Bilgi Arşivi

Opel Corsa Arıza Lambası Söndürme İşlemi Nasıl Yapılır?

Opel Corsa Arıza Lambası Söndürme İşlemi Nasıl Yapılır?, bilgi arşivimizde Opel Corsa Arıza Lambası Söndürme İşlemi Nasıl Yapılır? konusunu ele aldık. Opel Corsa Arıza Lambası Söndürme İşlemi Nasıl Yapılır? ile araştırılan tüm yanıtlar makalemizde..

Opel Corsa Arıza Lambası Söndürme İşlemi Nasıl Yapılır?

Opel Corsa Arıza Lambası Söndürme İşlemi Nasıl Yapılır?

Arıza lambası devamlı yanıyorsa bu durumda ilk kez söndürme işlemini yapmadan önce aracınızdaki arızanın tespitinin yapılması gerekmektedir. Bazı durumlarda ışığın kendisindede arıza oluşabilmektedir. Bir çok uğraş verilmesine rağmen ışığın söndürlemediği gibi durumlarlada karşılaşılabilmektedir. Lakin bu durum az rastlanan durumlar içindedır. Peki Opel Corsa Arıza Lambası Söndürme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yetikili Servise Götürün

Arıza lambası yandı ve arızanın ne olduğu tespit edildiyse sorunun ortadan kaldırılması ve arızalı parçanın tamiri yada değişimi sağlanmalıdır. Sizlere önerimiz ya işinde gerçekten usta olan bireylere yada Opel servislerinde tamir işleminizi yaptırmanızdır. Bazı zaman işinde mahir olmayan bireyler tamir işlemi yaptıklarında ne yazıkki sorun hala sürdüği gözlemlenebilmektedir.

Bu nedenle işi uzmanına vermelisiniz. Serviste aracınızın tamiri yapıldıktan sonra servis görevlisi aracınızı bilgisayara bağlayarak ufak bir kaç işlemle birlikte arıza lambasını söndürebilir. Lakin ışığın sönmesi ve kısa zaman sonra tekrar yanması gibi bir durum oluşuyorsa ortada bir sorun var demektir. Bu durumda aracınızı servise tekrar götürmeniz gerekecektir.

Aracınızı götürdüğünüzde hiç bir sorun olmadığı bu sorunun yazılımın güncel olmamasından kaynaklı olduğu iletilebilir. Eğer böyle bir durum söz konusuysa aracınızın beynine yeni güncel versiyonu yüklemeleri durumunda sorun ortadan kalkabilir. Bu tarz işlemleri OPEL servislerinde yaptırmanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Aracınızın Egzoz Dumanı Rengine Dikkat! başlıklı makalemizde Aracımın egzozundan beyaz duman çıkıyor, Aracımın egzozundan duman çıkıyor ve Aracımın egzozundan gri duman çıkıyor ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte yarar var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu