Başvurular

Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Nüfus Müdürlüğü Saat Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

Çoğu vatandaşımızın şuana dek en düşük bir kere nüfus müdürlüklerine çeşitli nedenlerden dolayı işi düşmüştür. Nüfus cüzdanının kaybedilmesi, değiştirilmesi yahut yenilenmesi ile adres değişikliği yahut çeşitli nedenlerden dolayı nüfus müdürlüklerine gideriz. Nüfus müdürlükleri genel itibariyle kaymakamlık binalarında bulunmaktadır. Nüfus müdürlükleri ülkemizde bulunan kamu binaları içinde hemen hemen en kalabalık olanlardan biridir. İl ve ilçe nüfus müdürlükleri her gün binlerce birinin işlemlerini halledebilmek adına çalışmaktadır. Peki nüfus müdürlükleri açılış saatleri ve kapanış saatleri ne zaman, sabah saat kaçta açılır, öğle tatili ne süredir, akşam saat kaçta kapanır, saat kaça kadar açık? Nüfus müdürlüğü çalışma saatleri ve nüfus müdürlüğü mesai saatleri ve çalışma günleri ile ilgili geniş bir şekilde bilgi haberimizin devamında bulunmaktadır.

Nüfus Müdürlüğü Açılış Kapanış Saati 2021

Nüfus Müdürlüğü bazı istisnai durumlar dışında yalnızca sabah 08:30’da açılmakta ve 16:30’da kapanmaktadır. Nüfus müdürlüğü öğle arası ise 12:30 ile 13:30 içindedır.  Nüfus müdürlüğü öğle tatili içinde hizmet vermemektedir. Nüfus müdürlüğü yalnızca hafta içi hizmet verse de LYS, YGS, KPSS gibi çeşitli sınav dönemlerinde ve yeni kimlik başvurusu gibi zamanlarda aşırı yoğunluktan dolayı çalışma saatleri değişebilmektedir. Bu durum ile ilgili geniş bir şekilde bilgiyi haberimiz devamında verdik.

Nüfus Müdürlüğü Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Nüfus Müdürlükleri hafta içi her gün sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlarlar.

Nüfus Müdürlüğü Öğle Arası : Nüfus Müdürlükleri saat 12:30 ile 13:30 içinde öğle tatiline girerler ve bu süre zarfında hizmet vermezler.

Nüfus Müdürlüğü Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Nüfus Müdürlükleri akşam saat 16:30’da kapanmaktadır. Hizmet vermemektedir.

Nüfus Müdürlükleri Hafta Sonu Açık Mı : Nüfus Müdürlükleri genel itibariyle hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermezler. Lakin bazı zamanlarda, özellikle sınav ( YGS, LYG, SBS, KPSS, DGS … ) zamanlarında öğrencilerin kimlik yenileme yahut yeniden kimlik çıkartma gibi işlemlerini sorunsuz olarak halletmeleri ve sınava girebilmeleri için sınav gününde 07:00 ile sınav saatine kadar açık durumda bulunurlar.

Nüfus Müdürlüğü Bayramda Açık Mı / Çalışıyor Mu : Nüfus Müdürlükleri, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Bunun dışında yeni çipli kimliklerin alınması gibi süreçlerde de nüfus müdürlüğü çalışma saatleri uzatılmaktadır. Bu zamanda de nüfus idaresi çalışma saatleri hafta içi saat 19:00’a kadar uzatılmış olup, hafta sonu da 09:00 ile 17:00 içinde hizmet vermeleri sağlanmıştır. Buna benzer durumlarda basvuruadresi.net olarak gerekli açıklamaları siz kıymetli okurlarımız ile paylaşmaktayız. Nüfus müdürlüğü saat kaça kadar açık, ne zaman açık gibi konularda geniş bir şekilde bilgiler sunduk.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu