Başvurular

Önyazı Nedir, Nasıl Yazılır?

Önyazı Nedir, Nasıl Yazılır?, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Önyazı Nedir, Nasıl Yazılır? nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Önyazı Nedir, Nasıl Yazılır? ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Önyazı Nedir, Nasıl Yazılır?

İş bulma süreçlerinde en fazla bize  kolaylık sağlayan belgelerden biridir önyazı. Yazdığımız iyi bir önyazı iş bulma olanağımızı arttıracaktır. Yani doğru bir önyazı iş bulma sürecinde bize çok yardım edecektır. Peki önyazı nedir ? önyazı nasıl yazılır ? bu soruların cevabını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Önyazı Nedir ?

Yukarıda verdiğimiz kısa bir bilgilendirmeden sonra önyazı nedir konusuna değinecek olursak kısa ve özetle hemen açıklayalım. Önyazı iş ile alakalı tecrübelerinizin ve becerilerinizin yahut benzer bilgilerin olduğu bölümdür. Kısa ve özetle iş ile alakalı becerileriniz ve tecrübeleriniz yazılır, yazıyı da fazla uzun tutmanıza gerek yoktur.

Önyazı Nasıl Yazılır ve Yazma Kuralları ?

İyi bir önyazı ile ilgili size bir bilgi vereceğiz. Unutmayın önyazı sizin işe alınmanız da büyük rol oynar. Şimdi önyazı nasıl yazılır ile ilgili bir açıklama yapalım.

İlk etapta size iş verenin ismini biliyorsanız, Sayın “Basvuruadresi.net” ile önyazınıza başlayabilirsiniz. Eğer iş verenin ismini bilmiyorsanız, “Sayın Yetkili” olarak yazınıza başlayabilirsiniz.

Önyazıyı, özgeçmiş ile aynı düzende yazmaya gayret ediniz. Önyazı ile özgeçmiş içinde uyum olmasına özen gösteriniz.

Özgeçmişte yazmış olduğunuz bilgilerin kopyasını sakın önyazı’da yazmayın. Önyazıda kısa bir biçimde iş tecrübelerinizi ve becerilerinizi bulunsun.

Önyazıyı yazarken anlaşılabilir bir biçimde yazınız. Asla renkli yazılar değil, daha sade bir renkle yazmaya gayret edin. Siyah renk önyazıya en iyi renk olabilir.

Ve son kez önyazınızı “Saygılarımla” diyerek bitiriniz.

Önyazı Örnekleri;

Ön Yazı: Sayın Yetkili, basvuruadresi.net web sitesinde, 01.01.2021 tarihinde yayına giren “Satış Uzmanı” puzisyonunuzun iş tecrübelerim ve sahip olduğum niteliklere uygun olduğunu düşünmekteyim. Son iş deneyimimde ADSL modem satışlarında %30’luk bir ciro artışı sağlayarak, satış alanında hedeflediğim kariyerimde önemli bir kademe kaydederek “Satış Uzmanı” pozisyonuna yükseldim. Özgeçmişimde daha kapsamlı bir şekilde göreceğiniz kariyer gelişimim ve “Satış Uzmanı” pozisyonunuzla alakalı sunabileceğim portföy ışığında yapacağınız değerlendirmeler için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla,

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu