Başvurular

Merkez Bankası Kadrolu 40 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı 2022

Merkez Bankası Kadrolu 40 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı 2022, iş başvuruları bölümünde Merkez Bankası Kadrolu 40 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı ile ilgili bilgi aktaracağız. Merkez Bankası Kadrolu 40 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Merkez Bankası Kadrolu 40 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı

Merkez Bankası kamu personeli alımı için yeni bir ilanı resmi sayfası üzerinden dile getirdi. Paylaşılan ilanda Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bünyesine 40 anlaşmali kamu işçi alımı açıklamaldu.

Alınacak unvanların ise Merkez Bankasının yaptığı ilanda tek unvanda olduğu ve bu unvanın Uzman personeli olduğu bilgisi verildi. Alımı yapılacak uzman unvanın kadrolu olduğu bilgisi verildi.

Çalışma yeri olarak merkez bankasının yaptığı açıklamalarda İstanbul ve Ankara şehirleri olarak açıklanmıştır.

Nasıl ve Hangi Tarihlerde Başvurular Yapılır?

Başvurular başvuru kılavuzunda da altı çizildiği üzere 8 Eylül 2021 tarihi itibari ile alınmaya başlanmıştır. En geç müracaatların 4 Ekim 2021 tarihine kadar gösterilen biçimde sen geç saat 17:30 a kadar müracaatlarını tamamlamış olması gerekmektedir.

Müracaatlar online yapılacak olup yalnızca başvurular insankaynaklari.tcmb.gov.tr internet adresine istediğimiz belgelerin de eklenmesi yolu ile elektronik ortamda yapılacaktır. Müracaatlar yalnızca altı çizildiği biçimde yapılacaktır. Başka türden yapılan müracaatlar reddedilecektir.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak bireylerde aranan genel şartları sağlamak. 1 Ocak 1987 ve ardından doğmuş olmak. 1 Ocak 2019 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

En az dört yıllık eğitim veren Türkiye yahut yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği programlarında lisans eğitimini tamamlamış olması gerekiyor.

Başvurusun yapılacağı unvan gereği adayların görevini yapmasında en gel herhangi bir sorununin bulunmaması gerekiyor. Başka bir kuruma zorunlu hizmet veren adaylar ilana başvuru yapamayacaktır.

Başvurular yalnızca online olacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu