Başvurular

ÖSYM Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı 2022

ÖSYM Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı 2022, iş başvuruları bölümünde ÖSYM Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı ile ilgili bilgi aktaracağız. ÖSYM Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

ÖSYM Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Resmi kamu personeli alımı ilanları yayınlanıyor güncel yapılan son iş ilanı ile ÖSYM bünyesine yeni anlaşmali personeller alınacak. Yapılacak alımda personellerin KPSS puanları ve diğer unsurlar göz önüne alınacak.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Bünyesine Sözleşmeli Bilişim Personeli
Ölçme seçme ve yerleştirme bünyesine alınacak kamu personelleri kurumun bilgi güvenliği ve yönetimi daire başkanlığında çalıştırılacaklar.

Adaylar 2020 senesinde tertip edilen KPSS P3 puanının %70 i ile YDS (Yabancı Dil Sınavı) puanının %30 u göz önüne alınarak başarı puanı belirlenecek ve puanı en yüksek adaydan başlanılarak 3 kişi alım için alım rakamının 10 katı aday sözlü sınavına çağırılacak.

ÖSYM İyi Derecede İngilizce Bilen Personel Alacak

ÖSYM bünyesine alınacak personel adaylarının özellikle iyi derecede yazılı yahut sözlü olarak İngilizce diline hakim olması,

Devlet memuru olma genel şartlarını taşıması,

Adayların lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği bölüm mezunu olması,

Adayların bilgisayar çevre birimleri donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği ile ilgili bilgi sahibi olması ve güncel programlama dillerinden minimum ikisini bilmesi,

Erkek adayların askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik hizmetini yapmış olması, erteletmiş olması veya muaf olması şartları bulunmaktadır.

ÖSYM Brüt 16 Bin TL Maaşlı Personel Alımı Başvurusu

ÖSYM aracılığıyla yapılacak 16 Bin TL maaşlı işçi alımı başvuru kılavuzundaki şartları taşıyan ve başvuru yapmak isteyen adayların sınav başvuru formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurması ve imzalaması sonrasında 01 Ekim 2021 tarihi ile 15 Ekim 2021 tarihleri içinde ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent ANKARA adresine bizzat veya son başvuru tarihinde ÖSYM nin elinde olacak biçimde posta ile yapılabilecek.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu