Başvurular

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2536 Kamu Personeli Alımı Kadroları 2022

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2536 Kamu Personeli Alımı Kadroları 2022, iş başvuruları bölümünde Milli Savunma Bakanlığı MSB 2536 Kamu Personeli Alımı Kadroları ile ilgili bilgi aktaracağız. Milli Savunma Bakanlığı MSB 2536 Kamu Personeli Alımı Kadroları ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2536 Kamu Personeli Alımı Kadroları

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2536 kamu personeli alımı kadrolarını paylaşımı yaptı. Yeni MSB işçi alımı mesleklerde yapılacağı üzere KPSS’siz bir biçimde başvuru kabul edecektir. Başvurusu kabul gören 10144 insana sınav ve uygulama yaptırılacaktır. Mesleklere göre minimum ilkokul mezunu olanlar başvuru yapacaktır.

İlan başvuru şekli ve hangi kadrolarda alınacağı sitemizden anlık olarak açıklamalacağı üzere ücretsiz cep uygulamamızı ve facebook sayfamızı takip ediniz.

Sözlü ve uygulamalı sınava toplam kadronun 4 katı aday çağırılacak. Bakanlık 28 Temmuz’da kura ile 4 katı aday belirleyecek. Sınava girmeye hak kazanan adaylar ardından Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden açıklamalacak.

Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 (yetmiş) puanın altında puan alan adaylar başarısız sayılacaktır. Adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sırası bu puan üzerinden tespit edilecektir.

Sözlü sınav neticesinde, sınavda başarılı bulunan (70 ve daha üstü puan alan) yüksek puanlı adaydan başlanmak suretiyle alakalı ilanda gösterilen açık iş gücü miktarınca asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu