Başvurular

OGM orman muhafaza memuru ve kamu personeli alımı nasıl yapar 2022

OGM orman muhafaza memuru ve kamu personeli alımı nasıl yapar 2022, iş başvuruları bölümünde OGM orman muhafaza memuru ve kamu personeli alımı nasıl yapar ile ilgili bilgi aktaracağız. OGM orman muhafaza memuru ve kamu personeli alımı nasıl yapar ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

OGM orman muhafaza memuru ve kamu personeli alımı nasıl yapar

Orman Genel Müdürlüğü aracılığıyla (kamu personeli alımı) büro personeli, tekniker, memur, VHKİ, katip, orman muhafaza memuru, güvenlik görevlisi, hizmetli gibi unvanlarda KPSS B gurubunda memur statüsünde atamalar yapmaktadır. Bunların bunun yanında OGM aracılığıyla yıl içinde hemen hemen 1000 kontenjanda daimi işçi alımları yapılmaktadır. Üstelim bu tür işçi alımları da yıl içinde ihtiyaca göre birden fazla defa da yapılabilmektedir.

OGM aracılığıyla KPSS B gurubunda yapılan atamalarda adaylardan ilk kez T.C. vatandaşı olması, 35 yaşını doldurmamış olması, kamu mahrumiyeti bulunmaması, kesinleşmiş hapis cezası bulunmaması, KPSS puanı minimum 60 olması, unvana göre mezuniyet yahut alakalı sertifikalarının olması gibi genel ve özel şartlar istenmektedir.

Bu şartları taşıyan adaylara Orman Genel Müdürlüğü aracılığıyla sözlü yahut yazılı sınav uygulanmamaktadır. ÖSYM aracılığıyla KPSS puan sıralamasına göre merkezi atama yöntemiyle KPSS B gurubunda memur atamaları yapılmaktadır.

OGM adı altındaki merkez ve taşra teşkilatlarının gereksinimlerine göre kadro tahsisi yapıldıktan sonra KPSS puan sıralamasına göre asil ve yedek atamaları yapılmaktadır. Ataması bu biçimde yapılan adaylardan ise işe başlama aşamasıyla alakalı evraklar istenmektedir. İş başvuru formu, güvenlik ve arşiv araştırma formu, fotoğraf, mezuniyet belgesi, sürücü belgesi, KPSS çıktısı, yerleştirme çıktısı gibi belgeler istenebilmektedir.

Orman Genel Müdürlüğü aracılığıyla İŞKUR aracılığıyla açıklamasu yapılan daimi işçi alımlarında ise iş makinesi operatörü, ağır makine operatörü, dozer operatörü, grayder operatörü, traktör operatörü, ekskavatör operatörü, temizlik işçisi, güvenlik görevlisi, beden işçisi gibi unvanlarda yapılmaktadır.

Operatör alımlarında sözlü sınav ve uygulamalı sınav yapılmaktadır. Tabiki adaylardan operatörlüğüne dair sürücü belgesi ve diğer belgeler istenmektedir. Bazı durumlarda operatörlerden önceki tecrübelerini gösterir belgeler de istenebilmektedir. Bunun dışında temizlik işçisi, güvenlik görevlisi yahut beden işçisi gibi alımlarda ise kura yöntemi uygulanmaktadır.

Adaylar bu ilanlara anlık ulaşmak için aşağıda bulunan ücretsiz cep uygulamasını indirmesi gerekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu