Başvurular

MKÜ 56 Kamu Personeli Alımları (Başvurular Alınıyor) 2022

MKÜ 56 Kamu Personeli Alımları (Başvurular Alınıyor) 2022, iş başvuruları bölümünde MKÜ 56 Kamu Personeli Alımları (Başvurular Alınıyor) ile ilgili bilgi aktaracağız. MKÜ 56 Kamu Personeli Alımları (Başvurular Alınıyor) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

MKÜ 56 Kamu Personeli Alımları (Başvurular Alınıyor)

Kamu kurum ve kuruluşları adı altında hizmet vermek isteyenler için yeni bir fırsat Mustafa Kemal Üniversitesi aracılığıyla ilana çıktı. Mustafa Kemal Üniversitesi aracılığıyla paylaşılan ilanda 56 personel alınacağı belirtiliyor.

Mustafa Kemal Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı aracılığıyla yapılan bilgilendirmede alınmak üzere 40 hemşire, 2 sağlık teknikeri, 8 radyoloji teknikeri, 2 patoloji teknikeri ve 4 laboratuvar teknikeri pozisyonunda toplam 56 anlaşmali kamu personeli alımı başvuru şartları ve ayrıntıları bilgisi verildi.

Genel Başvuru Şartları

Başvuru yapacak birinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şartlarının arandığı altı çizildi.

Genel başvuru şartları içinde kamusal haklarından mahrum olmamak şartları aranmaktadır.

Başvuruda bulunacak bireyin Türk ceza kanununda da altı çizildiği üzere herhangi bir suça karışmamış olması şartı aranıyor.

Başvuru yapacağı unvan üzerinde çalışmaya engel herhangi bir sağlık sorununin bulunmaması şartları aranmaktadır.

Erkek adaylar için askerlikten muaf olma yahut askerlik ile ilişiği bulunmama şartı aranıyor.

Sağlık personelinin alınacağı altı çizildiği üzere gece yahut gündüz vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmama belirtiliyor.

Özel Başvuru Şartları

Kurum tarafınca yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu sonuca varılması aranmaktadır.

Alınacak personelinin mesleği içinde minimum 1 yıl boyunca hizmet vermesi gerekmektedir.

Başvurusunı gerçekleştirecek birinin 2020 yılı KPSS sınavının B gurubu türünden sınavına katılmış olması ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekliliğe hak kazanmamış yahut yaşlılık aylığı almıyor şartlarının tümü aranmaktadır.

Başvurular Nasıl Yapılır

Başvuru yapacak adaylar için başvuru kılavuzunda gösterilen web adresi üzerinde bulunan formu doldurup istediğimiz belgeleri de ekleyerek 15 gün içinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Şahsen yahut posta yoluyla başvuru kabul edilmeyecek olup, bu biçimde başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu