Bilgi Arşivi

LPG Taktırmak Motora Zarar Verir mi?

LPG Taktırmak Motora Zarar Verir mi?, bilgi arşivimizde LPG Taktırmak Motora Zarar Verir mi? konusunu ele aldık. LPG Taktırmak Motora Zarar Verir mi? ile araştırılan tüm yanıtlar makalemizde..

LPG Taktırmak Motora Zarar Verir mi?

LPG Taktırmak Motora Zarar Verir mi?

Günümüzde birden çok otomobil kullanıcısı araçlarının fazla yakmasından yada daha az yakması için ilk başvurdukları şey araçlarına LPG taktırmak oluyor. Peki bu LGP taktırmak araca zarar veriyor mu?

Öncelikle şunu yazımıza devam etmeden net olarak yanıtlayalım ve sonrasında nedenlerini sıralayalım istiyoruz. LPG taktırmak motora zarar verir arkadaşlar.

Bunun nedenleri ise kısaca şöyle;

LPG Taktırmak Araca Zarar Verir mi?
LPG Taktırmak Araca Zarar Verir mi?

Benzinli motorlarda benzinin kendiside silindirler içinde belli bir yağlama görevi görmektedir. LPG kuru bir yakıt olması sebebiyle bu yağlamayı gerçekleştiremez. Bundan dolayıda aşınmalar benzinli kullanan bir motora göre daha yüksektir. Bu sürtünmenin yüksekliği sebebiyle aşınmalar daha fazla olur ve LPG’li motorlar benzinli motorlara göre daha hızlı aşınırlar.

Lakin yetkili servislerde yapılan LPG uygulamaları normal dışarıda sanayide yapılan LPG uygulamalarına göre daha sağlıklıdır ve aracın garantisini bozmaz.

Sonuç: LPG Taktırmak Motora Zarar Verir mi? yukarıda söz ettiğimiz üzere evet verir.

Bir önceki yazımız olan LPG Enjektör Sesi Nasıl Kesilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte yarar var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu