Sağlık

Patates Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? 14 Gün, 8 Kilo!

Patates Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? 14 Gün, 8 Kilo!, sağlık bölümümüzde Patates Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? 14 Gün, 8 Kilo! ile alakalı bilgi aktaracağız.. Patates Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? 14 Gün, 8 Kilo! ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Patates Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? 14 Gün, 8 Kilo!

Patates diyeti 1848 senesinde ortaya çıkmasından bu yana günümüze gelen zamana dek binlerce insan aracılığıyla denenmiş bir diyettir. Olumlu ve olumsuz sayısız değerlendirme yapılmıştır. Lakin bilimsel olarak netlik kazanamamış bir diyettir. Her şeye rağmen tercih edilen bir diyet olmuştur.

Diyetin tanımı, uygulayacak bireylerin haftanın belirli günlerinde yalnızca patates ile beslenmesi demektir. Belirlenmiş miktarlardan daha az yahut daha çok tüketilmeden haftanın 3 yada 5 günü yalnızca haşlanmış patates tüketilmesiyle uygulanır.

Diyete başlamaya karar verdikten sonra haftada 3 yahut 5 gün tercihinde bulunmalısınız. Bu kararı da verdikten sonra artık nasıl yapacağınızdan bahsedebilirim:

Bu soruya net bir yanıt verebilmek için günlük kalori ihtiyacımızı ve harcadığımız kaloriyi tam anlamıyla bilmemiz gerekir. Uygulayacağınız bu diyet ile günlük kalori alımını bi hayli düşük miktarlarda tutacağımız kesin. Az kalori alımı doğal olarak zayıflamamıza neden olacaktır.

Haşlanmış patates gibi sindirimi kolay ve kilo vermeye yardımcı besinler kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

Ünlü bir sihirbaz olan Penn Jillette, bu diyeti uygulamış. 14 gün içinde tam 8 kg vermiştir.

Ünlü yazar Tim Steele,

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu