Bilgi Arşivi

Lastik Tamir Kiti Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Lastik Tamir Kiti Nedir ? Nasıl Kullanılır ?, bilgi arşivimizde Lastik Tamir Kiti Nedir ? Nasıl Kullanılır ? konusunu ele aldık. Lastik Tamir Kiti Nedir ? Nasıl Kullanılır ? ile araştırılan tüm yanıtlar makalemizde..

Lastik Tamir Kiti Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Lastik Tamir Kiti Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Otomobillerin en savunmasız alanları içinde ilk sıralarda lastikler bulunmaktadır. Dolayısıyla lastikler yere temas halinde olduğunda dolayı her an birden çok tehlikeyle karşı karışıyadır. Aracınızın lastiklerine isabet edebilecek çivi yahut cam parçası lastiklerinizin patlamasına ve zarar görmesine sebep olabilir. Bu nedenle sürücüler bu durumla yüz yüze kaldıklarında ilk akıllarına lastiklerinin değiştirilmesi gerektiğini düşünmektedirler.

Lakin bunu yapmak sandığınız kadar kolay bir durum değildir. Daha önce aracınız içinde bulunan yedek lastik değişimini yapmadıysanız ve bu konu ile ilgili bilginiz yoksa yahut lastiği değiştirmeye zamanınız yoksa bu durumda, Lastik Tamir Kiti devreye giriyor. O zaman yazımıza devam ederek Lastik Tamir Kiti Nedir? Lastik Tamir Nasıl kullanılır ? tarzı sorulara birlikte yanıt bulalım.

Lastik Tamir Kiti Nedir ?

Hemen hemen herkes Lastik Tamir Kiti duymuştur, “Lastik Tamir Kiti Nedir ?” sorusuna önceden yanıt bulamadınız yada ilk defa öğrenmek istiyorsanız arama yaptıysanız, şunu bilmeniz gerekiyor ki bu sistem bilinmesi gereken ve önemli bir durumdur.

Lastik Tamir Kiti; kısaca özetlemek gerekirse bir sprey kutusu içinde bulunan köpük malzemesidir. Bu sprey kutusu aracınızın lastiğinin patlaması durumunda kullanmanıza ve köpüğü patlak kısıma uygulamanız halinde lastikte bulunan patlak kısmı tıkamasına yarıyor. Bunun yanında lastiğe uygulayacağınız bu madde aracılığıyla bir süre daha bu lastikle yolunuza devam edebiliyorsunuz.

Otomobilinizin lastiğini değiştirmeden fazla kolay ve kısa zaman zarfında uygulayacağınız köpük uygulamasıyla birlikte lastiğin belirli bir zaman daha dayanmasına olanak sağlıyor. Kutu içinde bulunan sıvı malzeme havayla temas halinde olduğunda kauçuk bir malzemeye dönüştüğünü gözlemleyebilirsiniz.

Yukarıda da söz ettiğimiz üzere bu uygulama sonrasında sürekli olarak bir dayanıklılık söz konusu olmayacaktır ve belli bir süre sizi idare edecektir bundan dolayı en kısa bir sürede lastikçiye gitmenizi öneriyoruz.

Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır ?

Gelelim en fazla araştırılan konulardan birisine daha. Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır ? Bu uygulamayı yapabilmeniz için ekstra bir aparata daha ihtiyaç varmı yokmu bu konu ile ilgili detaylara hep birlikte bakalım.

Kitin kullanımı aslında genel itibariyle basittir. Lakin her markanın değişik olmakla birlikte kullanım yönünden hepsi aynıdır. Yapılması gerekenleri sıralayacak olursak;

  • Lastik tamir kitini bi hayli hızlı bir biçimde çalkalıyoruz
  • Lastik kitinizin ucunda bulunan hortumu sibop üzerine yerleştiriyoruz
  • Sibop üzerine tam yerleştiğinden emin olduktan sonra, kutu üzerinde bulunan düğmeye basarak sıvının uygulanması sağlanır
  • Aracınızın lastiğinin belli bir miktar şiştiğini gözlemleyene kadar uygulamaya devam edin
  • Aracınızla kısa bir hareket etmeniz durumunda uygulamış olduğunuz sıvı, lastiğinizde bulunan problemli bölgeye doğru ilerleyecektir
  • Lastiğinizi kesinlikle belli bir süre hareket ettirmeniz gerekmektedir. Problemli bölgenin kapanması yönünden önemli bir durumdur.

Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır?” sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Zor olmayan ve kolay bir biçimde herkesin yapabileceği bu işlem aracılığıyla yolda kaldığınızda size yardım edecektır. Genel olarak kullanımı yukarıda söz ettiğimiz biçimdedir.

Lastik Tamir Kiti Fiyatları Nedir ?

Bir diğer araştırılan konulardan biriside, Lastik Tamir Kiti Fiyatları Nedir ? şeklindedir.

Tahmin edeceğiniz üzere her markanın kendi belirlemiş olduğu fiyatı mevcuttur ve fiyatlar yerine ve zamanına göre değişkenlik sağlayabiliyor. Tercih edeceğiniz markaya ve değerine göre fiyatıda değişecektir.

Lakin yalnızca sprey olarak almak isteğe göre fazla pahalı değildirler ve lastik tamir kitleri hemen hemen 20 TL ile 40 TL olarak piyasada bulacaksınız. Eğer set halinde almak isteğe göre ve bu tam setin içinde şişirme kitleride alırsanız tam bir set alır ve içinde şişirme kitlerinin de olduğu bir set tercih ederseniz hemen hemen 100 ile 150 TL içinde almanız olabilecekdür.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte yarar var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu