Başvurular

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

?

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Her sene binlerce aileye ekonomik ve sosyal anlamda birden fazla yardımda bulunan Malatya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlar ile insan onuruna yakışır yaşam standartlarının yakalanması için çalışmaktadır.

Her geçen sene Malatya Büyükşehir Belediyesi yardımları ile daha çok insana ulaşabilmeyi amacında olan Belediye’nin bu bağlamda birden fazla projesi bulunmaktadır. Sizler için Malatya Belediyesi yardım başvurusu sürecine ilişkin araştırılan soruları yanıtlıyor, süreci siz değerli okurlarımız için kolaylaştırmaya sürdürmekteuz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Genel olarak yardımlarını ayni ve nakdi olmak üzere iki farklı bölümde gerçekleştiren Belediye, yardımlarını muhtaçlık düzeyine yahut nedenine göre yapabilmektedir. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı yardımların başında gelen Kart 44 isimli sosyal kart uygulaması yardımların hem sevkiyatında hem kullanımında büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu uygulama aracılığıyla Malatya il sınırlarındaki tüm marketlerden karta yüklenen bakiye kadar alışveriş yapılabilmekte, Kart 44 başvurusu olumlu yanıtlanan birden fazla yoksul durumdaki ailenin bütçesine önemli katkılar sağlanmaktadır. Kartlara yüklenen bakiyelerin miktarı ise ailelerin yardıma olan ihtiyacına göre belirlenmekte, bunun bunun yanında karta ne sıklıkta yükleme yapılacağı da yine incelemeyle belirlenmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı da ayni yardımlar kapsamı içinde bulunan ve çokça araştırılan yardım kollarından biri olmakta, hayırsever vatandaşların yardımlarıyla alınan erzak kolileri farklı çok fazlarda dağıtılmaktadır. Ayni yardımlar bir diğeri olan olan yakacaklar ise odun ve kömüre çok fazla ihtiyaç duyulan ve kışın çetin geçtiği ilde son derece önemli bir diğer gereksinimdir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Daha önceleri tespit edilen kriterler ışığında ve çizilmiş genel hatlara göre yardımlarını gerçekleştiren Belediye yetkilileri, diğer tüm belediyeler gibi yoksulluk içinde olup yaşamını idame ettiremeyen bireyleri öncelikli yardım grubu olarak kabul etmektedir. Genel olarak Malatya Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapabilecek farklı gruplar şu biçimdedir:

  • İşsizlik sebebiyle geliri olmayan yahut kazancı hane halkının geçimini sağlayabilecek düzeyde olmayanlar,
  • Evdeki nüfus için temel ihtiyaçları karşılayamayacak durumda olanlar,
  • Ev halkının geçimini üstlenen birinin kronik hastalık, engellilik yahut ileri yaş gibi nedenlerden dolayı çalışamaz durumda olması,
  • Trafik kazası sebebiyle iş göremez raporu olanlar,
  • Eşi vefat eden ve geçim kaynağı olmayan dul kadınlar,
  • Ailesinin maddi durumu sebebiyle eğitim yaşamını sürdürmekte kuvvetlik çekenler,
  • Şehit yakınları ile gaziler ve aileleri.

Genel olarak yaşam standartlarının çok düşük olduğunu beyan ederek maaş bordrosu yahut SGK dökümü sunan tüm yoksul ve muhtaç bireylerin Malatya Belediyesi yardım başvurusu yapması gerekir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardımlardan yararlanmak isteyenlerin başvuru yapmak için tercih edebileceği iki farklı yol bulunur. Kendi internet sayfası üzerinden Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım formu dolduran bireylere formdaki bilgileri araştırmaya koyuldukten sonra fiziki değerlendirme için ulaşılır. Böylelikle belediye binasına gitmeye gerek kalmadan talep iletilebilir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait resmi web sitesi olan  https://www.malatya.bel.tr/ linkine tıklamanız halinde sağ kolonda bulunan sosyal platform hesabı logolarından tercih ettiğinizi seçmeniz olabilecek olmakta, buradan mesaj yazabileceğiniz sayfaya yönlendirilmeniz sağlanmaktadır. Belediye’nin ulaşım için açtığı bu sekmeler içinde WhatsApp’ten Telegram’a birden fazla seçenek mevcuttur. Ayrıca yine Belediye’ye ait olan https://www.malatya.bel.tr/iletisim/ linkine tıklayarak mesajınızı gönderebilir ve sizinle temasa geçilmesini bekleyebilirsiniz.

Tercih edilebilecek bir diğer Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kanalı da şahsen giderek form doldurmak olacaktır. Bu bireylerin Malatya Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında bulunan sosyal yardım birimine ulaşması ve memurdan bilgi alarak istenen belgeleri sunması gerekecektir.

Belediye, her iki yoldan ulaşanlara da olabilecek olduğunda bi hayli hızlı geri dönüş yapmak için gayret göstermekte ve her iki yöntemle de sene boyunca başvurular kabul edilmektedir. Başvurular için herhangi bir tarih kısıtlaması olmamakla birlikte belediye binasına gidecek olanların tabi ki mesai saatleri içerisinde ulaşması gerekir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Belediye’ye şahsen danışan ve yardım talebinde bulunan bireylere temel detaylarının bunun yanında hane halkının da durumuna ilişkin bilgilerin olduğu bir form doldurtulur. Bu bilgileri inceleyen yetkililer fiziksel bir inceleme için fikir edinebilmekte, fakat beyan edilen her bilgi sonradan kontrol edileceğinden form dürüstlük ve şeffaflıkla doldurulmalıdır.

Ayrıca online başvuruda bulunan bireylerin iletişim detaylarını ve isteklerini ilettiği bir ön başvuru formu bulunmakta, yetkililer online başvuranlar için gerekli görülmesi halinde ek belge talebinde bulunarak inceleme yapmaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarından yararlanmak isteyenler için tabi ki sürecin nasıl ilerlediğini ve nasıl netice aldığını bilmek son derece mühimdir. Bu amaçla başvuru sahipleri e-devlet sistemine giriş yapabilir yahut Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardım birimine giderek burada başvurusunun durumunu sorabilirler.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Belediye’ye ait olan +90 444 51 44 şeklindeki hattı tuşlayarak santrale bağlanmanız ve tüm soru veya görüşlerinizi iletmeniz olabilecekdür.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Nakit yardımı için kullanılan Kart 44 ile bunun yanı sıra gıda alışverişlerine katkı sağlayan Belediye, böylece dolaylı olarak Malatya Belediyesi erzak yardımı için de kart sistemi kullanmaktadır. Gerekli görülmesi halinde senenin farklı dönemlerinde erzak kolisi de dağıtan Belediye, bu koliler için sene boyunca başvuru almaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Tüm nakit yardımlarını Kart 44 sistemiyle yapan Malatya Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine goğrudan para vermemekte, bunun yerine alışverişlerde kullanılabilecek olan nakit yüklemelerini karta yaparak bütçeye katkı sağlamaktadır. Yoksulluk durumunun beyan edilmesi halinde incelemeler başlatılmakta, yardımın acilliği ve gerekliliğine göre yükleme miktarı belirlenmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu