Başvurular

MİT Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı (3 Branş Başvuru Şartları) 2022

MİT Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı (3 Branş Başvuru Şartları) 2022, iş başvuruları bölümünde MİT Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı (3 Branş Başvuru Şartları) ile ilgili bilgi aktaracağız. MİT Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı (3 Branş Başvuru Şartları) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

MİT Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı (3 Branş Başvuru Şartları)

MİT Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı Duyurusu

Milli İstihbarat Teşkilatı işçi alımı başvuru ekranı hizmet vermeye başladı. 3 farklı branşta başvuru şartları paylaşıldı. İstihbarat uzmanı, dil ve mühendis alımı yapılıyor. Adaylar başvurularını yapması için başvuru linki sayfa sonuna ilave edilmiştir. MİT kariyer sayfası üzerinden kamu işçi alımı yapılacaktır.

Dil Uzmanı Alımı

Dil uzmanı şartlarını siz değerli okurlarımıza paylaşmak istedik. İstihbarat uzmanı ve mühendis alımı için başvuru ekranından girince ayrıntılara ulaşacaksınız.

Dil uzman kişilerı; yazılı, görsel ve işitsel kaynaklardan yazılı ve sözlü çevirileri gelişen teknolojileri de tercih ederek titizlikle yapan ve istihbarat üretimini destekleyerek nihai ürünün oluşmasında önemli rol oynayan çalışanlarımızdır.

Dil uzmanı branşına başvurabilmek için aşağıdaki temel şartların sağlanması gerekmektedir:

Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

40 yaşını doldurmamış olmak.

Aşağıda gösterilen eğitim gerekliliklerinden minimum birini yerine getirmiş olmak:

İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri için; üniversitelerin alakalı dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilim, Çeviribilim, Edebiyat bölümleri, Öğretmenlik örgün lisans programlarının birinden mezun olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır).

İspanyolca, İtalyanca ve Hollandaca dilleri için, üniversitelerin minimum 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır).

Diğer yabancı diller için minimum lise yahut dengi okul mezunu olmak.

Aşağıda gösterilen yabancı dil kriterlerinden minimum birini taşıyor olmak:

Sınav sonuçları 2017 yılı ve sonrasına ait olmak üzere İngilizce dilinden 90 yahut üzeri YDS puanı almış olmak.

Sınav sonuçları 2017 yılı ve sonrasına ait olmak üzere Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Hollandaca dillerinin birinden 80 yahut üzeri YDS puanı almış olmak.

Sınav sonuçları 2017 yılı ve sonrasına ait olmak üzere İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Hollandaca dışında kalan ve YDS kapsamı içinde bulunan dillerin birinden 60 yahut üzeri YDS puanı almış olmak
YDS kapsamı içinde yer almayan diller için; alakalı dilin sıklıkla konuşulduğu ülkelerde minimum 2 yıl bulunmuş olmak, okuduğunu ve dinlediğini anlama, yazma ve konuşma becerilerine iyi derecede sahip olmak.

Yukarıda gösterilen şartları sağlamayanların başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır.

Ayrıca, görevin gerektirdiği yabancı dil yeterliğinin ölçülmesi maksadıyla yazılı ve sözlü sınavlar uygulanmaktadır.

Diğer taraftan kuvvetli yazılı-sözlü iletişim becerisi,

Yüksek sorumluluk bilinci,

Stres altında çalışabilme,

Açıklamalara önem verme,

Ketumiyet gibi kişisel özellikler dil uzman kişilerında aradığımız diğer önemli nitelikler içinde bulunmaktadır.

Kurum Tarafından Önemli Not: Başvurunuz Teşkilatın personel ihtiyaçları ışığında değerlendirmeye alınmaktadır. Özgeçmiş formunu doldurmanız, başvurunuzun kabul edildiği ve tarafınızla mutlaka iletişime geçileceği manasına gelmemektedir. Başvuru sahipleriyle SMS, e-posta, sabit telefon yahut cep telefonu aracılığıyla irtibat kurulmaktadır.

Başvuru ekranı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu