Başvurular

Memur Kamu Personeli Alımı KPSS Tercihlerinin Son Günü 8 Temmuz 2022

Memur Kamu Personeli Alımı KPSS Tercihlerinin Son Günü 8 Temmuz 2022, iş başvuruları bölümünde Memur Kamu Personeli Alımı KPSS Tercihlerinin Son Günü 8 Temmuz ile ilgili bilgi aktaracağız. Memur Kamu Personeli Alımı KPSS Tercihlerinin Son Günü 8 Temmuz ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Memur Kamu Personeli Alımı KPSS Tercihlerinin Son Günü 8 Temmuz

Kamu kurum ve kuruluşlarına memur ve kamu personeli alımı KPSS tercihlerinde sona gelindi. Adaylar online elektronik ortamda tercihlerini 8 Temmuz 2021 günü bitimine kadar yapabilecek. Başvuruda bulunacak binlerce adayın dikkat etmesi gerekenler nitelik kodları ve kurum kadroları olacaktır.

Ayrıca tercihte bulunulacak bireyler şehir ve bölgelere göre düzgün tercih sırası yapması bunun bunun yanında önem arz ediyor.

kamu-memur-kpss.jpg

2021 KPSS tercihleri Kamu Görevine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar yönetmeliğine göre kamuya yerleştirmeler ÖSYM aracılığıyla yapılıyor.

Adaylar tercihlerini 8 Temmuz 2021 tarihi bitimine kadar ÖSYM internet sitesi üzerinden ais.ösym.gov adresi üzerinden tercihlerini yapabilecekler.

KPSS 2021/1 tercih kılavuzunda gösterilen kurallara riayet edilerek yukarıda gösterilen internet adresi üzerinden tüm kamu personel adaylarının T.C kimlik numaraları ve aday şifreleri girilerek tercihlerini bireysel olarak yapacaklardır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu