Gündem

Parfüm Barkod Sorgulama 2021

Parfüm Barkod Sorgulama 2021, güncel bilgiler bölümümüzde Parfüm Barkod Sorgulama 2021 başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. Parfüm Barkod Sorgulama 2021 haberimizin detayları..

Parfüm Barkod Sorgulama 2021

Parfüm barkod sorgulama ile almış olduğunuz parfümlerin orijinal durumlarını öğrenebilirsiniz. Orijinal olmayan parfümler hem sağlığınız hem de koku kalıcılığı olarak büyük riskler taşıdıkları için parfüm barkod sorgulama 2021 oldukça önem taşıyor.

Parfüm Barkodu Nedir?

Parfüm barkod sorgulaması yapmak için parfümler üzerinde bulunan barkodların oldukça önemi bulunmaktadır. Ücretsiz parfüm barkod sorgulama aracılığıyla parfümün orijinal olup olmadığını öğrenebileceğiniz gibi kaliteli ve sağlıklı parfümleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Parfümler doğrudan cilde uygulandıkları için orijinal olmalarının oldukça önemi bulunmaktadır. Sahte parfümler aracılığıyla cildiniz zarar görebilir. Elinizde olan veya almak istediğiniz parfümlerin gerçek olup olmadığını anlamak için barkod büyük bir öneme sahiptir. Sorgulama yapmak için de parfüm barkod kodunun girilmesi gerekmektedir.

Parfüm Barkod Kodu Sorgulama

Parfüm barkod sorgulaması yapmak için GS1 internet sitesinden kullanılması gerekmektedir. Bu site ücretsiz bir biçimde parfümlerin orijinal olup olmadığınızı anlamanıza yol gösterecektır. Şu adımları takip ederek parfüm sorgulaması uygulayabilirsiniz;

  • Öncelikle burada bulunan adrese girin,
  • Daha sonra açılacak ana sayfa üzerinden sol menü üzerinde bulunan “barkod sorgulama” kısmını seçin,
  • Açılacak sayfada kutucuğa parfüm barkod kodunu girin,
  • Sorgula butonunu seçtiğiniz parfümün orijinal olup olmadığı anlaşılacaktır.

Diğer bir yöntem için de şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Burada bulunan siteye girin,
  • Sayfa açılır açılmaz sol bölümde çıkan menüden istenecek bilgileri girin,
  • Marka adı listede yer almıyorsa, alt bölümde bulunan manuel olarak giriş yapın,
  • Marka adının tam olduğu gibi yazılması gerekmektedir, aksi halde hata verebilecektir,
  • Barkod numarası da yazıldıktan sonra ürünün orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bu aşamalar ile birlikte parfüm orijinal sorgulama işlemleri tamamlanacaktır. Sorgulama ardından çıkacak bilgilerin nasıl yorumlanacağı da mühimdir. Eğer detaylarınızi doğru biçimde girmenize rağmen sonuç çıkmıyorsa, kullandığınız parfüm sahtedir.

Parfüm Kodu Nerede Yazıyor?

Parfüm kodu bulmak için parfümün kutusunu veya şişe üzerindeki barkodu kullanabilirsiniz. Türkiye’de satılan bir parfüm almışsanız Ticaret Bakanlığı aracılığıyla verilen onay üzerinde de yine barkod bulunacaktır. Barkodu olmayan ürünleri almaktan kaçının ve barkodu silinmiş ürünleri de kullanmayın.

Paylaş

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu