Sağlık

Phospho Soda Nasıl Kullanılır?

Phospho Soda Nasıl Kullanılır?, sağlık bölümümüzde Phospho Soda Nasıl Kullanılır? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Phospho Soda Nasıl Kullanılır? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Phospho Soda Nasıl Kullanılır?

Sağlık problemlerinin çözümü için değişik tedavi metotları kullanılmaktadır. Bağırsak poblemleri bu alanda en fazla rastlanılan sıkıntıların başında gelmektedir. Uzun zamandan bu yana barsak hareketlerinde yaşanan poblemlerin tespiti için uzman kişiler kolonoskopiden destek almaktadır. Bu işlem makattan özel aparatlarla girilerek kamera eşliğinde bağırsakların incelenmesi olarak tanımlanabilmektedir. Bahsedilen tanımlama basit gibi gelmesine karşın uzmanlık istemektedir. Bundan kaynaklı olarak işlem öncesinde ve sonrasında atılması gerekli olan adımların atılması lazımdır. Phospho Soda kullanımı da bunlardan biridir. Peki nedir Phospho Soda?

Bağırsaklar insan bedeninde en fazla yer kaplayan organlardan biri olarak açıklanmaktadır. Bağırsak içinde bundan kaynaklı olarak birikmiş artıkların fazla olması da aynı sebepten ileri gelmektedir. Barsak incelemesinin iyi biçimde gerçekleşebilmesi için bağırsakların olabildiği kadar boş olması gerekmektedir. Phospho Soda nedir sorusunun yanıtı da burada verilmektedir. Bahsedilen isim bir şurup olarak tanımlanmaktadır. Hastalar, kolonoskopi öncesinde bu şuruptan destek alarak barsak temizliklerini gerçekleştirmektedir. İki doz halinde alınan şurup bireylerin kısa zaman zarfında ishal olmasını sağlamaktadır. Bunun yanında işlem için istenen temizlik gerçekleşmiş olmaktadır. Tabi kullanımın ne biçimde gerçekleştirilecek olduğu da konunun önemli maddelerinden biridir. Diğer türlü istenmeyen sonuçlarla yüz yüze kalınması olabilecekdir.

Uzmanlar aracılığıyla Phospho Soda ne işe yarar konusu ile ilgili farklı açıklamalar yapılmaktadır. Bu şurup en basit tanımı ile kolonoskopi olacak hastaların barsak temizliklerini sağlamaktadır. Bunun için ise ishal olmalarına destek olmaktadır. Lakin kullanımı herkes yönünden kolay olarak tanımlamamaktadır. Zira birden fazla insan şurup içmek hususunda sıkıntı yaşamaktadır. Üstelik bu ilacın miktarı normal şuruplar ile kıyas edildiğinde bi hayli fazladır ve iki doz olacak biçimde kullanılmaktadır. Uzmanlar işlem öncesinde mutlak suretle bu temizliğin yapılmasını söylemektedir. Hastalar tüm çabalarına karşın şurubu içemediler ise durumu doktorları ile paylaşmalıdır. Bunun yanında yeni bir çözüm önerisi aranacak ve işlem öncesinde istenen barsak temizliği adımları atılmış olunacaktır. Diğer türlü kolonoskopinin yapılması olabilecek olmayacaktır.

Phospho Soda kullanımı belli konularda dikkat edilmesi gerektiğini de bununla birlikte getirmektedir. Öncelikle kolonoskopi yaptıracak olan bireylerin beslenme rutinlerine dikkat etmeleri mühimdir. İlaç her ne kadar barsak temizliği yarayacak olsa da beslenme bu alandaki en önemli başlıklardan birini oluşturmaktadır. Uzmanlar işlemden birkaç gün öncesinden başlanarak hafif beslenmeye özen gösterilmesini istemektedir. Bilhassa marul veya karpuz gibi gaz yapan besinlerden uzak kalınması da gelen öneriler içinde bulunmaktadır. Şurubun kullanımı ise işlemden bir gün öncesinde başlamaktadır. Akşam yemeğinden birkaç saat sonda 20:00 civarında ilk dozun alınması gerekmektedir. Şurup içildikten sonra muhakkak bol su tüketilmelidir. Burada önerilen minimum miktar üç veya dört bardak olarak tanımlanmaktadır. İçim sonrasında kusmamaya çalışılmalıdır. Gerekirse bunun için uzman kişilerın tavsiye ettiği ilaçlar temin edilmelidir. İkinci doz ise 22:30 civarında aynı önerilere dikkat edilerek alınmalıdır.

Şurup içiminde sorun yaşayanlar için değişik öneriler üzerinden tüketim sağlatılmaya çalışılmaktadır. Lakin işlemin olabilecek olduğu kadar sek biçimde gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Phospho Soda meyve suyu ile içilir mi ile ilgili uzman kişiler aracılığıyla farklı açıklamalar yapılmaktadır. Yine de çoğu uzman konu ile ilgili olumlu açıklamalar yapmaktadır. Lakin bu alanda hangi meyve sularının kullanıldığına dikkat etmek gerekmektedir. Uzmanlar genel manada illa ki meyve suyuna ihtiyaç duyulması halinde elma suyunun tercih edilmesini istemektedir. Ek sorular için kolonoskopi yapacak olan uzmanla iletişime geçilmesi önerilmektedir.

Kullanılan ilaçlar belli yan etkileri de bununla birlikte getirmektedir. Kimi hastalar yan etkilerin hiçbirini görmezken kimileri birden fazla yan etki ile yüz yüze kalabilmektedir. Phospho Soda yan etkileri içinde en fazla mide bulantısı ve kusma kendini göstermektedir. Zaten bu neden yüzünden uzman kişiler hastaları için bazı mide bulantı ilaçlarını yazmaktadır.

Hastalara kolonoskopi başta kanama olmak üzere farklı poblemlerin nedenlerinin bilinmesi için yapılmaktadır. Phospho Soda kanama yapar mı bundan ötürü pek geçerli bir soru değildir. Lakin damar genişlemesi yüzünden kanama yaşana da bilmektedir. Böyle istenmeyen durumlar karşısında zaman kaybetmeden bir uzmana danışılması lazımdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu