Başvurular

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardımları, başvurular bölümümüzde Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardımları

İçerik gizle
1Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Yardımı
2Muğla Büyükşehir Belediyesi Gıda Paketi Yardımı

2.1Muğla Büyükşehir Belediyesi Nakdi Yardımları
2.2Muğla Büyükşehir Belediyesi Ayni Yardımları
2.3Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Yapmak için Gerekli Şartları
2.4Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

2.4.1Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sırasında İstenecek Belgeler

Sosyal Belediyecilik projeleri ile vatandaşların gereksinimlerini gidermeyi amacında olan belediyelerden bir diğeride Muğla Büyükşehir Belediyesidir. Bilhassa Covid-19 salgını sırasında mevcut ihtiyaç sahiplerine, işsiz kalan, iş yeri kapanan bir çok birinin de eklenmesiyle tüm belediyeler gibi Muğla Büyükşehir Belediyesi de yaptığı yardımları arttırarak sürdürmekte. Bu nedenle Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımları en fazla araştırılan konulardan. Siz de Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarını düşünüyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanız gerekmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarını şu biçimde sıralayabiliriz:

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart
 • Gıda paketi yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Ev eşyası yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Giyecek yardımı
 • Tıbbi araç-gereç yardımı
 • Aşevi sıcak yemek yardımı
Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Yardımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde Halk Kart yardımı önemli yer tutar. “Bir elin verdiğini diğer el görmesin.” Anlayışıyla sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart ve sosyal yardımlarla şimdiye kadar 5004 aileye yardımda bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarından olan Halk Kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşların  rencide olmadan gereksinimlerini gidermesini amacında olan bir yardım türüdür.  Halk kart bir banka kartı işlevindedir. İçine yüklenen meblağ ile giysi, gıda, kırtasiye, temizlik malzemesi gibi ihtiyaçlar giderilebiliyor fakat bunların dışındaki ürünler için Halk kart kullanılamıyor.

Bilhassa salgından sonra git gide artan ihtiyaçlara yanıt vermeyi amacında olan Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarının olduğu gibi Halk karta yüklenen meblağı da artırmıştır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gıda Paketi Yardımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımları çok çeşitlidir. Bunlardan birisi de özellikle Ramazan Ayı’nda git gide artan gıda yardımıdır. Muğla Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi, belediyenin üretim kooperatiflerinden alınan gıda paketlerinden buluşmaktedir. Pandeminin etkileriyle daha da git gide artan ihtiyaçları gidermek amaçlı gıda kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Muğla Büyükşehir Belediyesi, kolileri üreticilerden aldıklarıyla hazırlayarak üreticilere de destek olmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi “Dayanışma Kampanyası” başlatarak vatandaşların hazırladığı kolileri de ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.  Belediye personellerince ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar teslim edilen Muğla Büyükşehir Belediyesi gıda kolisi yardımlarıyla özellikle Ramazan Ayı’nda ihtiyaç sahiplerine biraz olsun çare olmayı amaçlamaktadır.

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Muğla Büyükşehir Belediyesi Nakdi Yardımları

Muğla Büyükşehir belediyesi yardımları anlatırken nakdi yardımlara da genelde değinmek istedik. Muğla Büyükşehir Belediyesi dar gelirlilere, muhtaç, yoksul, kimsesiz ve engellilere ekonomik sıkıntılarının çözümünde sağlıkla alakalı eksiklerinin giderilmesinde yardımcı olmak maksadıyla nakdi yardımlarda bulunabilmektedir.  Bunu Halk kart ile yahut başvuru yapıp yardım almaya hak kazanmış birinin adına açılan banka hesabına yatırmak suretiyle yapabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi nakdi yardımlar, il sınırlarında ikamet edip sağlık poblemleri olan dar gelirli vatandaşlara SGK’nin bedelini karşılamadığı ilaçlar için de nakdi yardımlarda bulunabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ayni Yardımları

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarından olan ayni yardımlar ile il sınırları içinde yaşayan ve ihtiyaçları saptanmış bireylere gıda, yakacak, giyecek, kırtasiye ve SGK’nin ödemediği ilaç, araç-gereç ve tıbbi malzeme yardımlarında bulunulabilmektedir.

Bunların dışında engelliler için tekerlekli sandalye, koltuk değneği, protez gibi araç yardımında da bulunulabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ayni yardımlarından bir diğeride aşevi sıcak yemek yardımıdır. Muhtaç bireylere, yemek yapamayacak kadar hasta yahut yaşlı olan bireylere aşevinde yapılan sıcak yemekler de evlerine kadar götürülerek dağıtılmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Yapmak için Gerekli Şartları

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Bu şartlar:

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet etmek
 • Hiçbir sosyal güvencesi olmayan ve geçim sıkıntısı çeken yoksul, kimsesiz, engelli kişi ve aileler yardım başvurusu yapabilir
 • Evinde yemek yapamayacak durumda olan hasta ve yaşlı bireyler uygun sosyal yardıma başvurabilir.
 • Doğal afet sebebiyle muhtaç duruma düşen bireyler
 • Bir hastalık yahut kaza geçirerek ailesini yahut kendini geçindiremeyecek durumda olanlar
 • Maddi sorunlar sebebiyle eğitimini sürdüremeyecek durumda olan öğrenciler

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarına başvurabilirler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Muğla Büyükşehir Belediyesinin yardımlarına başvurmak için iki yöntem bulunmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarına belediyeye giderek şahsen başvuru uygulayabilirsiniz.

Başvuru için:

Muğla Büyükşehir Belediyesi

Müştakbey Mahallesi Belediye Sokak No:6  48000 Muğla

E-Posta: info@mugla.bel.tr

Eğer belediyeye kadar gidecek durumunuz yoksa telefon üzerinden de başvuru uygulayabilirsiniz. Bunun için 444 48 01 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaptıktan sonra belediyeye bağlı ekipler hane incelemesi yapacak ve başvuru sahibinin yardım alıp alamayacağı bu inceleme sonrası belirlenecektir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sırasında İstenecek Belgeler

 • Dilekçe
 • Nüfus cüzdanı sureti yahut kimlik fotokopisi
 • İkamet Belgesi
 • Hastalık ve engellilik durumunu belgeleyen rapor
 • Yardıma muhtaç olduğunu söyleyen yoksullik belgesi
 • Doğal afetlere uğrayanlar için yetkili kurumlardan alınan rapor

DİĞER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİN YARDIMALRI İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu