Sağlık

Maydanoz Suyu Faydaları? Ayrıntılı Maydanoz Kürü Tarifi

Maydanoz Suyu Faydaları? Ayrıntılı Maydanoz Kürü Tarifi, sağlık bölümümüzde Maydanoz Suyu Faydaları? Ayrıntılı Maydanoz Kürü Tarifi ile alakalı bilgi aktaracağız.. Maydanoz Suyu Faydaları? Ayrıntılı Maydanoz Kürü Tarifi ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Maydanoz Suyu Faydaları? Ayrıntılı Maydanoz Kürü Tarifi

Teknolojinin gelişip değişmesiyle birlikte insanlar artık daha az hareket edip daha az doğa ile baş başa kalıyor. Bu nedenle birden fazla sağlık sorunu da haliyle ortaya çıkmakta. Pek çok insan genelde sağlık poblemlerinı ilaç nasıl tedavi edileceği ile çözmeye çalışıyor. Lakin ilaçların birden fazla yan etkisi olduğunu ve tedavi etmek yerine yalnızca hastalığı baskıladığını unutabiliyor. Eğer sizin de bir veya birkaç sağlık sorununuz yer alıyorsa ve bunu beslenme düzeninizi değiştirip sağlıklı şeyler tüketerek çözmek istiyorsanız işe ilk kez maydanoz tüketmeye başlayabilirsiniz.

Maydanozu gün içinde hemen hemen her öğünde gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Günümüzde birden fazla insanın yaşı ilerledikçe sağlık problemlerinin arttığı bilinmekte. Lakin kalp ile alakalı sorunlar genç yaştaki bireyleri de etkiliyor. Bilhassa kalp krizi ile alakalı yapılan birden fazla araştırmada kalbi bekleyen damarların açık olmasının önemi belirtiliyor.

Maydanozun damarlarda bulunan yağlanmaya bağlı tıkanıklığı açtığı ifade ediliyor. Bu nedenle düzenli bir biçimde maydanozu tüketen bireylerin kalp krizi riskinin daha düşük olduğu ifade ediliyor. Hatta maydanozu çeşitli şekillerde beslenme düzenine dahil etmenin kalp krizini dolaylı olarak önlediği ve durduğu ile alakalı de birden fazla görüş ortaya konuluyor.

Yeşil renkli bitkiler daha çok C vitamini hususunda etkilidir. Sanılanın aksine maydanozda bulunan C vitamini miktarı diğer narenciye içeren besinlerden daha fazladır. Aslını söylemek gerekirse maydanozun bilinmeyen birden fazla faydası yer alıyor.

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan maydanozun faydalarından bazıları şunlardan oluşmaktadır:

Bu ve bunun gibi daha birden fazla faydası olduğu için maydanozu beslenme düzeninizden asla eksik etmemeniz gerekiyor.

Pek çok birinin beğenerek tükettiği ve artık yaşamının bir parçası hâline getirdiği maydanoz kürü aslında yapımı bi hayli basit bir kürdür. Bu kürü genelde zayıflamak isteyen bireyler yapsa da aslında faydaları sayılamayacak kadar fazladır. Eğer sizde kendi maydanoz kürünüzü yapıp daha sağlıklı olmak istiyorsanız bunu düzenli yapmanız gerekiyor. Bu kür için gerekli olanlar maydanoz, limon ve sudur. 15 dal maydanozu ve yarım limon suyunu ve biraz suyu ilave edip blenderda çekebilirsiniz. Bu kürü 15 gün boyunca her sabah aç karnına içerseniz tesirini gözlemleyebilirsiniz.

Maydanoz suyunu yapmak için ilk kez 15-20 dal maydanozu güzelce yıkayın. Daha sonra katı meyve sıkacağına koyup güzelce suyunu sıkın.

Maydanoz yapı olarak az sulu bir besin olduğu için suyu bi hayli az çıkabilir. Eğer sizde hem maydanoz suyunu daha lezzetli ve besleyici hâle getirmek isteğe göre sıkacağın içerisine biraz salatalık ve yeşil elma ekleyebilirsiniz. Bu tarifle besleyici ve şifa deposu bir karışım elde edebilirsiniz. Eğer isteğe göre sade bir biçimde de tüketebilirsiniz.

Source: Healthline / Medicalnewstoday

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu