Sağlık

Pantpas 40 Mg Nedir? Ne İşe Yarar?

Pantpas 40 Mg Nedir? Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde Pantpas 40 Mg Nedir? Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Pantpas 40 Mg Nedir? Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Pantpas 40 Mg Nedir? Ne İşe Yarar?

Etkin maddesi pantoprazole sodium sesquihydrate olan Pantpas, özellikle peptik ülser, orta ve ileri derecede özofageal reflü tedavilerinde kullanılmaktadır. Pantpas nasıl uygulanır doktorun dile getirdiği ölçüde, uygun miktarda su ile birlikte tüketilir. Yardımcı maddeleri şöyledir;

Her ilaçta olduğu gibi Pantpas da doktor kontrolünde alınmalıdır. Zira etkin maddesine veya yardımcı maddelerine karşı hassaslığınız varsa bir takım yan etkileri görülebilir. İstenen sonuçların alınması için bilinçli bir biçimde kullanılması şarttır.

Pantpas 40 mg mide koruyucu mu doktor aracılığıyla bu amaçla da verilebilir. Lakin aksi belirtilmediği biçimde bu biçimde kullanılmamalıdır. Buna ek olarak prospektüs bilgileri kapsamı içinde kullanılmaması gereken bazı durumlar da mevcuttur.

Bunlardan biri yukarıda dile getirdiğimiz üzere etkin yahut yardımcı maddelerinden birine karşı aşırı hassasiyet olması durumudur. Ayrıca AIDS nasıl tedavi edileceğine yönelik kullanılan atanazavir alınıyorsa da kullanılmamalıdır.  Eğer,

Görülüyorsa hemen doktora gidilmelidir. Eğer hamileyseniz yahut emzirme zamanındayseniz doktorunuza bilgi vermeniz gerekir. Eğer hamilelik kafanızı yoruyorsanız bu da hekime iletilmelidir.

Her ilacın değişik bir kullanım şekli mevcuttur. Bu nedenle Pantpas 40 mg aç mı tok mu bilinmesi gerekir. Çiğnenmeksizin alınmakta olup yemekten önce bütün halde yutulur. 12 yaştan ufak çocuklar kullanmamalıdır. Yaşlılarda ise özel doz ayarlaması yapılmaksızın alınabilir.

Erişkin ve 12 yaş üzerinde çocuklarda günde bir tane önerilmektedir. Lakin hekiminiz 2 tane de tavsiye edilebilir. Mevcut eldeki verilerin kaybolması genelde 4 ile 8 hafta içinde meydana gelir. Tedavinin süreci ile ilgili bilgi doktor aracılığıyla verilecektir.

Yetişkinlerde ise tedavi yöntemine göre kullanımı farklılaşmaktadır. Dolayısıyla hekimin dile getirdiği biçimde kullanılmalıdır. Eğer böbrek fonksiyon bozukluğu, orta veya ağır derecede karaciğer sorunu yer alıyor H.pylori için alınmamalıdır.

Her ilaçta olduğu gibi Pantpas yan etkileri de mevcuttur. Bunlar içinde çok ciddi olarak sınıflandırılan yan etkiler şöyledir;

Prospektüs bilgilerine göre ciddi yan etkilerden bazıları şöyledir;

 Bunlara ek olarak şu gibi hafif yan etkiler de mevcuttur;

Eğer Pantpas yan etkileri içinde bunlar yahut diğer belirtiler varsa hemen doktora gidilmelidir.

Pantpas size yakın herhangi bir eczaneden temin edilebilir. Pantpas 40 mg fiyat 2021 itibariyle 26.20 TL. Lakin ayrıntılı bilgi eczaneden edinilebilir.

Tüm ilaçlar gibi bunu da reçetesiz bir biçimde kullanmamanız gerekir. Eğer doktor reçeteli biçimde vermişse eczaneden satın almanız olabilecekdür. Burada yoksa bile kısa bir sürede getirtilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu