Başvurular

Muhtarlık Açılış, Kapanış ve Mesai Saatleri

Muhtarlık Açılış, Kapanış ve Mesai Saatleri, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Muhtarlık Açılış, Kapanış ve Mesai Saatleri nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Muhtarlık Açılış, Kapanış ve Mesai Saatleri ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Muhtarlık Açılış, Kapanış ve Mesai Saatleri

Muhtarlık Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Köy yahut mahalle tüzel kişiliğinde idarenin başı olan kimselere muhtar denilmektedir.  Seçmen kağıtlarının sevkiyatı, çeşitli harç ve ödemelerin toplanması, cadde, sokak, meydan levhası gibi levhaların kontrolü, nüfus cüzdanını kaybeden vatandaşların detaylarını düzenlemek, mahallelerinde muhtaç, yaşlı, sakat gibi bireylerin tespit edilmesi gibi muhtarların çeşitli görev ve yetkileri mevcuttur. Sizler de saymış olduğumuz nedenlerden yahut başka bir nedenten dolayı muhtarlığa gitmeniz gerekiyor olabilir. Bu durumda vatandaşlarımız muhtarlıklar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor merak etmektedirler. Yazımız devamında muhtarlık ne zaman açık, muhtarlık çalışma günleri, hangi günler açık, hangi günler kapalı, mesai saatleri, muhtarlıklar kaça kadar açıkbugün muhtarlık açık mı gibi çeşitli konularda geniş bir şekilde bilgiler sunduk.

Muhtar Çalışma Saatleri 2021

Muhtarlıklar hafta içi her gün sabah saat 09:00’da açılmakta ve öğle tatiline 12:00’de girmektedir. 13:00’de tekrar mesaiye başlayan muhtarlık 17:00’da tamamen kapanmaktadır. Aşağıda araştırılan bazı soruların yanıtlarını siz değerli okurlarımız için yanıtladık.

Muhtarlık Saat Kaçta Açılıyor : Muhtarlık hafta içi her sabah 09:00’da açılmakta ve vatandaşlara hizmet vermeye başlamaktadır.

Muhtarlık Öğle Tatili Arası Ne Zaman : Muhtarlıklar genel itibariyle saat 12:00 ile 13:00 içinde öğle tatili arasına girerler ve kapalıdırlar.

Muhtarlık Saat Kaçta Kapanıyor : Mahalle Muhtarlıkları saat 17:00’de kapanmaktadır. Hizmet vermemektedir.

Muhtarlık Hafta Sonu Açık Mı : Birçok kişi aracılığıyla Muhtarlıklar Cumartesi ve pazar açık mı sorusu merak edilmekte. Muhtarlıklar genel itibariyle Cumartesi ve Pazar yani hafta sonu kapalıdır. Lakin bazı muhtarlar Cumartesi günü de hizmet verirler. Acil işlemleriniz için mahalle muhtarının telefon numarasını alarak, şayet muhtarlık binasında yoksa bile aramanız durumunda işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Muhtarlık Bayramda Açık Mı : Muhtarlıklar Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve bunun bunun yanında 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 1 Ocak ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Muhtarlıklar genel itibariyle en esnek çalışma saatleri olan kamu kurumlarıdır. Devlet dairelerinde muhtarların işi çıktığında yahut başka herhangi bir nedenten dolayı muhtarlık çalışma saatleri ve mesai saatleri içinde kapalı olabiliyor. Bu durumlarda zaman kaybı yaşamamak için muhtarlarımızın iletişim adresini almanızı önermekteyiz. Muhtarlık çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu