Başvurular

Mesleklerde 289 personel alımı İŞKUR başvuruları Haziran 2022

Mesleklerde 289 işçi alımı İŞKUR başvuruları Haziran 2022, iş başvuruları bölümünde Mesleklerde 289 işçi alımı İŞKUR başvuruları Haziran ile ilgili bilgi aktaracağız. Mesleklerde 289 işçi alımı İŞKUR başvuruları Haziran ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Mesleklerde 289 işçi alımı İŞKUR başvuruları Haziran

Mesleklerde 289 işçi alımı yapıldığını İŞKUR paylaşımı yaptı. Haziran ayı İŞKUR iş ilanlarına başvurular başladı. Alımı yapılacak unvanlarla ve hangi şehirlerin alım yapacağı paylaşıldı. Bu alımlara başvuru yapacaklar 16 ile 70 yaş içinde olabilmektedir.

Nevşehir, Malatya, batman, Kırklareli, Kocaeli ve düzce şehirleri alımı yapıyor.

Otomotiv montaj işçisi, büro memuru, boyacı, ambar depo görevlisi, elektrik teknisyeni, eczacı ve sıhhi tesisatçı alımı yapılıyor.

İşbaşı Eğitim Programları

Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olun.

Bu program için tespit edilen katılım şartlarını taşıdığınızdan emin olun.

Katılım şartlarını sağlayan bütün öğrenciler programa katılabilir.

Program başlamadan önceki son bir ayda işsiz olanlar programdan faydalanabilirler.

Programa devam zorunludur. Lakin, kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa program zamanının 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.

2021 yılı için programa devam edilen her bir gün için işsizlik ödeneği alanlara 54,34 TL, öğrencilere 81,51 TL ve diğer bireylere 108,68 TL zaruri gider ödenilmektedir.. Devam edilmeyen günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler banka aracılığıyla aylık olarak yapılır.

Programa doğru meslekte katıldığınızdan emin olunuz! İşbaşı eğitim programlarına; 24 ay içinde en fazla 320 fiili gün katılabilirsiniz.

İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi İŞKUR aracılığıyla uygun görülmesi halinde geçerlilik kazanır ve program zamanının bitimi ile kendiliğinden sona erer.

Taraflar, 4857 sayılı İş Kanununun 24 ve 25. maddelerini kıyasen uygulamak suretiyle anlaşmayi fesih yetkisine sahiptir.

İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız programa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemeniz kesilmez.

İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız programı bırakmanız halinde bu tarihten bu yana işsizlik ödeneğiniz kesilir.

Program sonunda katıldığınız programa ilişkin bilgileri gösterir katılım belgesi verilir.

Katılım şartlarını sağlayan bütün öğrenciler programa katılabilir.

Başvuru yapacaklar aşağıda bulunan adresi yeni sayfada açarak ilanlara ulaşabilirler.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu