Oyun

PC İçin En İyi PS3 Emülatörleri

PC İçin En İyi PS3 Emülatörleri, güncel bilgiler bölümümüzde PC İçin En İyi PS3 Emülatörleri başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. PC İçin En İyi PS3 Emülatörleri haberimizin detayları..

PC İçin En İyi PS3 Emülatörleri

Her ne kadar PS3 oyunları yalnızca konsol için çıkarılıyor olsa da Windows üzerinde PS3 oyunlarını rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bunun için ise PC için PS3 emülatörleri programlarına gereksiniminiz bulunmaktadır.

İçindekiler

  • 1 PC’de PS3 Oyunlarını Çalıştırmak
  • 2 RPCS3
  • 3 Mednafen
  • 4 ESX-PS3

PC’de PS3 Oyunlarını Çalıştırmak

PC’de PS3 oyunlarını çalıştırma için çeşitli programlardan yardım alabilirsiniz. PS3’ü hatırlayacak olursak, SONY aracılığıyla üretilmiş olan ve Blu Ray diskleri ilk defa kullanılır hale getiren bu popüler oyun konsolu zamanla yerini PS4’e bıraktı. Lakin PS3 oyunları grafikleri ve konuları ile hâlâ özel bir yere sahip yer alıyor. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, COD4: Modern Warfare, The Last of Us, Persona 5 gibi PS3 oyunları günümüzde de oynamaktan büyük keyif verecek oyunları oluşturuyorlar. Bu oyunları ve daha fazlasını oynamak için ise PS3 Emülatörleri yükleyebilirsiniz.

RPCS3

Açık kaynaklı olduğu için daha da ilerletmeye sürekli olarak devam edilen bu özel program, konsol için üretilmiş olan toplam 3074 oyunun 1068’ini oynamaya imkân veriyor. Sadece Windows için değil Linux için de çalışan program bu yüzden birden fazla oyun severin tercihi konumunda. RPCS3 indirme işlemi ile birlikte programı ücretsiz bir biçimde kullanabilirsiniz. Uygulamayı bunun bunun yanında Türkiye’de de çok fazla kullanan olduğu için çeşitli poblemlerinıza yanıtlar bulmanız da olabilecek.

Mednafen

PS3 oyunlarını PC’de oynamak için popüler bir diğer uygulama da Mednafen’dir. Ücretsiz olan program, herhangi bir oyun kolu da gerektirmiyor ve klavye üzerinden oyunları oynamayı olabilecek hale getiriyor. Üstelik sistem ile tam bir entegre halinde çalışması aracılığıyla de PS3 oyunlarını grafik açıdan da iyi bir entegre ile çalıştırıyor.

ESX-PS3

C++ yazılım dili ile kodlanmış olan ESX-PS3, PSN desteğine sahip yer alıyor. Bu durum ise PSN oyunlarını PC’de oynama imkânı yaratıyor. XMB kerneli yapısı sebebiyle programın açamadığı oyun da hemen hemen yer almıyor. Üstelik grafiklerde de herhangi bir kayıp yaşatmıyor, FPS’yi de bi hayli akıcı hale getiriyor. Uygulamayı kullanmak için de orta halli bir sistem yeterli oluyor. Pek çok PS3 oyununu çalıştırması da programın en büyük artılarından birisi olarak görülerek kullanıcılar aracılığıyla tercih edilmekte.

Paylaş

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu