Başvurular

OGM 2 Bin 80 kamu personel alımı başvuru tarihleri şartları 2022

OGM 2 Bin 80 kamu işçi alımı başvuru tarihleri şartları 2022, iş başvuruları bölümünde OGM 2 Bin 80 kamu işçi alımı başvuru tarihleri şartları ile ilgili bilgi aktaracağız. OGM 2 Bin 80 kamu işçi alımı başvuru tarihleri şartları ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

OGM 2 Bin 80 kamu işçi alımı başvuru tarihleri şartları

Yayınlanan en son kamu personel alım ilanı ile OGM(Orman Genel Müdürlüğü) bünyesine öncedenden Orman Bakanı aracılığıyla sayısı verilen geçici işçi alımlarının şehirler bazında kaç kişi alınacağı ve başvuru tarihleri yayınlandı.

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere olur ile alınacak 2080 kişi kamu personeli alımı ilanı ve başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak. Yayınlanacak ilanlarda belirtilecek şartları taşıyan bireyler başvuru yapabilecekler.

İŞKUR aracılığıyla yukarıda bahsi edilen ilanlar ise 14 Haziran 2021 tarihi ile 18 Haziran 2021 tarihleri içinde yayına girecek. Bu tarih boyunca adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar.

Adaylar sözlü ve uygulamalı olarak sınava alınacak olup ilanda belirtilecek kadro miktarının 4 katı kadar aday mülakatlara çağırılacaklar. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek.

 Daha sonra kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanı ile belirtilecek. Ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de bunun bunun yanında adaylara açıklama yapılacak. Bu hususlarla alakalı olarak adaylara yazılı tebligatla yapılmayacak.

İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi olup bu süre iki aydır. İşçi alım süreci ile alakalı tüm bilgilendirmeler adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

OGM Türkiye Geneli 2080 Mevsimlik İşçi Alım Sayıları Şöyle

ogm1.jpg

ogm2.jpg

ogm3.jpg

ogm4.jpg

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu