Gündem

MERCEDES-BENZ 2023 ENGELLI ARAÇ FIYATLARI GÜNCEL

MERCEDES-BENZ 2023 ENGELLI ARAÇ FIYATLARI GÜNCEL, araba bilgisi bölümünde MERCEDES-BENZ 2023 ENGELLI ARAÇ FIYATLARI ile ilgili bilgi aktaracağız. MERCEDES-BENZ 2023 ENGELLI ARAÇ FIYATLARI ile merak edilen tüm ayrıntılar yazımızda..

MERCEDES-BENZ 2023 ENGELLI ARAÇ FIYATLARI

ÖTV muafiyetli araç almak isteyenlerin en fazla merak ettiği konulardan birisi olan 2023 engelli araç limitinin 1.013.000 TL olarak açıklanmasıyla birlikte Mercedes-Benz marka bir binek araç almak isteyenler bu markanın önemli araçlarını araştırmaya başladılar. Engelli araç indirimi kapsamı içinde yaptığımız araştırmayı siz değerli okurlarımız için bilgi amaçlı olarak aktarmak istiyoruz.

2023 yılı Ocak ayı ile birlikte 1.004 bin TL olarak tespit edilen 2023 engelli araç limiti kapsamı içinde hiçbir Mercedes-Benz marka binek araç ÖTV’siz olarak satın alınamamaktadır. Çünkü en ucuz Mercedes-Benz A Serisi araçlar bile 1.000.000 TL olan limitin üzerinde bir liste fiyatına sahip oldukları için bu araçlara engelli indirimi kapsamı içinde sahip olunamamaktadır.

Bu bağlamda tüm Mercedes-Benz modelleri 2023 engelli araç limitlerinin dışında kalmaktadır. Bilhassa en ucuz Mercedes-Benz modelleri dahi 1.100 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bu bağlamda özellikle Audi, Volkswagen gibi markalara yönelmek daha mantıklı gelmektedir.

Mercedes-Benz ÖTV’siz fiyat aralıklarına bakacak olursak örneğin 1.200.000 TL’ye satılan bir araçta 635.000 TL vergi alınmaktadır. %80 ÖTV ve ÖTV üzerinden alınan vergi çıkarıldığında limitler içerisinde olsaydı bu aracı 666,667 TL TL’ye alabilecektiniz. Yani en ucuz Mercedes-Benz modeline 667.000 TL civarında bir para ödeyerek sahip olabilecektiniz. Lakin tüm Mercedes modeli engelli limitinin üzerinde bir liste fiyatına sahiptir. Bu bakımdan bakıldığında son derece önemli olan bu araçlara ne yazık ki sahip olunamamaktadır.

Teknoloji, tasarım ve donanım yönünden yılın en önemli araçlarını üreten Mercedes, binek araç segmentinde Sedan, SUV ve Crossover tarzı araçlarda son derece başarılı gözüküyor. Bilhassa geniş bir SUV arayanların en fazla ilgilendiği modeller bu markada yer alsa da engelli indirimi kapsamı içinde ne yazık ki hiçbir Mercedes modeli satışa sunulmamaktadır.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu