Başvurular

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

?

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Kendi sınırlarında yaşamakta olan vatandaşların sağlık problemi yahut işsizlik gibi farklı nedenlerden dolayı temel yaşam gereksinimlerini karşılayamaması halinde, Mardin Belediyesi sosyal yardımları devreye girmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları aracılığıyla bölge halkının yiyecek, barınma gibi zaruri gereksinimlerine destek olunmakta, Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili araştırılanler ise sizleri bu rehberimizde beklemektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Bir büyükşehir belediyesi olarak tüm il geneline yardımlarla ulaşmaya çalışan Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımlar hususunda özellikle giysi ve gıda alanında desteğe odaklanmaktadır. Sosyal Yardım İşleri aracılığıyla çocuklar başta olmak üzere birden fazla ihtiyaç sahibi aileye ulaştırılan giyecekler ile temel masrafların azaltılması sağlanır.

Belediye’nin öne çıkan bir diğer yardım türü ise gıda kolileri olmakta, içinde kuru gıda bulunan bu erzak paketleri aracılığıyla birden fazla ailenin evinde sıcak yemek pişmektedir. Ayrıca para yardımlarıyla da ailelerin temel gereksinimlerini karşılamaya kolaylık sağlayan Belediye’nin bu anlamda kesin yükümlülükleri bulunmamakla birlikte Mardin Belediyesi para yardımı yapabildiği bilinmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Başvurulması olabilecek farklı yardım birimleri olduğu gibi her birime başvurabilecek olan başvuru adayı da farklıdır. Genel olarak yoksul, yardıma muhtaç bireyler için hizmet veren Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü kimlik ve iletişim bilgileriyle ulaşanları incelemeye almakta, yardıma ihtiyacı olduğu kesinleştiği takdirde giysi, gıda yahut para yardımı yapmaktadır.

Diğer başvuru sahipleri ise şehit aileleri, gaziler ile yakınları, engelli bireyler, kimsesi olmayan çocuklar yahut yine bakıma muhtaç yaşlılar olabilir. Eğitim için destek alacak olan çocuk ve gençler de yine hizmet şeklinde sunulan yardımlardan yararlanabilmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kendisine ulaşan yoksul vatandaşları geri çevirmeyen Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için Sosyal Yardımlaşma Dairesi aracılığıyla hizmet vermektedir. Bu daire kendi içinde Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü, Çocuk Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü, Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü, Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak dörde ayrılmaktadır. Bu şube müdürlüklerinden yola çıkarak Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları ve bu yardımları almak için nereye başvurulacağı daha iyi anlaşılabilir.

Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü ilin hem merkezi hem de civarındaki ihtiyaç sahibi, muhtaç vatandaşlara sosyal incelemeler neticesinde karar vererek gıda veya giysi gibi ayni yardımların sevkiyatını yapmaktadır. Bu birime başvurmak için sosyalhizmetler@mardin.bel.tr şeklindeki mail adresine mesaj gönderilebilir yahut yetkililere telefonla ulaşılabilir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları için ikinci bir birim olan Çocuk, Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü ise adından da anlaşılacağı üzere çocuk, yaşlı yahut engelli vatandaşların gereksinimlerini karşılamaktadır. Bu birimle görüşerek çocuklar için giysi yahut eğitim aracı talep etmek olabilecek olduğu gibi yaşlılar için evde bakım hizmeti, erzak desteği yahut medikal cihazlar ile ilaç istenmesi olabilecek olmaktadır. Çocuk, Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü’ne ait telefon numarasını tuşlayarak yahut yine sosyalhizmetler@mardin.bel.tr şeklindeki mail adresine yazarak bu birime ulaşılabilir.

Yine aynı telefon numaralarından ve mail adreslerinden Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü’ne ulaşarak değerlendirme talep etmek ve nakdi veya ayni yardımlar istemek olabilecek olmakta, Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nden ise çocukların ve gençlerin kabiliyetlerini, sportif faaliyetlerini destekleyen çalışmalara katılmasını istemek olabilecek olmaktadır. Bu birimlerin tamamına yine sözü edilen telefon numaraları ve mail adreslerinden ulaşılabilmekte, dileyen vatandaşlar yüz yüze Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için Belediye binasına gidebilmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Belediye’ye ulaşarak şahsen başvuruda bulunan adaylardan hem daha rahat iletişime geçmek hem de isteklerini ve detaylarını düzenlenmiş olarak görebilmek için Belediye yardım başvuru formu doldurmaları istenmektedir. Belediye hem web sitesinden hem telefondan ulaşanlar için yine bu formun doldurulmasını istemekte, formda bulunan bilgilerin geçerliliği yerinde incelemelerle kontrol edilmektedir. Bu nedenle başvurunun olumlu sonuca varılması adına doğru bilgi girişi yapılması son derece mühimdir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru yapmak için görüştüğünüz birim, yine sorgulama yapmak için de görüşmeniz gereken yer olmakla birlikte, bu birime ait telefon numiçinden yahut mail göndererek Mardin Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Yetkililer yoğunluğa bağlı olarak haftalar içinde incelemeleri tamamlamakta ve sonucu size bildirmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bahsedilen tüm Müdürlük birimlerine ulaşmak ve hem bilgi almak hem de başvuruda bulunmak için tercih edebileceğiniz 0 (482)213 27 70 ile 0 (482) 213 27 71 şeklinde iki farklı telefon numarası bulunmaktadır. Bu numaraları arayarak hangi isteklerinizi iletmeniz halinde görevliler sizi alakalı birimlere yönlendirmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

İle dair en fazla araştırılan yardım kategorilerinden birisi olan Mardin gıda yardımı birden fazla birinin aylık kuru gıda ve temel yemek malzemesi gereksinimini karşılamasına yardımcı olmaktadır. Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü ile görüşenlere değerlendirmeler sonrasında gerekli görülmesi halinde tek seferlik yahut düzenli olarak verilen bu kuru gıda paketlerinin içinde bunun bunun yanında taze yiyecekler de bulunmaktadır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin hangi zamanlarda ve ne miktarda nakit yardımı yaptığı araştırılan konulardan biri olmakla birlikte ne yazık ki Belediye’nin bu hususta kesinleştirilmiş bir açıklaması bulunmamakta, kendi haneniz özelinde ne biçimde ne kadar süreyle yardım alınabileceğini öğrenmek istiyorsanız Belediye ile verilen numaralardan temasa geçmeniz önerilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu