Başvurular

ÖSYM 6 Kamu Personeli Alımı (Devlet Kadrosu) 2022

ÖSYM 6 Kamu Personeli Alımı (Devlet Kadrosu) 2022, iş başvuruları bölümünde ÖSYM 6 Kamu Personeli Alımı (Devlet Kadrosu) ile ilgili bilgi aktaracağız. ÖSYM 6 Kamu Personeli Alımı (Devlet Kadrosu) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

ÖSYM 6 Kamu Personeli Alımı (Devlet Kadrosu)

ÖSYM Başkanlığı kamu personeli alımı yapacak. 6 kişilik alım yapacağını duyuran Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının ilanına göre 6 devlet kadrolu kamu personeli alımı yapılacağı bilgisi verildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığında hizmet etmek isteyenler için alımı yapılacak kadrolar 2 kişilik İngilizce tercümanı, 1 kişi bilişim personeli, 1 kişi biyoloji öğretmeni, 1 kişi avukat, 1 kişi kimya öğretmeni olacak biçimde kadro dağılımı yapılmıştır.

Kamu Personeli Alım Başvurusu ve Alım Tarihleri

Başvuru yapacak adaylar için başvurular online olarak kılavuzda altı çizildiği üzere ÖSYM AİS internet adresi üzerinden giriş yaptıktan sonra sınav başvuru formunu eksiksiz ve doğru biçimde doldurulacak biçimde tamamlandıktan sonra başvurular yapılacaktır.

Başvurular bu ilan yayına girdiği tarihi itibari ile alınmaya başlanmış olup en geç müracaatlar 14 içinde 29 Kasım 2021 tarihine kadar saat 23:59 da sona erecek biçimde ayarlanmıştır.

Kamu Personeli Alım Şartları

2020 yahut 2021 senelerinda yapılan KPSS Lisans sınavlarına girmiş ve unvanın gerektirdiği gruplardan minimum 75 puana sahip olma,

Yurt içi üniversitelerden 4 yıllık olanlardan unvanın gerektirdiği bölümlerden mezun olma,

Kamusal haklardan mahrum bulunmama,

Sınavın yapılacağı tarih itibari ile 35 yaşını geçmemiş olma,

Devamlı olarak görev yapmasına engel hastalığı bulunmama şartları ile alımlar gerçekleştirilecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu