Gündem

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Sorgulanır 2021

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Sorgulanır 2021, güncel bilgiler bölümümüzde Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Sorgulanır 2021 başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Sorgulanır 2021 haberimizin detayları..

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Sorgulanır 2021

Özel güvenlik kartı sorgulama ile birlikte kartın ne zaman çıkacağını ve başvuru sürecinin nasıl işlediğini öğrenebilirsiniz. Özel güvenlik görevlisi olmak isteyenler için mühim olan özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemleri bi hayli kolay biçimde gerçekleşiyor.

Özel Güvenlik Kartı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

2021 özel güvenlik kartı sorgulama işlemleri mobil veya bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Özel güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin almaları gereken kart olan güvenlik kartı başvuruları da aynı biçimde internet üzerinden yapılmaktadır. Sorgulama işlemleri yapmak Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesinin kullanılması gerekiyor;

  • İnternetten sorgulama yapmak için ilk olarak Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesine girilmesi gerekiyor.
  • Bu sayfada “online işlemler” sekmesi seçilmelidir. Açılan sayfada başvuru yaptığınız il detaylarını girmeniz gerekmektedir. Daha sonra il detaylarını girdikten sonra T.C. kimlik numaranızı girin ve ardından sorgulama yapmak için site aracılığıyla istenen güvenlik kodunu eksiksiz bir biçimde girin. Sorgulama kodunu doğru girmeniz halinde güvenlik kartı sorgulaması pratik biçimde yapılacaktır.

Telefon Üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

Telefon üzerinden özel güvenlik kartı sorgulama işlemleri de yapılabilmektedir. Bunun için illere göre şu numaraları arayarak kimlik kartı sorgulaması uygulayabilirsiniz. Listede bulunmayan iller için ise il Emniyet Genel Müdürlüğü’nün aranması yeterli olacaktır;

  • İstanbul: 0212 567 46 51
  • Ankara: 0312 224 12 22 / 0312 287 34 93
  • Manisa: 0236 233 14 14
  • Antalya: 0242 325 09 34
  • Mersin: 0324 328 42 90
  • Bursa: 0224 451 89 69

Özel Güvenlik Kartı Ne Zaman Çıkar?

Özel güvenlik kartı çıkma süresi başvuru yapılan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Kartlar Özel Güvenlik Daire Başkanlığı aracılığıyla çıkarılmaktadır. Eskiden kartların çıkarılması daha kolay iken günümüzde belgelere bazı ilave güvenlik şeritleri eklenmiş durumdadır bu da belgelerin çıkarılmasını geciktirmektedir. Lakin normal koşullar altında 1 iş gününde gerekli belgelerin temin edilmesi halinde özel güvenlik kartı çıkması olabilecek olmaktadır. Ortalama ise il merkezlerinde 3 gün, ilçe merkezlerinde ise 4 günü bulabilmektedir. Belgenin hangi etapta olduğunu için özel güvenlik kartı sorgusu yaparak öğrenebilirsiniz.

Paylaş

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu