Başvurular

OGM ve Tarım KPSS Şartsız 118 Kamu Personeli Alımı 2022

OGM ve Tarım KPSS Şartsız 118 Kamu Personeli Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde OGM ve Tarım KPSS Şartsız 118 Kamu Personeli Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. OGM ve Tarım KPSS Şartsız 118 Kamu Personeli Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

OGM ve Tarım KPSS Şartsız 118 Kamu Personeli Alımı

Kamuya personel alımları yapılmaveyavam ediyor. Orman Genel Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımları kapsamı içinde işçi alımı yapacağını ilan etti.

Başvuruda bulunacaklar için toplamda Orman Genel Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı bünyelerine 118 adet işçi alımı yapılacak.

Başvuru yapacaklar için alımlar 13 farklı unvanda yapılacak olup alımı yapılacak unvanların Tarım Hizmetleri İşçisi 68 kişi, 27 Genel Temizlik Görevlisi, inşaat işçisi 4 kişi, 4 kalorifer işçisi 4 kişi, aşçı 4 kişi, 3 sıhhı tesisatçı, kaynakçı 2 kişi, oto boyacı 3 kişi, Soğutmacı ve Havalandırmacı (İklimlendirme) işçisi 1 kişi, 1 ağır vasıtaişçisi 1 kişi, gemi adamı 1 kişi olmak üzere 118 işçi alımı yapılacak.

Başvuruda Aranan Şartlar Neler

Başvuruda bulunacaklar için adayların Türk soylu Türk vatandaşı olması gerektiği kurum aracılığıyla bilgisi verildi.

Başvuru yapacak adaylarda Kamusal haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmaması gerekiyor.

Af olmuş olsa dahi devletin güvenliğine karşı suçlardan yahut herhangi bir yüz kızartıcı suçtan dolayı önceden hiç mahkum olmamış olmak gerekmektedir.
Başvuruda aranan şartlar içinde herhangi bir SGK kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olma şartı da aranmaktadır.

Alımlarda yaş şart sınırının minimum 18 yaşını tamamlamış olma ve en büyük yaş şartının ise 40 yaşından gün almıyor olma şartı aranıyor.

Başvurular Nasıl Yapılır

Başvuru yapacaklar için bu ilan 20 Eylül 2021 tarihi pazartesi günü İŞKUR üzerinden yayına girecek olup başvurular 4 gün içinde 24 Eylül tarihine kadar yapıla bilecek olup başvurular yalnızca İŞKUR resmi sitesinden yapılacaktır.

Güncel iş ilan numaralarına erişmek isteyen adaylar için sitesi takipte kalarak öğrene bilirsiniz.

Başvuru kılavuzu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu