Başvurular

Maarif Vakfı 25 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli 2022

Maarif Vakfı 25 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli 2022, iş başvuruları bölümünde Maarif Vakfı 25 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli ile ilgili bilgi aktaracağız. Maarif Vakfı 25 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Maarif Vakfı 25 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli

Türkiye Maarif Vakfı merkez birimlerine 25 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. İlana göre başvurusu kabul görenlere sınav uygulaması yapılacak. Başvuru tarihleri ile birlikte şartlar adaylara kılavuz ile birlikte açıklamaldu.

Başvurusu; adaylar 25 Nisan 2021 tarihi bitimine kadar başvuru yapabilecek. E-Devlet üzerinden girilecek belgeler ile birlikte internet ortamından yapılacaktır. Şahsen yahut posta yöntemi bu alımda kullanılmamaktadır. Kılavuzda başvuru adımları ayrıntılı bir biçimde veriliyor.

maarif-vakfi.jpg

ARANAN GENEL NİTELİKLER

T.C. vatandaşı ve mavi kart sahibi olması,

Kamu’dan mahrum bulunmaması,

1992 ve sonrası doğumlu olmak,

Üniversitelerin teknik eğitim, mesleki eğitim ve eğitim fakülteleri mezunları başvuru yapabilir. Ayrıca iktisat, işletme, siyaset bilimi, kamu yönetimi, ülkeler arası ilişkiler, maliye, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, sosyoloji, istatistik, matematik, yazılım mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği bölümü mezunları başvurabilir.

Arapça, Fransızca, İngilizce ve İspanyolca dil sınavlarından puan almış bulunması,

Her hangi bir biçimde mahkumiyet almamış olanların başvurusu kabul ediliyor.

Sınav tarihleri adaylara internet ortamında e-posta olarak gönderilecek olup sınav İstanbul’da yapılacak. Açıklamalar ile ilgili adaylar kurumun resmi internet adresi üzerinden bilgi alabilecekler. Adaylar başvuru kılavuzunu detaylı inceleyerek başvuru yapması önem arz etmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu