Başvurular

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN 2021-2022

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN 2021-2022, kamu ve özel başvuru bölümümüzde KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN 2021-2022 nasıl yapılır bilgi verelim istedik. KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN 2021-2022 ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN 2021-2022

E-Devlet KYK Yurt Başvurusu Ekranı 2021-2022

KREDİ YURT KURUMU başvuruları ile alakalı gelen açıklama sonrasında başvurular başladı. YURTKUR, E-Devlet KYK yurt başvuru ekranı ulaşıme açıldı. YKS sonuçlarının üniversite programlarına kayıt yaptıran öğrencilerin başvuruları bu ekrandan yapılabiliyor. KYK yurt başvuruları 12 Eylül, saat 23.59’a kadar e-Devletten yapılabilecek.

KREDİ YURT KURUMU başvurusuekranı

KYK yurt başvuruları başladı. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü her sene burs ve yurt başvuruları alıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğu, öğrencilerin beklediği açıklamayı Twitter üzerinden açıkladı. Adaylar gerekli adımları tamamlayarak e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecekler.

Bakanlık Açıkladı

Bakan Kasapoğlu, üniversite öğrencilerinin Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait yurtlar için başvuruda bulunabileceğini açıkladı.

  • Üniversiteli dostlarım GSB Yurtlarına hoş gelecek, sefa getirecek. Yurtlarımıza başvurular başladı. Sağlıklı, güvenli, rahat ve gelişim dolu bir ortamda barınacağınız yurtlarımıza 12 Eylül, saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden başvuru uygulayabilirsiniz.

KYK YURT BAŞVURU YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

KYK yurt başvuruları yaparken dikkatlice inceleyip sonra yanıtlayın,
Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı bildirim yurda girmenizi engelleyeceğinden bildirimler gerçeğe uygun olmalı.
Kimlik ile alakalı bilgileri, kimlik kartı / nüfus cüzdanına göre yanıtlayın.
Bekâr olanlar anne babalarının, evli olanlar kendi ve/yahut eşinin gelirleri diğer kamu kurum ve kuruluşlarından teyit edileceğinden bilgileri tam ve doğru olarak girilmelidir.
Başvurudan sonra başvuru bitim tarihine kadar detaylarınızde güncelleme yapabilmektedir.

KİMLERİN BAŞVURUSU DEĞERLENDİRİLMEYECEK?

1) Örgün eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olmayan öğrenciler,

2) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş yahut aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay yahut daha fazla süreyle hapis cezasına veya affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, Cumhurbaşkanına hakaret, devletin egemenlik alametlerini aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama, kamu barışına karşı suçlar yahut cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, hayasızca hareketler, uyuşturucu ve ikazcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etme yahut bulundurma, haksız mal edinme, şike, teşvik primi, yasaya aykırı olarak spor müsabakalarına dayalı bahis ve şans oyunlarını oynatma, oynatılmasına yer ve imkan sağlama, reklamını yapma yahut para nakline aracılık etme suçlarından mahkûm olan öğrenciler,

3) Yurt dışında bulunan yurtlarda bulunan öğrencilerin öğrenim gördükleri ülke kanunlarına göre taksirli suçlar hariç herhangi bir suçtan dolayı ile ilgili altı ay yahut daha fazla süreyle hapis cezası ile kesinleşmiş mahkumiyeti bulunan öğrenciler,

4) Bakanlık yahut diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yükseköğrenim öğrencilerine hizmet veren yurtlarından çıkarma cezası yahut yükseköğretim kurumlarından altı aydan fazla uzaklaştırma cezası alan öğrenciler,

5) Zorunlu staj hariç brüt asgari ücret tutarının bir buçuk katı üzerinde ücretli bir işte çalışan öğrenciler,

6) Kamu personeli olan öğrenciler,

7) Toplu yerlerde yaşamaya engel olacak düzeyde akıl ve ruh hastalığı yahut bulaşıcı hastalığı bulunan öğrenciler,

8) Yurt başvurusu yaptığı tarihte otuz beş yaşını dolduran öğrenciler,

9) Öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumu yahut programının, ailesinin ikamet ettiği il yahut ilçe sınırları içinde bulunan öğrenciler (%40 engelli, yetiştirme yurdunda kalarak liseyi tamamlayan, anne ve babası vefat etmiş olan, devlet koruması altındaki öğrenciler hariç)

KYK YURT BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN…

2021-2022 Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Ukrayna Üniversite Fiyatları 2020-2021

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

Öğrenciler İçin En Kolay Para Kazanma Yolları

Bedelli Askerlik Başvurusu 2021

Shutterstocktan Nasıl Para Kazanılır?

Almanya Tıp Uzmanlık Eğitimi Nedir?

Polonya’da Üniversite Eğitimi ve Ücretleri

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu