Başvurular

Merkez Bankası 52 Mühendis ve Teknisyen Alımı Başvuru Ekranı Açıldı 2022

Merkez Bankası 52 Mühendis ve Teknisyen Alımı Başvuru Ekranı Açıldı 2022, iş başvuruları bölümünde Merkez Bankası 52 Mühendis ve Teknisyen Alımı Başvuru Ekranı Açıldı ile ilgili bilgi aktaracağız. Merkez Bankası 52 Mühendis ve Teknisyen Alımı Başvuru Ekranı Açıldı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Merkez Bankası 52 Mühendis ve Teknisyen Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Merkez Bankası Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Merkez Bankası işçi alımı yapacağını dile getirdi. İlana göre 52 mühendis alımı ve teknisyen alımı yapacağını ilan etti. İlana göre adayların 20 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. MB işçi alımı başvuru ekranı açıldı.

Başvuru Şartları;

Adayların 20 yaşını doldurmuş olması ve Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. Adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması ve affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı yahut yüz kızartıcı suçlar işlememiş olması gerekmektedir.

Adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması ve başka hizmet yükümlülüğü bulunmaması gerekmektedir. Erkek adayların askerliğini yapmış olması yahut askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir, 2020 KPSSP93 puan türünden minimum 50 puan almış olmaları gerekmektedir, kurumların elektrik-elektronik teknolojisi, kimya teknolojisi, makine teknolojisi, matbaa teknolojisi, grafik ve fotoğraf, endüstriyel otomasyon teknolojileri ve bilişim teknolojileri bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Genel şartlara sahip başvuru yapacak adaylar başvurularını başvuru tarihleri içinde gösterilen site adresi üzerinden yapabileceklerdir.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurular 8 Ekim 2021 tarihinde başlamış olup en geç başvurular 1 Kasım 2021 tarihinde sona ermiş olacaktır.

Başvuru yapacak adaylar Başvurular insankaynaklari.tcmb.gov.tr internet sayfası üzerinden (fotoğraf, mezuniyet belgesi, ön lisans mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, Askerlik durum belgesi) gösterilen belgeleri sisteme yükleyerek yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu ve ekranı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu