İnternet

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır, mobil hatlar bölümünde Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır ile alakalı bilgi vermek istedik.. Yazımızın detayında Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır başlığımızın ayrıntıları bulunmaktadır..

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır Bu yazımda modem montajı ve ayarlarını yapma , wifi parolasını tanımlama vs. bu stil mevzulardan bahsedeceğim. Modemi yeni almış olabilirsiniz , fabrika ayarlarına döndürmüş başka bir deyişle hard reset atmış olabilirsiniz. Operasyon sırasını takip ettiğinizde rastgele bir kasvet yetaptan montajı ve ayarları tamamlayacaksınız.

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır 

Öncelikle internet hattınızın üye olduğunuz şirket aracılığıyla faal edildiğine emin olun . Zira faal değilse öbür harekâtların hiçbiri netice vermeyecektir. Şayet eminseniz sürdürmekteuz. Modemin fiziksel montajını %99 olasılıkla gelen takımlar yapıyor  o surattan o bölümden bahsetmiyorum.

Şayet modeminizin kolisi elinizde mevcut ise orada montaja başlamanız gereken adres , kullanıcı ismi ve parola yazacaktır. Şayet elinizde mevcut değilse ;

Türk telekom modemlerde bu bilgiler genelde ;

Adres : 192.168.2.1  , 192.168.1.1 , 192.168.1.2

Kullanıcı Adı : admin Şifre : ttnet

Kullanıcı adı : admin Şifre : admin

Kullanıcı adı : admin Şifre :12356

şekilinde olur.  Adres bölümündeki kıymetlerden size uygun olanı tarayıcıya yazıp mesela 192.168.2.1 yazdınız ve karşınıza giriş ekranı geldi. Kullanıcı ismine admin , parolaveya ttnet  yazdınız ve giriş yaptınız.  Sol menüden Kablosuz’a tıklayıp modem adınızı ve parolanızı girmeniz gerekmektedir. Alttaki fotoğrafta ok işareti ile gösterdim.

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır

Bu operasyondan sonra wifi aracılığı ile internete bağlanmayı deneyin , şayet bağlandıysanız tebrikler montajı galibiyetle bitirdiniz.

Eğer şifre belirlemenize rağmen internete  bağlanamıyorsanız ;

Modeminizin DSL ışığını hakimiyet edin. Şayet yanmıyorsa evvel modeme bağlanan kabloları hakimiyet edin. Kabloların iletişiminden emin iseniz servis sağlayıcınız ile bağlantıya geçin , internetiniz halen faal edilmemiş olabilir.

Eğer DSL ışığı yanıyorsa ve bağlanmıyorsa

Bu vaziyette TTNET kullanıcı ismi , parola detaylarınızi girmeniz gerekmektedir. Sol menüden Süratli Montaj ‘a  girmeniz gerekmektedir. Bu bölümde altta  kare içine aldığım alanları doldurmanız gerekmektedir.  Şayet bu bilgileri bulamıyorsanız hizmet numaranız aracılığını bilebilirsiniz. @TTNET Kullanıcı İsmi Parola Bilme  < linkine tıklayarak bilgileri bilip buraya girdiğinizde internetiniz etkin olarak kullanıma açılacaktır.

Modem Kurulumu Ve Ayarları Nasıl Yapılır  konusun da aklınıza takılan yahut kurulum konusun da desteğe ihtiyaç duymanız durumun da yorumlar bölümünden bizlerden destek alabilirsiniz.

İNTERNET BAĞLANTI SORUNU VE ÇÖZÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ….

Etiketler

internet bağlantısı yapma modem ayarları modem kurulumu nasıl yapılır

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu