Sağlık

Majezik Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir

Majezik Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir, sağlık bölümümüzde Majezik Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir ile alakalı bilgi aktaracağız.. Majezik Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Majezik Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir

Majeziketkin maddesi Flurbiprofen olan oblong film kaplı mavi renkli film tabletlerdir. Birçok hastalığın nasıl tedavi edileceğinde doktorlar aracılığıyla tavsiye edilmektedir. Bilhassa ağrıları ortadan kaldırmada oldukça etkilidir. Halk içinde Majezik ağrı kesici olarak bilinir. Majezik hap ne işe yarar ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir ve majezik adeti keser mi? tarzı sorulara bu makalede yanıt vermeye çalışacağız. Kullanma talimatı mutlaka okunmalı ve ilacın yan etkileri ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir.

Ağrı kesiciler dünya çapında günlük en fazla tüketilen ilaç türleridir. Hemen hemen her hastalıkta ağrı kesici ilaçlar muhakkak tercih edilir. Bilhassa eklem ağrılarında şiddet çok fazladır ve bir süre sonra dayanılamaz hale gelir. Bu ağrılarda doktorlar aracılığıyla önerilen en kuvvetli ağrı kesici majezik 100 mg 15 film tablettir. Bu ilaç ağrı kesmede bire birdir. İçindeki flurbiprofen aracılığıyla ağrıları 15 dakika içinde kesme özelliğine sahiptir. Bu ilacı ağrılarınızı tamamen ortadan kaldırmak yahut hafifletmek için tercih edebilirsiniz. Şimdi size majezik ne için kullanılır maddeler halinde açıklayalım.

Majezikte de diğer ilaçlarda olduğu gibi çeşitli yan etkiler görülebilir. Bu yan etkileri maddeler halinde aşağıda sayalım. 

Yukarıdaki tüm yan etkiler ciddi olabilir. Bu nedenle bunlardan birkaçı aynı anda görülüyorsa ilacı kullanmayı derhal bırakın ve doktorunuza başvurun.

Majezik fiyat etkili bir ilaç olmasına rağmen gayette uygun bir ilaçtır. Majezik ne kadar? Sorusunu soranlar için 100 mg 15 film tablet şu an eczanelerde ve diğer yerlerde 13 TL’ye satışa sunulmaktadır. 

Her ilacın bir kullanma talimatı bulunur. Bu kullanma talimatına uymadan alınan ilaçlarda yan etkiler çok fazla görülebilir. Bilhassa ilacı fazla dozda almak yahut eksik dozda almak hastaların en fazla yaptığı hatalardan biridir. Doktorun vermiş olduğu ölçüden şaşmamanız gerekir. Aksi takdirde her ilacın bazı sakındığı bulunur. Eğer eksik dozda kullanırsanız ilacınızı ilacınızın size pek bir katkısı olmaz ve ağrılarınız devam eder. Aynı biçimde eğer aşırı dozda kullanırsanız da bu sefer farklı sonuçlara maruz kalmaya başlarsınız. Bu nedenle ölçüyü iyi tutturmalısınız. Majezik prospektüs film tabletler günde 2 ye bölünmüş biçimde 200 mg alınmalıdır. Yani sabah 100 mg akşam 100 mg alınabilir. Aç karnına majezik içmek tavsiye edilmez.

Bu normal ağrılar için geçerlidir. Eğer ağrılarınız ve sancılarınız yüksek ise günlük 300 mg majezik kullanabilirsiniz. Daha fazlası tavsiye edilmez. Eğer bu dozlar ağrılarınızı kesmeye yardımcı olmazsa hemen doktorunuza başvurmalısınız. Eklem hastalıklarında 4 defaya bölerek 300 mg doz majezik alabilirsiniz. Adet sancılarında ise ilk etapta 100 mg alın ardından ağrılarınızın şiddetine göre 50 şer mg daha kullanabilirsiniz. Tek seferde majezik en fazla 100 mg alınmalıdır. Aşırısı yan etkilere sebebiyet verebilir. Bu konuveya dikkat etmeye çalışın.

Majezik aç karnına mı tok karnına mı alınmalıdır sorusu da çok fazla gelmektedir. Majezik hap ağrı kesici bir ilaç olduğu için kesinlikle tok karnına yemeklerden sonra bir bardak su ile birlikte alınmalıdır. Aç karnına alırsanız kusma ve bulantı hissedebilirsiniz. Yaşlılar ve çocuklar için kullanılacaksa en düşük dozda yani 25 mg yahut 50 mg dozda verilmesine dikkat edin. Bu bireylerin bünyeleri hassas olduğundan daha fazlasını kaldıramayabilirler.

Majezik gereğinden fazla kullanılırsa her ilaçta olduğu gibi çeşitli yan etkiler görülebilir. Aynı biçimde eksik dozda kullanılırsa bir dahaki sefere o eksik dozu tamamlamak için fazla alınmamalıdır. Bu uygulama en fazla yapılan yanlışlardan biridir. Bilhassa bir doz kaçırıldıysa o dozu unutmanız ve normal kullanımınıza devam etmeniz gerekir. Birden fazla doz kaçırdıysanız hemen doktorunuz ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu