Başvurular

Oto Ekspertiz Açmak açmak için gerekli belgeler

Oto Ekspertiz Açmak açmak için gerekli belgeler, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Oto Ekspertiz Açmak nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Oto Ekspertiz Açmak ile alakalı bilgiler yazımızın içinde..

Oto Ekspertiz Açmak

Oto Ekspertiz Açmak, Kurulum Maliyeti ve Gerekli Belgeler

En kazançlı iş fikirleri içinde, oto ekspertiz açmak sayılabilmektedir. Oto ekspertiz açmak nasıl olur? Oto ekspertiz açabilmek için gerekli belgeler nelerdir? Oto ekspertiz açabilmenin maliyeti ne kadardır? Oto ekspertiz açmak için gerekli bilgi çeşitlerini bu makalemizde bulacaksınızdır.

Oto ekspertiz açmak son senelerda bi hayli ön planda bulunan iş fikirleri içinde yer alıyor. İkinci el otomobillerin alım ve satımları için 2019 senesinde oto ekspertiz raporu zorunlu halini aldı. Bundan dolayı de özelliklede 2019 senesinden sonra oto ekspertiz dükkanı açma düşüncesi daha çok yaygınlaştı. Çünkü zorunluluk söz konusu olduğu için; toplumda oto ekspertiz dükkanına olan ihtiyaç arttı. Dolayısıyla kariyer fikirleri arasına en kazançlı iş fikirleri olarak eklendi. Oto ekspertiz ücreti ne kadar? Oto Ekspertiz neye bakar? Ekspertiz nedir? Oto exper, Oto ekspertiz fiyat aralıkları. Oto ekspertiz mi arıyorsunuz? Garantili Oto Ekspertiz, Oto Ekspertiz istasyonu, %100 Bilgisayar raporlu! Full Ekspertiz konularını geniş bir şekilde biçimde araştırmaya koyulduk.

Günümüzde oto ekspertiz dükkanı açmak tek tip olarak gerçekleşmiyor. Oto ekspertiz dükkanı açabilmek iki biçimde gerçekleşiyor. Bunlardan ilki; artık kurumsallaşmış olan oto ekspertiz şirketlerinin bayilikleri alınarak açılıyor. Böylelikle oto ekspertiz iş yaşamına kurumsal ad ile başlamış oluyorsunuz. Daha profesyonel bir alanda oto ekspertiz yaşamına daha bi hayli hızlı adapte olunuyor. Lakin genelde dezavantajı kurumsal adın kolay bir şekilde olarak olumsuz eleştiriye maruz kalmasıdır. Türkiye’nin herhangi bir yerinde aynı adla işi doğru yapamayan bayilikler; kurumsal firma için bi hayli olumsuz eleştirilere maruz kalır. Ayrıca Türkiye geneli olarak hizmetler sunulduğu için olumsuz eleştiriler çok bi hayli hızlı olarak yayılır. Bu durum siz işinizi doğru yaptığınız halde müşteri kaybetmenize neden oluyor.

Bir diğer seçenek ise; kendinize ait olarak oto ekspertiz dükkanı açabilmektir. Bu yöntemde de tüm işler sizin kendi kontrolünüz içerisinde gerçekleşiyor. Müşterilerin gözünde yalnızca sizin yaptığınız iş yer alıyor. Bundan dolayı de oto ekspertiz dükkanına dair her görüş direk sizin çalışmanıza bağlı oluyor. Kendi oto ekspertiz dükkanı açmanın dezavantajı ise; piyasada rekabettir. Kurumsal bir ad taşımadığınız için; müşteri çekmeniz çok daha zor olacaktır. Çünkü insanlar bilmedikleri oto ekspertiz dükkanlarına arabalarını emanet ederken zorluk çekerler. Araç Sigortası Otomobil Sigortası 2021-2021

Oto Ekspertiz Açmak İçin Gerekli Olan Evraklar

Günümüzde oto ekspertiz iş dünyasında yoğun rekabet yaşanmasına rağmen; halen daha sürekli olarak olarak oto ekspertiz dükkanı çeşitleri açılıyor. Genel olarak şimdilerde oto ekspertiz dükkanı hemen açılamıyor. Belli başlı gerekli şartlar yer alıyor. Bu şartlar içinde ise bazı evrak çeşitlerinin olması zorunluluğu yer alıyor. Günümüzde oto ekspertiz açabilmek için gerekli olan evraklar;

– Vergi levhası

– Belediyeden alınması gereken ruhsat

– Topraklama rapor belgesi

– Çalışanların genel sağlık raporu

– Belediyenin bunun bunun yanında istediği evraklar olması gerekiyor. Belediyeler arası bu evrak çeşitleri değişiyor.

– TSE standartları için uygunluk belgesi

– Anlaşılan ilaçlama şifrketina ait anlaşma evrakı

– İş güvenli sağlığına uyulduğuna dair belge

– Çalışanların gerekli kişisel ve iş belgeleri

– Teknik ekip gerekli sertifikası bulunması gerekiyor.

– Kalfa olarak çalışan bireylerin gerekli sertifika sahip olması ve iş yerinde bulunması gerekiyor.

– Sunulan hizmetin yeterlilik evrakı

– Gerekli olan ekspertiz cihazlarına ait çalıştırma belgeleri

Oto Ekspertiz Açmak İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Günümüzde değişik mekanlarde sürekli olarak olarak hizmetlerini sunan birden fazla oto ekspertiz dükkanı yer alıyor. Bundan dolayı de oto ekspertiz iş dünyasında rekabet bi hayli fazladır. Çünkü müşteriler için seçenek çok fazladır. 2018 yılı kanunlarına göre oto ekspertiz dükkanı açabilmek için gerekli şartlar sağlanmalıdır. Peki genelde oto ekspertiz dükkanı açabilmek için gerekli olan koşullar nelerdir?

– İş yerinde farklı özel alanların mutlaka olması gerekiyor. Bunlar; müşterilerin bekleme yeri; çalışanların soyunma odası, wc veya yemek yeme yeri gibi alanlardır.

– İş yeri alanı; mesken alanlarda bulunamaz.

– İş yeri alanı en düşük 70 metre kareye sahip olmalıdır.

– Belediyeden taşıt oto ekspertiz ruhsatı alınmalıdır.

– Araçlara mutlaka genel sigorta yapılması gerekir.

– Ekspertiz sonuç raporlarının en düşük 5 yıl boyunca saklanması gereklidir.

Günümüzde ruhsat için belediyelerin genel istekleri değişmektedir. Bulunan bölgenin koşullarına göre belediye; ruhsat için şartları belirliyor. Genel olarak ise benzer koşullar isteniyor. Bundan dolayı de Türkiye genelinde oto ekspertiz hizmet çeşitleri aynıdır. Son senelerda git gide artan yoğun ilgi oto ekspertizlik alanında sunulan hizmetlerin değeri artırmıştır.

Kimler Oto Ekspertiz Olabilir?

Günümüz koşullarında herkes oto ekspertiz işine yapamaz. Çünkü oto ekspertiz açabilmek için birinin bazı şartların taşıması gerekiyor. Günümüz koşullarında kimler oto ekspertiz olabilir?

– İş yaşamında önceden iflasını gerçekleştirmemiş bireyler

– Gerekli diplomaya sahip olmak gereklidir. Bu diplomalardan biri 2 myo oto ekspertizliği bölümüne ait olması gerekir. Bir diğeri ise 4 yıllık fakülte mezunu olabilmektir. İki diplomadan birine sahip olmak yeterli gelmektedir.

– Oto ekspertizlik sertifikasına sahip olmak

– Hazine Müsteşarlığı Bakanlığının kendi sayfasında tespit ettiği koşulları taşımak gerekiyor.

Oto Ekspertiz sertifikası nasıl alınır?

Günümüzde değişik mekanlar oto ekspertizliği sertifikası kursu hizmeti veren şirketler mevcuttur. Gerekli olan sertifika çeşitleri Hazine Müsteşarlığına bağlı bu kurs veren kurumlardan alınıyor. Bilhassade otomotiv sektöründe az dahi olsa bilgi sahip bireyler için bu tarz kurslar tavsiye edilir. İlerleyen kariyerlerini otomotiv sektöründe yer almaları için ise; oto ekspertizliği alanında yönelmeleri öneriliyor.

Oto Ekspertiz Açma Maliyetleri

Oto ekspertiz iş kolu çeşitli olduğu için maliyet durumlarında da değişiklikler yaşanıyor. Devir alma veya bayilik maliyetleri birbirinden farklıdır. Günümüzde oto ekspertiz açabilmenin en düşük maliyet tutarları ile ilgili yorum yapılabilir. Çünkü ekspertiz cihaz durumlarına göre fiyatlarda değişiyor. Bundan dolayı en üst limit ile ilgili bir yorum yapmak zordur.

Günümüzde Oto Ekspertiz açmak için ne kadar para lazım? bayilikler için en düşük hemen hemen olarak 140 bin tl civarıdır. Kendi dükkanını açmak için ise hemen hemen olarak en düşük 200 bin tl civarı bir maliyet gerekiyor. 200 bin tl hemen hemen toplam masraftır. Bundan dolayı de genelde bayilik oto ekspertizlerine daha yoğun ilgi yer alıyor. Lakin bayiliklerde 140 bin tl sonrasında da dükkan için gerekli masraflar olabilir. Masraf yapmamak için dükkan seçimi bi hayli mühimdir.

Gerek bayilik olsun gerekse insana ait dükkan olsun. Günümüzde belirli bir sermaye olmadan oto ekspertiz açmak olanaksızdır. Bundan dolayı de öncelikli olarak gerekli olan maliyeti ayarlanması gerekiyor. Sonraki süreçlerde de araştırarak oto ekspertiz maliyetlerini hesaplamak daha doğru bir karar olur.

Oto Ekspertiz Karlı İşler Arasında Mıdır?

Araç alım satımlarında oto ekspertizlere ihtiyaç duyuluyor. Çünkü kimse araçlar ile ilgili net bilgiye sahip değildir. Oto ekspertiz ile birlikte satılacak araç ile ilgili net bilgiler ortaya çıkmakta. Peki şimdilerde oto ekspertiz işi karlı mıdır? Piyasada sürekli olarak araçların alım satımları gerçekleşiyor. Bilhassade bazı zamanlarda araç alım satımları için oto ekspertize başvurulduğunda sıra beklemek zorunda kalınıyor. Çünkü oto ekspertiz işi bazı zamanlarda bi hayli yoğunlaşmaktadır. Bundan dolayı de şimdilerde oto ekspertiz açmak genelde güzel kazanç sağlayan işler içinde yer alıyor.

Oto ekspertiz piyasasına egemen olan bireyler daha fazla gelir sağlıyor. Bundan dolayı de sürekli olarak gerekli bireyler ile iletişim halinde olunması gerekiyor. Müşteriler ile özel olarak ilgilenilmesi gerekiyor. İleriye yönelik olarak çalışarak daha fazla gelir elde etmek olabilecekdür. Sürekli olarak çalışmak için ise; kaliteli cihazlar satın alınması gerekiyor. Cihazların genel bakımlarının düzenli olarak sağlanması gerekiyor. Ayrıca çalışan personellerin deneyim geçmişleri uzun olmalıdır. Böylelikle iş akışı daha bi hayli hızlı olarak ilerler.

Oto ekspertizler ne kadar kazanıyor?

Günlük hemen hemen 50 araca bakıp rapor verebiliyorlar. Her araçtan ekspertiz paketlerine göre değişiklik gösteren fiyatlarla kazanç elde edilmektedir. Yani hemen hemen ekspertiz şifrketinın aylık kazancı olarak 50-80 bin TL civarında değişebilmektedir. Ekspertiz şifrketinda bir çalışanın maaşı 2 bin TL ile 5 bin TL içindedır.
Oto Ekspertiz Açmak | En Çok Kazandıran İş Fikirleri

En Çok Kazandıran Forex Şirketleri

Bedelli Askerlik Başvurusu 2021

Şahıs Şirketi Nedir? Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

Demir Grup İnşaat İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Hazır ofis kiralama nedir?

En İyi Özel Okul Fiyatları Ne Kadar?

Araç Sigortası Otomobil Sigortası 2021-2021

En Uygun Konut ve Ev Sigortası Fiyatları 2021-2022

Fuzulev Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu