Sağlık

Novalgin Nedir? Ne İşe Yarar?

Novalgin Nedir? Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde Novalgin Nedir? Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Novalgin Nedir? Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Novalgin Nedir? Ne İşe Yarar?

Kullanımı ile ilgili arama motoruna Novalgin ne işe yarar kısmı sürekli olarak araştırılmaktadır. Novalgin ağrı kesici olarak anılan ilaç grubundan biridir. 20 tabletlik kutular içinde satılmaktadır. Eczaneden reçetesiz bir biçimde alınabilir. Novalgin tedavi edici ilaçlar grubundan değildir. Şiddetli olarak diş ve baş ağrısı çektiğiniz de kısa süre içinde çözüm yaratmak için Novalgin kullanabilirsiniz. Diş ağrısını geçirebilir fakat diş nasıl tedavi edileceği için kullanılmaz. Kullanıldıktan bir süre sonra ağrı tekrarlayabilir. Aynı durum migren yahut baş ağrısı içinde geçerlidir.

Genel bir biçimde ağrı kesici yani vücudumuz içinde neden olan tüm ağrı çeşitlerinde kullanılabilmektedir. Novalgin ne için kullanılır sualinin yanıtı şöyledir. Genel olarak ağrı ve acıyı kestiği için Novalgin ağrı kesici ilacını tercih etmektedirler. Ağrılı adet dönemlerinde, şiddetli baş ağrısında, migren atağında, diş ağrısında, ameliyat sonrası ağrılarda ve iltihaplı eklem ağrılarında kullanılmaktadır. Novalgin genel anlamıyla ilk seçildiği için baş ve diş ağrısı geçirmek için kullanılmaktadır. Novalgin gününüzü kötü bir kâbusa çeviren ağrıları yarım saat için geçirebilir. Lakin Novalgin kullanıcıları ağrılarının kısa bir zaman içinde geçtiğini söylemektedirler.

İlçların yan etkileri olabilmektedir. bu durumun nedeni ise ilaçların kimyasal maddelerden oluşmasıdır. İnsan vücudu ilaç dahi olsa kimyasal maddelere karşı olumsuz tepkiler verebilmektedir. Tüm ilaçların olası yan etkileri gözlemlenebilmektedir. Novalgin yan etkileri genelde şu biçimde bulunmaktadır.

Mutlaka uzman hekiminizin size dile getirdiği dozda almaya dikkat etmelisinizdir. Novalgin nasıl kullanılır gibi sorular çok fazla aratılmaktadır. Kesinlikle ağrıyı kesmek için yüksek dozda almamalısınız. İhtiyacınız olan Novalgin dozunu, ağrınızın şiddetine, süresine ve tipine göre bağlıdır. Uzman hekiminiz size günde ne kadar süre ile almanız gerektiğini reçete içinde belirtecektir. Önerilen doz ise genelde günlük 3 tableti geçmeyecek halde her 8 saat te 1 tablet kadar olabilmektedir.  Bir bardak suyla birlikte alınmalıdır. Yemekten sonra yani tok karnına kullanılması önerilmektedir. İlacın doktorunuzun reçete etmiş olduğu dozajda kullanmanız ilacın tesirini göstermesini yarayacaktır. İlacın gösterilen dozajdan fazla kullanılması ilacın yan etkilerinin tetiklenmesine sebebiyet verebileceği için gösterilen dozajın üzerinde kullanılmaması önerilmektedir.

İlaç fiyat aralıkları çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Lakin genelde ilaç şifrketinın belirlemiş olduğu fiyat üzerinden satışa sunulmaktadır. Reçeteli alımlarda da ilaç fiyat aralıkları değişkenlik gösterebilmektedir. Novalgin fiyatı 10,25 TL olmaktadır.

Sık sık sorulan sorulardan biri ise Novalgin hamilelikte kullanılır mı? Sorusudur.  Bunun nedeni ise hamilelik zamanında kullanılan ilaçların bebeğe zarar verebilmesidir. Bu neden ile hamilelik zamanında ilaç kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılması gerekmektedir. Novalgin kullanılmadan önce mutlaka uzman doktora danışılması önerilmektedir.

Muadil ilaçlar da genelde uzman hekimin reçete etmiş olduğu ilaçlar bulunamadığı zaman kullanılmaktadır. İlaçların etken maddeli aynı olabilmektedir. Etken maddeler farklı olsa bile aynı hastalık nasıl tedavi edileceğinde kullanılabilmektedir.  Birçok ilacın da muadili bulunabilmektedir. Novalgin muadili şu şekil bulunmaktadır.

Merak edilen konular içinde Novalgin hangi durumlarda kullanılmaz arama motorundan aratılmaktadır. Bunun nedeni ise ilaçların bazı durumlarda kullanılmasının tehlikelere yol açabilmesidir. Novalgin tablet bu durumlarda kullanılmamalıdır.

İlaçların içinde bulunan bilgilendirme kağıtlarına verilen isim prospektüs olmaktadır. prospektüsler ilaç ile ilgili ki detaylı bilgiyi alabileceğiniz en önemli kaynak olmaktadır. Her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka prospektüsü okunmalıdır. Novalgin ile ilgiliki tüm detaylı bilgiyi Novalgin prospektüs kağıdını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu