Gündem

ÖTV İNDIRIM BEKLENTISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR! GÜNCEL

ÖTV İNDIRIM BEKLENTISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR! GÜNCEL, araba bilgisi bölümünde ÖTV İNDIRIM BEKLENTISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR! ile ilgili bilgi aktaracağız. ÖTV İNDIRIM BEKLENTISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR! ile merak edilen tüm ayrıntılar yazımızda..

ÖTV İNDIRIM BEKLENTISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR!

ÖTV indirimiyle alakalı gelişmelerden dolayı araba piyasasında özellikle de ikinci el araç piyasasında stoklarda olan araçlar piyasaya çıkmaya başladı. Sıfır araçlar için özellikle bayilerde gösterilen fiyat aralıkların altında bir liste fiyatıyla satışa sunulan sıfır araçlar talebin az olmasıyla birlikte fiyatlarda aşağı yönlü bir geri çekilme başlandı. Misal verilecek olursa bayilerde bulunmayan sıfır Fiat Egea, bazı önemli araba satış sitelerinde bayi fiyatının altında satılmaya başlandı. Daha önceleri bayilerdeki fiyatlardan 50 bin TL daha fazla bir paraya satılan bu sıfır araçlar ÖTV indirim beklentisiyle birlikte bayi fiyat aralıklarının altına inmeye başlandı. Son bir ayda fiyat aralıkların geri çekilmesine rağmen araç satışında yaşanan durgunluk sürdürmekte.
Hükümet kanadı aracılığıyla yapılan ÖTV ile alakalı değerlendirmede şu an ÖTV indiriminin olma ihtimalinin olmadığıyla alakalı bir açıklama yapıldı. Bu bağlamda ÖTV indirimiyle alakalı beklentilerin gerçekçi olmadığı söylense de özellikle piyasada yaşanan bu beklentiden dolayı araç satışlarında bir hayli önemli gerileme yaşanmaya sürdürmektedir. ÖTV indirimi gerçekleşse de özellikle bayilerde sıfır araç bulunmamasından dolayı da bu indirimin günlük yaşantıda neleri değiştireceğiyle alakalı pek bir bilgi bulunmamaktadır.
Sıfır araç piyasasında yaşanan 6 ay ve 6 bin km zorunluluğu stokçuluğun önüne geçmiş gibi görünmekte. Bilhassa stokta bulunan bir çok sıfır araba yeniden satışa sunulmaya başlandı. Bu stokların satışa sunulmasıyla birlikte araç sayısında da bir hayli önemli artış oluşmaya başlandı. Bu da fiyat aralıkların aşağı yönlü çekilmesini sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu