Müşteri Hizmetleri

Lipton Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Lipton Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, müşteri hizmetleri bölümümüzde Lipton Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ile alakalı bilgiler paylaştık. Lipton Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası yazımızın detayları..

Lipton Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Lipton

Lipton, çay alanında pazarın devi bir markadır. Çay tüm dünya için bi hayli mühim bir içecektir. Özellikle Türk toplumu için çay son derece kıymetlidir. Türk kültüründe çay içmek sabah kahvaltısı ile başlar. Daha sonra çay hiçbir zaman ocaktan inmez. Çünkü gelen misafire çay ikram etmek Türk kültürünün en mühim adetlerinden biridir. Türk misafirperverliği çay ile özdeşleşmiş durumdadır.

Çay kültürü yalnızca Türk toplumuna ait değildir. Türklerin çay alışkanlığı diğer milletlere göre bi hayli fazla olsa da diğer milletlerde de çay içmek bi hayli mühimdir. Lakin diğer toplumlarda ilk başlarda çay farklı formlarla hazır hale geliyordu. Lakin doğu toplumundan çayın nasıl içileceğini öğrenen batı dünyası da kısa bir sürede çay sever bir hale gelmiştir.

Çay piyasası içinde hizmet veren birden fazla firma mevcuttur. Bu firmalar içinde Lipton, bi hayli ön plana çıkar. Hem Türkiye’ de hem de dünya çapında Pazar payının büyük bir kısmını kendi elinde tutar. Bunun yanında de çay severlerin karşısında yerini alır.

Lipton Hakkında Bilgi

Lipton markasını piyasaya çıkararak; bizi tanıştıran kişi Sir Thomas Johnstone Lipton’dur. 1800’ lü senelerın sonunda çay, tüm dünya için bir lüks içeceği haline gelmişti. Tüm toplum çay ile kavuşamıyordu. Sadece toplumun üst kesimi çay içebiliyordu. Sir Thomas Johnstone Lipton 1871 senesinde bu döngüyü yıkmayı başardı. Çay üreticiliğine başlayarak çayı herkes için içilebilir bir hale getirdi. Kısa sürede bu anlayış ile Lipton markası büyüdü. Tüm dünya Lipton çaylarına kavuştu ve çay herkesin içebileceği bir içecek haline dönüştü.

Türkiye’ de Lipton

Türkiye yönünden Lipton markasının ayrı bir önemi mevcuttur. Türkiye 1986 senesinde Lipton markası ile tanışmıştır. Lipton 1986 senesinde Rize’ nin Pazar ilçesine kendi fabrikasını kurmuştur. Bunun yanında insanlar Lipton çaylarına kısa bir sürede ulaşma olanağı elde etmiştir.

Lipton ardından üretimine soğuk çay ile devam etmiştir. Türk toplumu için soğuk çay pek de alışık olunan bir durum değildir. Lakin Lipton, Türk toplumu ile soğuk çayı tanıştırmıştır. İnsanların sevmesi ile de soğuk çay yaşamımıza girmiştir.

Lipton’un çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası, iletişim formu ve adres bilgileri bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden Lipton ile iletişime geçerek yardım almak istediğiniz konu ile ilgili yardım talep edebilirsiniz. Ayrıca yorumlar bölümünden Lipton ile alakalı düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Lipton Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 25 19

Lipton İletişim Formu

Lipton Adres
Unilever Sanayi ve Ticaret Türk Anonim Şirketi
Saray Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No:13
37768 Ümraniye, İstanbul

Arama Kelimeleri: lipton çağrı merkezi, lipton iletişim, lipton telefon numarası, lipton şikayet hattı, lipton müşteri hizmetleri, lipton irtibat tel, lipton müşteri temsilcisi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu