Başvurular

Orman Genel Müdürlüğü 100 Personel Alımı (OGM Orman İşçisi) 2022

Orman Genel Müdürlüğü 100 Personel Alımı (OGM Orman İşçisi) 2022, iş başvuruları bölümünde Orman Genel Müdürlüğü 100 Personel Alımı (OGM Orman İşçisi) ile ilgili bilgi aktaracağız. Orman Genel Müdürlüğü 100 Personel Alımı (OGM Orman İşçisi) ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

Orman Genel Müdürlüğü 100 Personel Alımı (OGM Orman İşçisi)

Orman Genel Müdürlüğü 100 Personel Alımı Duyurusu

OGM işçi alımı için yeni ilan paylaşımı yaptı. İlana göre orman işçi alımı yapılacak. Başvuruları İŞKUR üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Şartları Neler?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak.

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç).

Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması gerekiyor.

Alım 3 Farklı Yöntemi

Katılımcıların seçiminde uygulanan 3 ayrı yöntem bulunmaktadır. Her Programın niteliğine göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü aracılığıyla belirlenir.

Noter kurası yöntemi.

Liste yöntemi.

Yüzde seksen noter kurası.

yüzde yirmi liste yöntemi kullanılıyor.

Çalışma Şekli Nasıl Oluyor

Haftalık çalışma süresi kırk beş saattir. TYP uygulama süresi ise her bir program için en fazla 9 aydır. 27 Eylül 2017 tarihinde, 1 Ocak 2018 tarihinden bu yana ilk etapta anlaşmade tespit edilen TYP zamanının sonradan uzatılamayacağına dair hüküm getirilmiştir.

Yayınlanan ilana göre Mersin şehrine 100 kişi işe alımı sağlanacak. Adaylar başvurularını 19 Aralık 2021 tarihi bitimine kadar elektronik ortamda İŞKUR TYP başvuru ekranından yapacak. İŞKUR TYP personeli alımı https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx başvuru ekranı olarak sunuldu.

ogm-personel-alimi.jpg

Diğer tüm şehirler ilana çıktıkça siz değerli okurlarımıza anlık olarak sunulacağı üzere sosyal platformlarımızdan yahut cep uygulamamızdan takip edebilirsiniz.

ogm-orman-iscisi-alimi.jpg

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu