Sağlık

Majezik Duo Ne İşe Yarar?

Majezik Duo Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde Majezik Duo Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Majezik Duo Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Majezik Duo Ne İşe Yarar?

Majezik Duo genelde doktorlar aracılığıyla kas işletim sistemindeki sorunlar için tavsiye edilmektedir.Bilhassa kas gevşetmede önemli bir role sahiptir. Majezik duo genelde ağrı kesici olarak kullanılır.Majezik Duo ne işe yarar, ne için kullanılır, yan etkileri ve zararları ? tarzı sorulara bu makalede açıklık getirmeye çalışacağız. İlaçla alırken birlikte içinde verilen kağıdın içindeki talimatlar okunmalı ve kullanırken en ufak şüpheye kapılmamalısınız.

Ağrı çeken insanlar çoğunlukta olduğu için ağrı kesiciler dünveya ganellikle kullanılan ilaçlardanır. Her hastalığın alanında genelde ağrı kesici kullanılır ve tavsiye edilir. Kas ağrıları bitti bilinmeyen nerdeyse her zaman gerçekleşen olgulardır. Bunun gibi kas ağrılarında doktor aracılığıyla önerilen Majezik Duo 100 mg tablettir. Bu ilaç kas gevşetmede olağanüstü bir etki yapmaktadır. Bu ilacı ağrılarınızı hafifletmek ve kaldırmak için kullanabilirsiniz. Şimdi ise Majezik Duo ne için kullanıldığı ile ilgili bilgiler verelim.

Majezik ne kadar kullanım alanı geniş olsa da ve pozitif durumlar yaratıyorsa bir o kadar da kötü neticeler doğurabiliyor. Bu olumsuz etkileri maddeler halinde sayalım.

Eğer bu durumlardan bir tanesini en kötü durumuyla yaşıyorsanız kullanmayı bırakıp derhal aile hekiminize veya bir doktora başvurun.

Majezik Duo tıpkı diğer ilaçlar gibi kuvvetli bir güce sahip bunun neticesinde bu güç bazı durumların dikkat edilmesini gerektiriyor. Bilhassa bir iş yaparken veya araba sürerken fark etmez yeter ki bir kuvvet harcanırken Majestik Duo ilacı alınırsa baş dönmesi, titreme, uyuklama ve bayılma gibi durum dışı olgular gerçekleşebilir. Dikkat edilmesi gereken diğer olaylardan bir tanesi ise İlaç genelde laktoz içerdiğinden Laktoz intoleransı gerçekleşen bu ilacı almadan önce eczaneye ondan sonra doktora bildirilmelidir. Diğer son önemle üstünde durulması gereken unsur ise Sodyum meselesi, ilaç her tablette 23’dan daha az sodyum içerdiği için sodyum diyetinde olan bireyler bunu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Bu olgular dışında tabi ki en genel unsur aslında dozun aşırıya ve fazlaya kaçmaması gereklidir. Eğer aşırı sigara ve alkol içiyorsanız bu ilaç sizin diğer nötr içenlerden farklı kılıp sizde daha çok yan etki bırakmasını yarayacakdır.

Majezik Duo ilacı aslında bir tek Kas ağrısına ve omurga eklemlerine etki ettiği bilinse de kapsamlılığından dolayı maliyeti de çok. Majezik Duo kaç lira ? Sorusunu soranlar için 100 mg 14 film tablet şu an eczanelerde ve sağlık ilaçları satıldığı yerlerde 34 TL’ye satışa sunulmaktadır.

Majezik Duo’yu kullanırken ilk önce doktoronuza başvurmanız ve bildirmeniz gerekmektedir. Tableti herhangi bir kuvvetle ezmeden içiniz. Tok karnınızla içmeniz öneriliyor. Doktor hangi süre hangi zaman kullanılabilir dediyse o zaman diliminde kullanınız. Atladığınız dozu sonradan ne zaman hatırlarsanız o zaman alın eğer unutulan doz için çift doz kullanırsanız sağlığınıza zarar edersiniz. Bir zaman sonra o dozu almayı unutuyorsanız acilen doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir. Doz hususunda ise Dozunuzu Doktorun tespit ettiği ve hastalığınızın kabul edebildiği şakilde alın aşırı doz felaketlere sebep olabilir. Romatoid gibi hastalığa sahipseniz dozunuzu eskisine göre azaltın.

 12 yaş üstü cocuklar sırf reçete altı çizildiği dozlarla kullanabilir onun dışında yasaktır. Yaşlı bireylerde ilacın yan etkileri kuvvetli görüleceğinden dozunun azaltılması gerekmektedir. Bazı ilaçlar simetidin gibi ranitidin gibi ilaçlar Majezik duo’yla birlikte kullanılmaması gerekmektedir. Bu ilacı kullanırken reçetelendirmek önemli eğer reçetelendirme gibi bir durum olmazsa bu ilaç kullanılmamalıdır.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu