolaylığı aynı derecede. Ücretsiz üyelikle ayda yalnızca 5 adet görsel indirebiliyorsunuz. İdareli kullanın.

Buffer: Ücretsiz sunulan bir uygulama şablon ve kullanım yönünden  diğerlerinden geride kalıyor. https://pablo.buffer.com

Sormak istediğiniz tüm konular için yorum olarak yazabilirsiniz. Bol kazançlar.

Sizde hemen pinterst hesabı açarak kazanmaya başlayabilirsiniz.  Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır 

Pinterest Para Kazanma Nasıl Yapılır başlıklı yazımız ile alakalı düşüncelerinizi ve sormak istediğiniz aşamaları yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Etiketler

internetten para kazanma yoları pinterest hesabı açma pinterestten para kazanma

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu