Başvurular

Migros İş Başvurusu Ve İş İlanları – Güncel !

Migros İş Başvurusu Ve İş İlanları – Güncel !, başvurular bölümümüzde Migros İş Başvurusu Ve İş İlanları – Güncel ! ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Migros İş Başvurusu Ve İş İlanları – Güncel ! ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Migros İş Başvurusu Ve İş İlanları – Güncel !

Migros iş başvurusu yaparak sizler de bu büyük marketler zincirine dahil olabilirsiniz. Migros marketler zinciri ile ilgili tüm ayrıntıları sunduğumuz bu yazıyı baştan sona okumanızı öneririz. Böylelikle Migros iş başvurusu yapabilir ve Migrosun güncel iş ilanları ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi detaylara geçelim.

Migros Marketler Zinciri

Türkiye’nin en büyük market zincirleri içinde başta gelen isimlerden olan Migros 1950’li senelerden beri Türkiye’de hizmet vermektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinde şubesi bulunan mağaza milyonlarca müşteriye hizmet verdiği gibi binlerce insana de iş olanağı sağlamaktadır. Bu nedenle Migros iş başvurusu en fazla araştırılan ve aratılan konulardan biridir. Migros iş ilanları, Migros iş ilanları başvuru, Migros iş ilanları başvuru şartları da çok araştırma konusu olmuştur. Yazımızı tamamen okuduğunuzda Migros iş başvurusu ile ilgili detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

Migros iş ilanları konusuna geçmeden önce Migros ile ilgili bilgi sahibi olmak gerekir.  Migros İsviçre’nin en büyük perakende şirketlerinden biri konumundadır.  Migros kelime anlamı olarak “yarı toptancı” manasına gelmektedir.  Türkiye’de elli yıldan fazladır hizmet veren Migros, 81 ilde 2 bin 500’den fazla mağazasıyla hizmet vermektedir. Online market açarak sipariş alan ilk market olma özelliği de Migros’tadır.  Bilhassa salgın zamanında en fazla personel işe alımı sağlayan alanlardan birisi olan market sektöründe hizmet veren Migros da bir çok insana iş sağlamaktadır. Bundan dolayı Migros İş başvurusu İlanları bir çok kişi aracılığıyla araştırılmaktadır.

4 farklı konsept ile hizmet veren Migros büyüklüklerine göre M, MM, MMM, 5M Migros gibi isimler alır. Bu mağazaların çalışma saatleri aynıdır fakat büyüklükleri farklı olduğundan ürün çeşitliliği, yoğunluğu buna bağlı olarak da çalışan sayısı farklı olabilir.

Migros Marketlerinin Çalışma Saatleri

Migros Mağazalarının çalışma saatleri normal şartlarda 09.00 – 21.00 içindedır.  Migroslar 12 saat kesintisiz hizmet verebilmek için vardiya sistemiyle personel çalıştırmaktadır. Vardiya saatleri 09.00-18.00 ile 12.00-21.00‘dir. Lakin mağazalar sabah açılmadan veya akşam kapandıktan sonra temizlik, hazırlık gibi işler sebebiyle personelden fazla çalışması istenebilir.

Migros Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor ?

Salgın zamanında alınan önlemlerle çalışma saatleri sürekli olarak değişebilmektedir. Nisan ayı itibariyle marketler haftaiçi 18.00’e haftasonu 17.00’ye kadar açıktır.

Migroslarda çalışan bir personel günde hemen hemen 9 saat çalışır. Lakin yoğunluk sebebiyle personelden 10-11 saat çalışması istenebilir. Bu durumda personele fazla mesai ücreti ödenilmektedir. Günlük çalışma saatleri içinde molalar da bulunmaktadır.  Haftada 6 gün iş, 1 gün izin hakkı mevcuttur. Personelin 1 yılı dolunca 14 gün yıllık izin hakkı doğmaktadır. Dini ve milli bayramlarda çalışan personel fazla mesai ücreti almaktadır. Yarı zamanlı çalışmalarda haftalık çalışma saati minimum 30 saat olmalıdır.

Migros çalışma koşulları olarak şunu da aktarabiliriz ki Migros’ta çalışan tüm personeller yarı zamanlı yahut tam zamanlı olsa dahi fark etmez sigortalıdır. Servis hususunda mağazalar içinde değişikliklar mevcuttur fakat genelde servis bulunmaktadır.  Haftalık izinler de mağazaların durumuna göre belirlenmektedir. Hafta sonu yoğunluk fazla olduğu için genelde haftalık izinler hafta içi kullandırılmaktadır.

Migros İş Başvurusu Şartları

Migros işe alacağı personel için özel şartlar talep edebilir. Ama ilanların bütünü için genel şartları da bulunmaktadır. Migros iş ilanları için başvuruda genelde şu şartlar aranmaktadır:

 • En az lise mezunu olmak
 • İşe başvuran birinin çalışmasında herhangi bir engel durumu bulunmaması
 • İşe başvuran birinin iletişim becerisi yüksek olmalı
 • Erkek adaylar için askerlikle herhangi bir ilişiği bulunmaması gerekmektedir.
 • Başvuran personelin önceden perakende mağazacılık alanında profesyonel olması istenmektedir.

Migros Sendika ve Ekonomik Hakları

Migros ilanları aranırken dikkat çeken noktalardan bir diğeride Migros mağazalarının çalışanlarına sunduğu bazı haklardır. Migros iş ilanları başvurularında sendika ve ekonomik haklar da etkili olmaktadır. Migros, çalışanlarına maaşlarının bunun yanında bazı ödemeler de yapmaktadır. Bilhassa hayat pahalılığının arttığı bu sürede yapılan ek ödemeler çalışanların ekonomik açıdan biraz olsun nefes almasını sağlamaktadır.

Migros iş başvurusu ilanlarında da karşımıza çıkan primler, Migros iş başvurularında dikkati çekmekte. Migros aracılığıyla mağaza ve reyon bazlı verilen primlerle birlikte maaşlar %25 oranında artabilmektedir. Prim dışında okul yardımı, deterjan yardımı, gıda çeki, yol masrafı, yıllık izin harçlığı gibi yardımlar da Migros aracılığıyla çalışanlarına yapılmaktadır.

Migros İş Başvurusu Pozisyonları

Migros İş ilanları farklı pozisyonlarda açılabilmektedir. Migros iş ilanlarını ararken karşınıza farklı pozisyonlar için ilanlar çıkabilmektedir. Bunlar:

 • Kasap: et reyonunda görev yapıp, kesilmiş halde gelen etleri parçalar ve satışa hazır hale getirir.
 • Şarkütör: şarküteri bölümünde bulunan ürünleri hazırlar, isteğe göre tartar ve paketler.
 • Danışman: Mağazaların giriş bölümünde bulunan danışman bankosunda bulunur, ürün ve kampanyalar ile ilgili bilgi verir.
 • Ofis personeli: idari bölümde yer alır. Ödeme işlemlerini yapar, maaşları takip eder, ciroyu ve harcamaları hesaplar.
 • Mal kabul elemanı: Mağazaya gelen ürünleri kabul eder, faturalandırır, taşınmasını ve tasnifini yapar. Genelde depoda görev alır.
 • Kasiyer: Migros iş ilanları içinde en fazla açılan ilanlardandır. Alınan ürünlerin kasadaki ödeme işlemlerini gerçekleştirir.
 • Tezgâhtar: mağazaların manav, kuruyemiş vb. reyonlarında görev yapar. Ürünlerin stoklarını kontrol eder, düzenler ve müşterinin alacağı hale gelmesini sağlar.

Migros İşkur İş İlanları Başvurusu

Migros iş başvuruları şimdilerde en araştırılan konulardan. Migros gerek sunduğu imkanlar, gerek köklü bir firma olması sebebiyle bir çok kişi aracılığıyla tercih edilmektedir. Peki Migros iş ilanları için nasıl başvuru yapılmaktadır. Yazımızın devamını okuyarak Migros iş ilanları ve Migros iş ilanları başvuru ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Migros iş başvurusu için değişik yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki İŞKUR üzerinden başvuru yapmaktır. Migros, İŞKUR üzerinden de farklı illerdeki Migroslar için ilan vermektedir. İŞKUR üzerinden Migros iş başvurusu yapmak için ilk kez İŞKUR’a kayıt olmanız gerekmektedir. Daha sonra

 

MİGROSA İŞKUR ÜZERİNDEN BAŞVUR

Adresine girip arama kısmına Migros’u aratarak Migros iş ilanlarına ulaşıp başvuru uygulayabilirsiniz.

Diğer bir Migros iş Başvuru yöntemi de kariyer siteleri üzerinden başvuru yapmaktır. Kariyer sitelerine üye olup Migros iş ilanlarını aratarak başvuru yapmanız olabilecekdür.

Migros İş Başvurusu Formu İndir

En son Migros iş başvurusu için Migros’un internet sitesinde bulunan formu doldurabilirsiniz. Formu dikkatli ve doğru doldurmak Migros iş başvurusunu noktasında önem taşımaktadır. Mağaza personeli ve Mağaza yönetimine Başvuru formu için indirme

 

MİGROS İŞ BAŞVURU FORMU İNDİR

Bunların dışında Migros iş ilanlarında açık olan idari birimler ilanlarını takip, görüntüleme ve başvuru için adresini tıklayarak ilanları görüntüleyebilir, başvuru uygulayabilirsiniz.

Migros iş başvurusu
Migros iş başvurusu

 

MİGROS ONLİNE İŞ BAŞVURUSU İÇİN TIKLA

 

Migros Güncel İş ilanları

Migros Türkiye’deki en köklü ve eski firmalardan biridir. Bilhassa Koronavirüs zamanında sürekli olarak iş ilanı yayınlayan Migros iş başvurusu ilanları ve Migros iş ilanları başvurusu en araştırılan konulardan. Migros iş başvurusu ilanları farklı zamanlarda mağazaların camlarına yapıştırılmakta bunun yanı sıra da internetten yayınlanmaktadır. Eğer siz de Migros iş ilanlarını düşünüyorsanız mağazaya giderek sorabilirsiniz veya kariyer sitelerinden ilanlara bakabilirsiniz.

 

MİGROSA KARİYER.NET ÜZERİNDEN BAŞVUR

 

Migros iş ilanlarına başvuru yap
Migros iş ilanlarına başvuru yap

 

MİGROSA ELEMAN.NET ÜZERİNDEN BAŞVUR

 

Migros İş Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Migros iş başvurunuzu bitirdiktan sonra olumlu dönüş yapıldığı takdirde Migros sizden bazı evraklar istemektedir. Bu evraklar çoğunlukla e-devlet üzerinden rahatlıkla temin edebileceğiniz evraklardır. Peki Migros iş ilanlarına yaptığınız başvurunuzun kabulünün sonrasında hangi evraklar istenmektedir:

 • Nüfus kayıt örneği
 • Kimlik fotokopisi
 • Mezuniyet belgesi (son eğitim kurumu)
 • Sağlı raporu
 • Kan Grubunu gösteren kart
 • Sabıka kaydı
 • Vesikalık fotoğraf
 • Askerlik Durum Belgesi
 • Aile Durum Bildirim Formu
 • İş Sözleşmesi ve Hizmet Sözleşmesi

Migros Personel Maaşları 2021

Migros iş başvurusu ilanlarında en fazla araştırılan konulardan bir diğeri de çalışan maaşlarıdır. Migroslarda asgari ücret esas alınmaktadır. Bundan dolayı en düşük ücret 2825 TL’dir. Eğer personel evli ve çocuk sahibiyse aile ve asgari geçim indirimi ile 3000 TL alacaktır.

Migros part-time çalışma ücreti en düşük 1883 TL’dir.

Migros yönetici maaşları kademelere göre değişiklik göstermektedir.

 • Mağaza Müdürü maaşı 3750-4250 TL,
 • Mağaza sorumlusu maaşı 3500-3750 TL
 • Mağaza Müdür yardımcısı hemen hemen 3250-3500 TL içindedır.

Değerli okurlarımız, diğer iş ilanları için BURAYI TIKLAYINIZ.

Migros güncel iş ilanları Migros iş başvurusu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu