Başvurular

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardımları, başvurular bölümümüzde Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları özellikle o bölgede veya civarında yaşayan ihtiyaç sahibi halkın merak ettiği konular içinde bulunmaktadır. Sizler için derlediğimiz Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları  konusunu içeren paylaşımımızda detayları bulacaksınız.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı olan merkezi bir Sosyal Yardımlaşma Dairesi bulunmaktadır. Bu daire kendi içinde 4 ayrı kategoriye ayrılmıştır. Bunlar:

1- Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü,
2- Çocuk Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü,
3- Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü,
4- Spor hizmetleri Şube müdürlüğü olarak sıralanabilir. Şimdi tüm bu şube müdürlüklerini teker teker gözlemleyelim. Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvuruları bu başkanlık altında yapılmaktadır.

Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü

Mardin ili Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü öncülüğünde merkez ve civar yerleşkelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım hizmeti sağlamaktadır. Yapmış oldukları sosyal incelemeler neticesinde tespit edilen ihtiyaç sahiplerine gıda veya giysi sevkiyatı yapılmaktadır.

Sosyal belediyecilik kapsamı içinde halkın yararlanması maksadıyla oluşturulan bu platformdan yararlanmak için yapılması gereken iletişime geçmek. İster telefon edip randevu alabilir isteğe göre dijital ortamda mail atabilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için;

Telefon: 0 (482)213 27 70 – 0 (482) 213 27 71

E-posta: [email protected]

Çocuk, Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları hususunda başvurulabilecek ikinci adrestir. Mardin ili Çocuk Yaşlı ve engelliler Şube müdürlüğüne telefonla veya e-posta yoluyla başvurularını gerçekleştiren çocuk, yaşlı yahut engelli vatandaşlarına yardım hizmeti sağlamaktadır.

Çocuklar için giysi veya eğitim yardımı söz konusuyken, yaşlılar için ev bakım ihtiyaçları, medikal ihtiyaçlar yahut gıda desteği sağlanabilmektedir.

Engelli vatandaşlar için ise yardımı talep edilen medikal malzeme başvuruların akabinde şube müdürlüğünce değerlendirilip destek olunmaktadır.

Başvuru ve bilgi için;

Telefon: 0 (482)213 27 70 – 0 (482) 213 27 71

E-posta: [email protected]

Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü

Mardin ilinde Şehit ve Gazi Yakınlarına yönelik nakdi yardım hizmeti yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen şehit ve gazi yakınlarının yapmış oldukları başvurular neticesinde gerekli değerlendirmeleri yapılarak desteklenmektedirler. Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları hususunda özellikle şehit, Gazi ve yakınları ön plandadır.

Telefon: 0 (482)213 27 70 – 0 (482) 213 27 71

E-posta: [email protected]

Spor Hizmetleri Şube müdürlüğü

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları yalnızca sosyal yardımlardan ibaret değildir. Spor faaliyetleri de ön plana çıkmaktadır. Mardin ilindeki Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü aracılığı ile belirli zamanlarda spor alanında yetiştirilmek üzere kabiliyetleri bazında destek talebinde bulunan ailelerin çocuklarına yardım hizmeti sağlamaktadır. Yapılan başvurular neticesinde gerekli değerlendirmeler yapılıp destek sağlanmaktadır.

Telefon: 0 (482)213 27 70- 0 (482) 213 27 71

E-posta: [email protected]

Mardin Erzak Yardımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde en fazla merak edilip sorulan konu Mardin gıda yardımı başvurusudur. Bir çok kişi mardin gıda yardımı numarası nedir diye araştırmaktadır. Değerli okurlarımız Mardin Büyükşehir Belediyesi gıda yardımlarını sosyal yardım işleri şube müdürlüğü aracılığı ile yapmaktadır. Yukarıda iletişim detaylarını verdiğimiz şubeye giderek başvurularınızı uygulayabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İletişim Bilgileri

Değerli okurlarımız Mardin belediyesinin iletişim detaylarını yukarıda başlıklar halinde siz değerli okurlarımıza sunduk. Daha fazla ayrıntılı bilgi almak isteğe göre Mardin Büyükşehir Belediyesi internet sitesine burayı tıklayarak varabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları hususunda siz değerli okurlarımıza daha fazla bilgi vermek isterdik fakat hem belediyenin internet sitesinde hem de sosyal platform hesaplarında yeterli bilgi bulunmamaktadır. Belediyenin sürekli olarak bir yardım politikası var mı anlaşılamamıştır. İnternet sitesinde haberler bölümünde belli zaman aralıklarında verilen sosyal yardımlarla alakalı haberler bulunmaktadır.

www.sosyalyardimlar.com ekibi olarak nacizane tavsiyemiz belediyenin faaliyetleri hususunda daha fazla paylaşımlarda bulunmasıdır. Vatandaşların yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi sahibi olma hakkı mevcuttur. Umarız Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları arttırarak ve daha çok paylaşarak sürdürir.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu